22.kapitola Strasti tajemství

29. června 2012 v 20:04 | Rikisa |  Syn svého otce?

Tak co na to říkáte? Syn-nesyn? Mnozí byli dost napnutí, tak hurá do tohoUsmívající se
22.kapitola Strasti tajemství


Harry postával na chodbě druhého patra před knihovnou, čekal na Ginny, která se tu s ním měla setkat. Trvalo mu asi dvě hodiny, než se mu podařilo Severuse přesvědčit, že už je zdravý a schopný vrátit se do školy. Napříč tomu dnes ho do školy stejně ještě nepustil. Mohl se jen na chvíli sejít s Hermionou a Ronem na školních pozemcích a teď ještě chtěl odchytit Ginny, aby jí sdělil poslední novinky. Celý víkend pátrali se Snapem po pravdě o Harryho krvi.

"Pottere?"

Harry se otočil za hlasem, který ho volal a spatřil Draca.

"Co chceš Malfoyi?" zeptal se otráveně.

Draco se rozhlédl, jestli kolem nikdo není a pak rychle přešel k Harrymu.

"Chtěl jsem se zeptat, jestli už si v pohodě."

Harry, naprosto zaskočen touto otázkou, div na Malfoye nevykulil oči.

"Jde to," odpověděl Harry.

"Hm, zvládáš ten projekt z lektvarů? Už se vracím do školy, takže můžu pokračovat, doufám, že ti ta delší pauza nevadila."

"Zatím se dovařil základní lektvar a už ho zbývá jen dodělat, to potrvá tak čtrnáct dní, ale to všechno zvládneme na hodinách lektvarů, teoretickou část už máme hotovou," Draco odpověděl úplně normálně a pak přešlápl na místě.

"To zní fajn," řekl Harry.

"Dneska mě Snape zastavil na chodbě, máme dnes pokračovat v hodinách, ty jdeš taky?" zeptal se Draco potichu.

"Říkal mi o tom, jenomže ještě nevím, jestli se zúčastním naplno, možná budu dnes spíš divákem," Harry se opřel o zeď vedle knihovny a upřel oči na Draca. Už před jejich první hodinou nitrobrany mu na Malfoyovi přišlo něco divného, byl míň jízlivý a více snesitelný než jindy, a teď po té příhodě tu vedle sebe klidně stojí a povídají si jako normální spolužáci.

Otevřel pusu, aby se Malfoye zeptal, ale zrovna kolem prošla Ginny a zastavila se u Harryho. Malfoy se beze slova otočil a odešel pryč.

"Co tady chtěl?" zeptala se Ginny a obejmula Harryho, aby mu mohla vtisknout polibek.

"Snažím se tomu přijít na kloub," řekl Harry a vzal Ginny za ruku.

"Musím ti něco říct, můžeme někam do soukromí?"

Ginny přikývla a za chvíli už seděli na pohodlných polštářích na zemi komnaty nejvyšší potřeby.

"Vypadáš ustaraně, Harry, měla jsem o tebe strach," Ginny si Harryho s obavami prohlížela.

"Už jsem v pořádku vážně, jen musím brát lektvar, který pro mě vymyslel Snape, jen tak se mi Voldemort nedostane do hlavy až tak, že by mě mohl mučit jako posledně," vysvětil Harry.

"Snape pro tebe vymyslel lektvar? Myslím, že svou roli opatrovníka bere vážně. Jak spolu vycházíte?" zajímala se Ginny dál.

"Je to v pohodě. Nejdřív jsem si myslel, že spolu nevyjdeme, ale teď se opravdu ukázal v jiném světle. Viděl jsem na něm, že má o mě strach a dokázal se o mě postarat, asi tak má vypadat opatrovnictví," Harry pokrčil rameny a Ginny ho chytila za ruku.

"Ne Harry, takhle vypadá rodičovství."

Harry se na ní překvapeně podíval.

"Myslíš?"

"Snape byl celý týden úplně mimo, záleží mu na tobě, opravdu jsem ráda, že se stal tvým opatrovníkem."

"Ale Ron a Hermiona nic netuší, že? Dneska jsem s nimi mluvil."

"Nikdo o tom neví, alespoň z Nebelvíru ne, ale stejně jim to jednou budeš muset říct," Ginny pod sebou zkřížila nohy a zadívala se na Harryho.

"Takže, z čeho si tak nervózní?"

"Já nejsem nervózní," řekl Harry a Ginny se usmála.

"To vidím, celou dobu si koušeš rty, a to děláš před každým zápasem famfrpálu. Takže co se ještě stalo?"

"Ty mě snad znáš líp, než já sám," usmál se Harry a začal jí vyprávět příhody posledních dnů. Přičemž Ginny mu do toho kolikrát vstupovala.

"Snape je tvůj otec?" Ginny div nevyskočila na nohy, potom co jí Harry dovyprávěl sen, který se mu u Snapea zdál.

"A co tedy znamená modrá?" Ginny byla zmatená, když jí Harry popisoval jak Snape vařil lektvar, co ve výsledku každá barva znamená a jak Snape zběsile listoval knihou lektvarů a Harry si div nerozdrápal ruce do krve, jak byl nervózní z výsledku.

"Snape vyčetl z nějaké staré knihy lektvarů, že modrá znamená, že jsme nějakým způsobem příbuzní, jenomže když uvařil další lektvar, aby to potvrdil, tak jsme nic nezjistili," Harry svěsil ramena a povzdechl si.

"Uvařil stejný lektvar a ten ukázal něco jiného?"

"Ne, ten první byl bezchybný, ale Snape chtěl pomocí lektvaru vyvolat naše rodokmeny. Jenomže z nich se žádné příbuzenství neukázalo, takže vůbec netuším, co to tedy nakonec znamená," řekl Harry.

"To je zvláštní," potvrdila Ginny.

"Ale jsi rád, že tvá matka lhala nebo ne? Aspoň si můžeš být jistý tím, že tvůj otec je James."

"To ano, ale Snape tvrdil, že mezi námi musí být nějaký zvláštní vztah, který ovlivnil lektvar, možná to bylo způsobeno magií, kterou mi pomohl dostat se z mučení od Voldemorta, ale vypadal snad ještě víc zmatený, než já, když mi to vysvětloval." Harry vstal a přešel se podívat k oknu, začalo hustě pršet.

"Všechno se vyřeší, přeci musí být určitý důvod, proč tomu tak je, Snape je mistr lektvarů a dobrý kouzelník, určitě na to přijde. Nějaký důvod, proč máte společné geny, určitě existuje." Ginny ho uklidňovala, ale Harry najednou vystřelil ke dveřím, když si všiml, jaká je venku tma.

"Snape mě zabije, zase jdu pozdě," Harry zaklel a doslova táhl Ginny k východu.

"Počkej, vrátíš se do věže po nitrobraně?" zajímala se Ginny cestou do sklepení.

Harry sebou cuknul, jednu věc zapomněl Ginny říct.

"Budu muset u Snapea zůstat ještě minimálně dva týdny, kvůli tomu lektvaru," vysvětlil jí Harry a když Ginny posmutněla, rychle dodal:

"Ale zítra se vracím do školy, a na jídlo budu chodit normálně s vámi do velké síně, jde jenom o noc."

"Tak to snad vydržíme," usmála se Ginny, rychle se s Harrym rozloučila a vydala se zpátky směrem k Nebelvírské věži. Harry místo toho běžel dolů do Snapeova kabinetu.

Div nerozrazil dveře a pak zklidnil krok, a pomalu došel dopředu ke katedře, kde stál Snape s Malfoyem a o něčem mluvili.

"Omlouvám se."

Snape se k němu otočil a zakouzlil kolem kabinetu obvyklá ochranná kouzla. "Zatím se posaď," řekl a Harry poznal jeho pohled, který říkal "o tom si promluvíme později".

Harry pak po celý zbytek hodiny seděl na jedné z lavic prázdné učebny lektvarů, která byla vedle Snapeova kabinetu. Chvíli se díval, jak se daří Malfoyovi, ale přestalo ho to bavit a tak si šel číst knihy vedle do prázdné učebny. Chtěl se dozvědět více o genovém lektvaru. Zpět ho zavolal až Snape, který se dožadoval jeho přítomnosti.

Harry se neochotně zvedl a přešel zpátky do kabinetu, Malfoy seděl na židli, úplně bledý v obličeji, až tak, že skvěle ladil ke svým platinovým vlasům. Harrymu to nijak vtipné nepřipadalo, protože si byl jistý, že za chvíli bude vypadat stejně, akorát, že on ke svým vlasům ladit nebude.

"Mohl by sis laskavě pospíšit?" zavrčel Snape, Harry si pomyslel, že Malfoyovo snažení asi nebylo tak úspěšné, jak by Snape chtěl.

Harry si stoupl před Snapea, absolutně připraven, mysl neměl vyčištěnou ani náhodou, ale nikdo ho za to nemohl vinit. V poslední době toho bylo tolik, že by každému normálnímu člověku trvalo století se s tím vyrovnat. Než se stačil zamyslet nad tím, jak si vyčistit mysl, Snape zaútočil.

Harrymu se kupodivu dnešní hodinu dařilo, neustále se soustředil na jednu myšlenku, a to na sen, kde Lily, jeho matka, lhala o tom, že Snape je jeho otec. Nakonec se tato strategie ukázala jako úspěšná, Snape se nedostal k jakékoliv jiné myšlence, zkoušel to asi hodinu, než uznal, že neuspěje, a zrušil kouzlo.

"Výborně Harry," řekl Snape.

"Jsem překvapený tvým dnešním úspěchem, zdá se, že tvůj způsob soustředit se buďto na jednu myšlenku nebo na šťastnou myšlenku, funguje," Snape schoval svou hůlku do hábitu a podíval se na Malfoye.

"Vámi jsem překvapený stejně, pane Malfoyi," řekl a Malfoy odvrátil pohled z podlahy.

"Minule jste si vedl skvěle, stalo se něco?"

"Nic," řekl jen Malfoy a kdyby Harry nebyl z bránění své mysli tak unavený, jistě by si povšiml strachu v Malfoyově obličeji. Snape si ale zřejmě všiml.

"Mohl bys počkat vedle Harry?" požádal ho Snape.

"Abych pravdu řekl, půjdu si raději lehnout, jsem unavený," odpověděl na to Harry a vydal se ke dveřím.

"Je ti znovu špatně?" zastavil ho Snape.

"Severusi, jen jsem unavený," ujistil ho Harry, věnoval zkoumavý pohled Dracovi, který se na něj nebo Severuse odmítal podívat a nechal ty dva o samotě. Jestli Malfoye něco trápí, je Severus vhodným člověkem, který by mu s tím mohl pomoci, přeci jenom je to hlava jeho koleje. Harry se donutil takto přemýšlet, protože pocítil osten žárlivosti, když viděl, že Snape má starost také o někoho jiného než o něj.

Když se dostal ke Snapeovým soukromým pokojům, krátce promluvil s hadem na obraze a potom si jen opláchl obličej studenou vodou, zalehl do postele, kde hned usnul. Postel i dalších pár věcí mu včera vyčaroval Snape, takže tu měl teď Harry i svůj menší pokoj. Na to, že se sem musí chodit jenom vyspat, mu to stačilo a byl spokojený.

Usnul přetížený myšlenkami na Snapea, na své rodiče, na Siriuse a nakonec i na Malfoye, nad kterým přemýšlel celou dobu po skončení hodiny nitrobrany. Mohl mít problémy se svým otcem? Nebo se mu Voldemort snaží vnutit znamení zla?

"Lily, proč si to udělala?" zeptal se James a sledoval svou ženu, která přešla z vedlejší místnosti a držela v rukou malou ampulku naplněnou krví.

"Musela jsem," povzdechla si, Lily.

"Je to jediný způsob jak zajistit našemu synovi bezpečí. Nemohla bych mít klid, kdybych věděla, že Brumbál by byl schopen Harryho strčit k mé sestře, ještě ho ani neviděla. Neměla ráda dokonce mě, jak by mohla být schopna milovat jeho?"

"Dobře, Lily, ale proč zrovna jeho krev?" James vstal a objal Lily kolem ramen, a vtiskl jí polibek na čelo.

"Víš, že tě miluji, ale taky víš, jaký mám na něj názor. Proč stojíš o to, aby Harryho po naší smrti vychovával zrovna on? Proč ne Sirius nebo Remus?"

"Přece jsme o tom už mluvili," Lily, posmutněla, sedla si na pohovku a James se k ní postavil bokem.

"Remus má svých starostí dost se svým prokletím, a Sirius má ještě celý život před sebou, potřebuje svou svobodu."

"Dobře, ale Snape, Lily?" James absolutně nesouhlasil s rozhodnutím své ženy.

"Znám ho moc dobře na to, abych věděla, že Harryho má rád a že by se o něj dokázal postarat tak jak bych si přála, já jsem ho navíc už o to požádala," řekla Lily.

"Ale o tom, že si mu vzala jeho krev, neví?" ujišťoval se James.

"Ne," potvrdila mu Lily.

"Jenom slíbil, že se o něj postará, kdyby se nám cokoliv stalo."

"Vím, že mu nedokáže nahradit tebe jako otce, ale bude s ním v bezpečí," Lily zněla tak přesvědčeně, že James nedokázal už déle odporovat.

"Souhlasím s tím, ale hned zítra to musíme říct Siriusovi a Brumbálovi, musí o tom vědět, aby Harry neskončil ve špatných rukou."

Lily pokývala hlavou, "Samozřejmě."

"Jamesi, neslyšel si něco?" zeptala se po chvíli a James vytasil hůlku.

"Lily, to je on!"

"Běž nahoru, vezmi Harryho a přemísti se ihned do Bradavic, zdržím ho."

"Nenechám tě tady!" Lily stála pod schody a klepala se strachy o svého manžela i syna.

"Postarám se o sebe, běž," James vyčaroval ochranná kouzla kolem pokoje, ale vchodové dveře byly po chvíli vyraženy mocným kouzlem.

"Běž, prosím!"

Harry se probudil celý zpocený a zmatený, ale když se rozhlédl po pokoji, poznal kde je. Ihned vystřelil z postele ke svým věcem a během minuty našel, co hledal. Malé hranaté zrcátko.

"Siriusi?" zašeptal.


 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Leegy Leegy | Web | 30. června 2012 v 10:28 | Reagovat

Skvělé... Naprosto super... Těším se, na další kapitolu :)

2 lucik lucik | 30. června 2012 v 11:02 | Reagovat

konečně
skvělá kapča jsem zvědavá jak se vyjeví draco
jen tak dál už se těším na pokráčko :-D

3 Kate Kate | 30. června 2012 v 12:04 | Reagovat

Suprové, cvopak má asi Draco za lubem nebo že by již pochopil jaká strana je ta nejlepší?

4 kikina kikina | 1. července 2012 v 19:55 | Reagovat

Velice napínavé. strašně se těším na další kapitolu :D zajímavě jsi to vymyslela. Draco mne překvapil, jsem zvědavá co z toho nakonec bude :D

5 Stolid Stolid | Web | 2. července 2012 v 11:16 | Reagovat

Díky za kapitolu, děj je zajímavý, jen vysvětlíš někdy ty sny? Jak můžou být skutčnost? Nebo nejsou?

6 anfulka anfulka | 20. července 2012 v 9:38 | Reagovat

Skvely dej dekuju

7 Verča Verča | 20. července 2012 v 16:51 | Reagovat

Ahoj,moc se těšim na další...:) doufám,že bude rychle :D :)

8 verča verča | 20. července 2012 v 16:51 | Reagovat

Jinak skvělý :)

9 Markéta Stará Markéta Stará | 24. července 2012 v 11:37 | Reagovat

Jůůůů, to je napíííínavýýýý, těšíííím se na pokráááčko!!!!! :-D

10 kikina kikina | 1. srpna 2012 v 21:37 | Reagovat

Prosím prosím další, prosím, už to nemůžu vydržet

11 Venda Venda | 6. srpna 2012 v 9:35 | Reagovat

prosíím napiš pokračování

12 Raf Raf | 6. srpna 2012 v 16:18 | Reagovat

Bude ještě pokračování ? :-)

13 Markéta Stará Markéta Stará | 9. srpna 2012 v 17:45 | Reagovat

všecko nejlepší k narozkám, Rikiso. Nezlob se, že Ti přeju do komentíků.

14 Rikisa Rikisa | 10. srpna 2012 v 10:50 | Reagovat

[13]: děkuji

15 Kate Kate | 14. srpna 2012 v 14:39 | Reagovat

Nějak jsi se zasekla? Nebo kde vězí další nová kapitolka?? :-(

16 lilith3913 lilith3913 | 29. srpna 2012 v 16:33 | Reagovat

ou, prosím, už to nenapínaj :-(

17 Lauren Lauren | Web | 30. srpna 2012 v 12:40 | Reagovat

Och môj Bože... to je také napínavé... milujem túto poviedku... rada by som sa s tebou spriatelila, ak by si chcela, tu je moja stránka www.lauren-preklady.webnode.sk

18 Mia Mia | Web | 11. září 2012 v 17:43 | Reagovat

Bude ještě pokračování? Tohle je jedna z nejlepších povídek, jaké jsem kdy četla ;-)  ;-)

19 Marta Marta | 28. září 2012 v 12:57 | Reagovat

Bomba! Fakt super! Asi bych se ukousala nudou při čekání na přečtení nové české fantasy VILANA, na které se moc těším, nebýt tohoto. Tak díky moc!

20 Bee Bee | E-mail | 28. září 2012 v 18:37 | Reagovat

Promiň, ale buď ten blog zruš, nebo začni pořádně psát. Takhle t nemá cenu.

21 Kiera Kiera | 29. září 2012 v 1:51 | Reagovat

[20]: Přemýšlela si vubec ze ma nejakej svuj osobni zivot a ze se k tomu nemusi dostat? se laskave uklidni.

Kdo si pocka ten se docka

22 Bee Bee | E-mail | 5. října 2012 v 21:39 | Reagovat

[21]: Když má svůj osobní život, tak ať ten blog zruší. A nebylo to na tebe, tak se do toho nemotej ;)

23 Dana Dana | 7. října 2012 v 20:28 | Reagovat

[19]:Chcem povedať, že tuto knihu už som viděla u jednej známej, vyzerala velmi dobre. Rada si ji prečítam. Viem, že je písaná pre mládež - a já už žel do tejto kategórie nepatrím - ale i tak ma to láká. :-)

24 LilyE LilyE | 5. listopadu 2012 v 20:10 | Reagovat

Waw naprosto skvělé, těšim se na další a ty vzpomínky jsou úžasný nápad :-)

25 petusenka petusenka | 13. listopadu 2012 v 18:05 | Reagovat

naozaj super kapca uz sa tesim na dalsiu :-D

26 Markéta Stará Markéta Stará | 15. listopadu 2012 v 11:42 | Reagovat

Bude nová kapča? :-|

27 Jenny Jenny | 28. prosince 2012 v 14:19 | Reagovat

Naprosto super:-) kdy bude pokračování? :-) prosiiim...

28 Katka Katka | 4. ledna 2013 v 14:33 | Reagovat

Ahoj, je to super, ale bude někdy pokračování? 8-O

29 Azi Azi | E-mail | 8. ledna 2013 v 16:41 | Reagovat

Těším se an pokráčko ;)

30 anonymka9 anonymka9 | 17. ledna 2013 v 17:24 | Reagovat

Mám menší dotaz ... kdy bude další kapitolka!!!! Už se nemůžu dočkat ...

31 anonymka9 anonymka9 | 8. března 2013 v 20:53 | Reagovat

Zdravím ... dala bych si pokráčko ... míníš někdy pokračovat?!?

32 jajka jajka | 19. června 2013 v 5:31 | Reagovat

ahoj doufám že pokračuješ a uvidíme brzy novou kapitolu. :-)

33 Vv Vv | 9. července 2013 v 20:59 | Reagovat

Skvělá povídka, moc se mi líbí ale bude někdy pokračování prosím? :-)  :-)

34 Lony Lony | 12. srpna 2013 v 19:07 | Reagovat

Nedokončeno. Škoda :-(

35 lilith3913 lilith3913 | 23. listopadu 2013 v 8:49 | Reagovat

a nič :-?
prečo ma toneprekvapuje ???

36 xxx xxx | 9. března 2014 v 22:07 | Reagovat

pokracovani se asi nedockam, co? :-(

37 Rikisa Rikisa | 24. května 2014 v 16:30 | Reagovat

Bohužel, prozatím nedokončeno, krásný studentský život skončil a jsem v pracovním procesu....Doufám, že co nejdříve se opět k psaní vrátím :-(

38 Severus Snape Severus Snape | 15. června 2015 v 17:35 | Reagovat

Je to super!
Kdy bude další kapitolka? :-D

39 Banana Banana | 14. září 2015 v 1:01 | Reagovat

Kdy bude dalsi kapitolka ???? :-D

40 seviik seviik | E-mail | 17. září 2015 v 21:55 | Reagovat

Pokračovanie asi nebude že?:( :( :( to je veľká škoda je to veľmi super poviedka :(

41 Liesel Liesel | E-mail | Web | 4. prosince 2015 v 20:15 | Reagovat

Tahle povídka je úžasná! Už před pár týdny jsem jí přečetla, ale stejně se občas vracím k jednotlivým pasážím, které mě zaujali. Je mi jasné, že šance, že tahle povídka bude pokračovat, je malá, přesto v to doufám. Vím, že už nejsi několik let aktivní, přesto se občas na tento blog dívám, jestli něco nepřibylo.
Prosím, napiš pokračování, určitě nejsem jediná, která čeká.
Jinak se mi opravdu líbí, jak píšeš. Vztah Severuse a Harryho popisuješ poměrně reálně, občas i vtipně. Také se mi líbí dějová linka Draca Malfoye a občasné scénky se Siriusem :-).

42 sssss sssss | 2. června 2016 v 19:19 | Reagovat

Jedna z nejlepších povídek!! Strašně mi chybí pokračování a i když vím, že je malá šance, pořád doufám v další kapitoly. Nádherně a poutavě napsaný. Moc prosím o pokračování....

43 MegBone MegBone | E-mail | 15. června 2016 v 16:51 | Reagovat

Proč mám pocit, že se Lily pojistila a vytvořila mezi Harrym a Severusem pokrevní pouto ? Jinak úplně super příběh, rychle další kapitolu prosím !!!

44 kikinsdr kikinsdr | 5. července 2016 v 12:10 | Reagovat

[43]: Nová kapitola nepřibyla 4 roky ;) myslíš, že to dokončí ? Nebuď naivní. :D

45 jasmínka jasmínka | 30. září 2016 v 20:27 | Reagovat

I mě se tahle povídka moc líbí a mrzí mě, že se už dlouho neobjevila další kapitola. Přestávám doufat, že bude povídka dokončena. Je škoda, že takhle končí spousta pěkných povídek.

46 PeterTum PeterTum | E-mail | Web | 26. srpna 2017 v 18:10 | Reagovat

“Adoro viaggiare in Segway”. Il modo migliore per cadere in amore con Verona in nessun tempo!
Quando si dispone di un breve tempo a coprire una citta, questo e un ottimo modo per farlo. Mi e piaciuto molto il nostro tour e guida. L'audio e stato un po' difficile, ma la guida li ha tenuti lavorando. Quando il suo caldo, questo e un ottimo modo per andare in giro e stare un po' fredda. Verona e una citta facile accesso per segway intorno. Abbiamo visto tutti i principali siti e ci hanno dato una buona sensazione per il layout della citta. Siamo stati in grado di tornare a pochi posti il giorno successivo per un po' di tempo.

https://www.regiondo.it/segway-historic-tour-in-verona

<b>Book Now</b> ''' http://segwayverona.com/

https://eu5.bookingkit.de/onPage/detail?e=2202759fc95947e409b3435a7ae87161&preview=true&lang=it

47 Vrbyrhyday Vrbyrhyday | E-mail | Web | 21. září 2017 v 7:41 | Reagovat

bad credit car loan saving account payday loan student loan - http://loansvtna.org/
same day loans no credit <a href=http://loansvtna.org/>best online payday loans</a> ’

48 HhhjSueply HhhjSueply | E-mail | Web | 22. září 2017 v 3:42 | Reagovat

bad credit
<a href="http://personalacrb.org/">bad credit personal loan</a>
payday loans and no credit check
<a href=http://personalacrb.org/>personal loan online</a> ’

49 BvbnTALYNC BvbnTALYNC | E-mail | Web | 22. září 2017 v 3:42 | Reagovat

bad credit cash fast payday loan loans
<a href="http://paydayhhkl.org/">same day payday loans</a>
same day loans bad credit
<a href=http://paydayhhkl.org/>instant payday loans</a> ’

50 BbecAnaemy BbecAnaemy | E-mail | Web | 22. září 2017 v 9:39 | Reagovat

loan small business
<a href="http://paydayvax.org/">fast cash loans</a>
bad credit loans online
<a href="http://paydayvax.org/">pay day loan</a> ’

51 BlopRaxalo BlopRaxalo | E-mail | Web | 22. září 2017 v 9:53 | Reagovat

get loan online
<a href="http://loansvtna.org/">payday loans online</a>
debt management programs
<a href=http://loansvtna.org/>cash loans</a> ’

52 Vqvqdrarm Vqvqdrarm | E-mail | Web | 24. září 2017 v 20:08 | Reagovat

buy cheap generic cialis
<a href="http://gawcialis.com/">generic cialis</a>
cialis generique
<a href=http://gawcialis.com/>cialis online</a> ’

53 FfvgSlurdy FfvgSlurdy | E-mail | Web | 24. září 2017 v 20:24 | Reagovat

cialis women
<a href="http://veucialis.com/">buy cialis</a>
cialis plus
<a href=http://veucialis.com/>cialis online</a> ’

54 Ldvacitte Ldvacitte | E-mail | Web | 25. září 2017 v 2:48 | Reagovat

viagra wiki
<a href="http://fuyviagraf.com/">viagra online</a>
viagra overnight
<a href=http://fuyviagraf.com/>generic viagra</a> ’

55 Azsvacitte Azsvacitte | E-mail | Web | 26. září 2017 v 3:43 | Reagovat

viagra for men
<a href="http://viagraonszb.com/">generic viagra</a>
viagra wiki
<a href=http://viagraonszb.com/>viagra</a> ’

56 FvthsAnaemy FvthsAnaemy | E-mail | Web | 29. září 2017 v 6:35 | Reagovat

emergency loan
<a href="https://cashrvyn.com/">payday advances</a>
account now payday loans
<a href="https://cashrvyn.com/">cash advance</a> ’

57 IkmeRaxalo IkmeRaxalo | E-mail | Web | 29. září 2017 v 7:00 | Reagovat

personal loans for debt consolidation
<a href="https://paydayrvjlo.com/">payday loans online</a>
instant online payday loans bad credit
<a href=https://paydayrvjlo.com/>payday loans</a> ’

58 FebbAnaemy FebbAnaemy | E-mail | Web | 1. října 2017 v 2:43 | Reagovat

no credit check non payday loan
<a href="https://paydaykmae.com">cash advance loans</a>
same day loan
<a href="https://paydaykmae.com">cash advance loans</a> ’

59 MuntrBuill MuntrBuill | E-mail | Web | 4. října 2017 v 4:11 | Reagovat

cheapest viagra price
<a href="http://sexviagen.com/">viagra</a>
uk viagra sales
<a href="http://sexviagen.com/">viagra price</a> ’

60 FwjjRaxalo FwjjRaxalo | E-mail | Web | 4. října 2017 v 11:53 | Reagovat

get installment loan
<a href="https://paydayllae.com/">payday loans no credit check</a>
quick personal loans bad credit
<a href=https://paydayllae.com/>pay day loan</a> ’

61 Vbholdrarm Vbholdrarm | E-mail | Web | 12. října 2017 v 16:30 | Reagovat

lowest price cialis
<a href="http://genericcialis-viaed.com/">cialis</a>
does female cialis work
<a href=http://genericcialis-viaed.com/>buy cialis</a> ’

62 BqxvSladdy BqxvSladdy | E-mail | Web | 26. října 2017 v 1:05 | Reagovat

viagra information
<a href="http://genericviagra-onat24.com/">viagra side effects</a>
viagra price comparison
<a href=http://genericviagra-onat24.com/>viagra online</a> ’

63 DanilaBab DanilaBab | E-mail | Web | 12. listopadu 2017 v 15:08 | Reagovat

cialis and prices

      http://cialisonlinefas.com/ - buy cialis online

    <a href="http://cialisonlinefas.com/">generic cialis online</a>

    cialis canada online

64 DanilaBab DanilaBab | E-mail | Web | 12. listopadu 2017 v 17:01 | Reagovat

how does cost cialis

      http://cialisonlinefas.com/ - cialis

    <a href="http://cialisonlinefas.com/">buy cialis online</a>

    can you take half cialis 20mg

65 MunbsUpdack MunbsUpdack | E-mail | Web | 8. prosince 2017 v 19:15 | Reagovat

cash advance online - http://paydayloans-online.us.com/
bad credit debt consolidation internet payday loan student <a href="http://paydayloans-online.us.com/">payday loans online direct lenders</a> ’

66 MunbsUpdack MunbsUpdack | E-mail | Web | 9. prosince 2017 v 21:47 | Reagovat

student loan forgiveness programs - http://paydayloans-online.us.com/
can a payday loan garnish my wages <a href="http://paydayloans-online.us.com/">payday loans online no credit check</a> ’

67 Svesbfaulse Svesbfaulse | E-mail | Web | 22. prosince 2017 v 0:51 | Reagovat

get payday loan https://now24paydayloans.com/
americash payday loan <a href=https://now24paydayloans.com/>cash advance on credit card</a>

68 JtbwwSueply JtbwwSueply | E-mail | Web | 27. prosince 2017 v 15:11 | Reagovat

america payday loan
<a href="https://loansonlinevaec.org/">payday loans near me</a>
best payday advance loans
<a href=https://loansonlinevaec.org/>pay day loans</a>

69 DbsabggAnaemy DbsabggAnaemy | E-mail | Web | 27. prosince 2017 v 20:22 | Reagovat

quick cash
<a href="https://www.getispaydayloansonline.com/">cash advance loans</a>
no credit check mortgage
<a href="https://www.getispaydayloansonline.com/">pay day loan</a>

70 JbsxxSueply JbsxxSueply | E-mail | Web | 29. prosince 2017 v 22:39 | Reagovat

payday loans
<a href="https://quickkiinstallmentloans.org/">payday loans no credit check</a>
500 payday loan no fax
<a href=https://quickkiinstallmentloans.org/>best payday loans</a>

71 DmdAnaemy DmdAnaemy | E-mail | Web | 4. ledna 2018 v 0:47 | Reagovat

payday loans direct lender
<a href="https://installmentokmloan.com/">fast payday loans</a>
credit card consolidation loans
<a href="https://installmentokmloan.com/">personal loans</a>

72 DbsAnaemy DbsAnaemy | E-mail | Web | 10. ledna 2018 v 4:01 | Reagovat

bad credit no payday loans
<a href="https://payday-loans.us.org/">cash advance loans</a>
consolidate
<a href="https://payday-loans.us.org/">cash advances</a>

73 McsOpeno McsOpeno | E-mail | Web | 11. ledna 2018 v 3:22 | Reagovat

over the counter viagra
<a href="http://viagraonszb.com/">viagra alternative</a>
cheap female viagra
<a href="http://viagraonszb.com/">online viagra</a> ’

74 MbsOpeno MbsOpeno | E-mail | Web | 14. ledna 2018 v 12:33 | Reagovat

buy viagra online no prescription
<a href="http://newmed1onlinev.com/">viagra soft</a>
viagra england
<a href="http://newmed1onlinev.com/">viagra price</a> ’

75 FndUnwign FndUnwign | E-mail | Web | 16. ledna 2018 v 12:07 | Reagovat

buy cialis soft tabs
<a href="http://cialpharmedi.com/"></a>
free cialis sample pack
<a href="http://cialpharmedi.com/">cialis professional</a> ’

76 Rvdgready Rvdgready | E-mail | Web | 27. ledna 2018 v 20:43 | Reagovat

cheap viagra pills http://genericonlineviaqra.com/ ok’

77 Brcssnami Brcssnami | E-mail | Web | 3. února 2018 v 0:12 | Reagovat

OK’ https://onlineloan.us.org/
bad credit no credit check payday loan <a href=https://onlineloan.us.org/>instant payday loans</a>

78 Omcdiack Omcdiack | E-mail | Web | 9. února 2018 v 5:15 | Reagovat

OK’
<a href="https://365paydayloan.org/"> payday loans no fax</a>
cash loans online https://365paydayloan.org/ -  faxless payday loans

79 Pbderava Pbderava | E-mail | Web | 14. února 2018 v 3:37 | Reagovat

OK’
<a href="https://writingbusinessplan.us.com/">small business plans</a>
writing dissertations
https://writingbusinessplan.us.com/ - small business plans

80 GbcAffow GbcAffow | E-mail | Web | Pondělí v 0:43 | Reagovat

<a href="https://loanonline.us.org/">advance cash payday loan</a>
guaranteed bad credit personal loans <a href="https://loanonline.us.org/">loans online</a>
OK’

81 GbrAxona GbrAxona | E-mail | Web | Úterý v 3:55 | Reagovat

<a href="https://bestpaydayloan.us.org/"> payday loans</a>
debt consolidation loans <a href=https://bestpaydayloan.us.org/> installment loans</a>
OK’

82 BrcUnwign BrcUnwign | E-mail | Web | Středa v 21:19 | Reagovat

Hi! All!
<a href="http://cialisonlineoansx.com/"></a>
cialis drugs
<a href="http://cialisonlineoansx.com/">cheap cialis</a> OK’

83 Gbdhywolf Gbdhywolf | E-mail | Web | Dnes v 14:15 | Reagovat

generic cialis - http://cialisonlineoansx.com/
cialis taken by women <a href="http://cialisonlineoansx.com/">cialis pills</a> ’

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama