22.kapitola Strasti tajemství

29. června 2012 v 20:04 | Rikisa |  Syn svého otce?

Tak co na to říkáte? Syn-nesyn? Mnozí byli dost napnutí, tak hurá do tohoUsmívající se
22.kapitola Strasti tajemství


Harry postával na chodbě druhého patra před knihovnou, čekal na Ginny, která se tu s ním měla setkat. Trvalo mu asi dvě hodiny, než se mu podařilo Severuse přesvědčit, že už je zdravý a schopný vrátit se do školy. Napříč tomu dnes ho do školy stejně ještě nepustil. Mohl se jen na chvíli sejít s Hermionou a Ronem na školních pozemcích a teď ještě chtěl odchytit Ginny, aby jí sdělil poslední novinky. Celý víkend pátrali se Snapem po pravdě o Harryho krvi.

"Pottere?"

Harry se otočil za hlasem, který ho volal a spatřil Draca.

"Co chceš Malfoyi?" zeptal se otráveně.

Draco se rozhlédl, jestli kolem nikdo není a pak rychle přešel k Harrymu.

"Chtěl jsem se zeptat, jestli už si v pohodě."

Harry, naprosto zaskočen touto otázkou, div na Malfoye nevykulil oči.

"Jde to," odpověděl Harry.

"Hm, zvládáš ten projekt z lektvarů? Už se vracím do školy, takže můžu pokračovat, doufám, že ti ta delší pauza nevadila."

"Zatím se dovařil základní lektvar a už ho zbývá jen dodělat, to potrvá tak čtrnáct dní, ale to všechno zvládneme na hodinách lektvarů, teoretickou část už máme hotovou," Draco odpověděl úplně normálně a pak přešlápl na místě.

"To zní fajn," řekl Harry.

"Dneska mě Snape zastavil na chodbě, máme dnes pokračovat v hodinách, ty jdeš taky?" zeptal se Draco potichu.

"Říkal mi o tom, jenomže ještě nevím, jestli se zúčastním naplno, možná budu dnes spíš divákem," Harry se opřel o zeď vedle knihovny a upřel oči na Draca. Už před jejich první hodinou nitrobrany mu na Malfoyovi přišlo něco divného, byl míň jízlivý a více snesitelný než jindy, a teď po té příhodě tu vedle sebe klidně stojí a povídají si jako normální spolužáci.

Otevřel pusu, aby se Malfoye zeptal, ale zrovna kolem prošla Ginny a zastavila se u Harryho. Malfoy se beze slova otočil a odešel pryč.

"Co tady chtěl?" zeptala se Ginny a obejmula Harryho, aby mu mohla vtisknout polibek.

"Snažím se tomu přijít na kloub," řekl Harry a vzal Ginny za ruku.

"Musím ti něco říct, můžeme někam do soukromí?"

Ginny přikývla a za chvíli už seděli na pohodlných polštářích na zemi komnaty nejvyšší potřeby.

"Vypadáš ustaraně, Harry, měla jsem o tebe strach," Ginny si Harryho s obavami prohlížela.

"Už jsem v pořádku vážně, jen musím brát lektvar, který pro mě vymyslel Snape, jen tak se mi Voldemort nedostane do hlavy až tak, že by mě mohl mučit jako posledně," vysvětil Harry.

"Snape pro tebe vymyslel lektvar? Myslím, že svou roli opatrovníka bere vážně. Jak spolu vycházíte?" zajímala se Ginny dál.

"Je to v pohodě. Nejdřív jsem si myslel, že spolu nevyjdeme, ale teď se opravdu ukázal v jiném světle. Viděl jsem na něm, že má o mě strach a dokázal se o mě postarat, asi tak má vypadat opatrovnictví," Harry pokrčil rameny a Ginny ho chytila za ruku.

"Ne Harry, takhle vypadá rodičovství."

Harry se na ní překvapeně podíval.

"Myslíš?"

"Snape byl celý týden úplně mimo, záleží mu na tobě, opravdu jsem ráda, že se stal tvým opatrovníkem."

"Ale Ron a Hermiona nic netuší, že? Dneska jsem s nimi mluvil."

"Nikdo o tom neví, alespoň z Nebelvíru ne, ale stejně jim to jednou budeš muset říct," Ginny pod sebou zkřížila nohy a zadívala se na Harryho.

"Takže, z čeho si tak nervózní?"

"Já nejsem nervózní," řekl Harry a Ginny se usmála.

"To vidím, celou dobu si koušeš rty, a to děláš před každým zápasem famfrpálu. Takže co se ještě stalo?"

"Ty mě snad znáš líp, než já sám," usmál se Harry a začal jí vyprávět příhody posledních dnů. Přičemž Ginny mu do toho kolikrát vstupovala.

"Snape je tvůj otec?" Ginny div nevyskočila na nohy, potom co jí Harry dovyprávěl sen, který se mu u Snapea zdál.

"A co tedy znamená modrá?" Ginny byla zmatená, když jí Harry popisoval jak Snape vařil lektvar, co ve výsledku každá barva znamená a jak Snape zběsile listoval knihou lektvarů a Harry si div nerozdrápal ruce do krve, jak byl nervózní z výsledku.

"Snape vyčetl z nějaké staré knihy lektvarů, že modrá znamená, že jsme nějakým způsobem příbuzní, jenomže když uvařil další lektvar, aby to potvrdil, tak jsme nic nezjistili," Harry svěsil ramena a povzdechl si.

"Uvařil stejný lektvar a ten ukázal něco jiného?"

"Ne, ten první byl bezchybný, ale Snape chtěl pomocí lektvaru vyvolat naše rodokmeny. Jenomže z nich se žádné příbuzenství neukázalo, takže vůbec netuším, co to tedy nakonec znamená," řekl Harry.

"To je zvláštní," potvrdila Ginny.

"Ale jsi rád, že tvá matka lhala nebo ne? Aspoň si můžeš být jistý tím, že tvůj otec je James."

"To ano, ale Snape tvrdil, že mezi námi musí být nějaký zvláštní vztah, který ovlivnil lektvar, možná to bylo způsobeno magií, kterou mi pomohl dostat se z mučení od Voldemorta, ale vypadal snad ještě víc zmatený, než já, když mi to vysvětloval." Harry vstal a přešel se podívat k oknu, začalo hustě pršet.

"Všechno se vyřeší, přeci musí být určitý důvod, proč tomu tak je, Snape je mistr lektvarů a dobrý kouzelník, určitě na to přijde. Nějaký důvod, proč máte společné geny, určitě existuje." Ginny ho uklidňovala, ale Harry najednou vystřelil ke dveřím, když si všiml, jaká je venku tma.

"Snape mě zabije, zase jdu pozdě," Harry zaklel a doslova táhl Ginny k východu.

"Počkej, vrátíš se do věže po nitrobraně?" zajímala se Ginny cestou do sklepení.

Harry sebou cuknul, jednu věc zapomněl Ginny říct.

"Budu muset u Snapea zůstat ještě minimálně dva týdny, kvůli tomu lektvaru," vysvětlil jí Harry a když Ginny posmutněla, rychle dodal:

"Ale zítra se vracím do školy, a na jídlo budu chodit normálně s vámi do velké síně, jde jenom o noc."

"Tak to snad vydržíme," usmála se Ginny, rychle se s Harrym rozloučila a vydala se zpátky směrem k Nebelvírské věži. Harry místo toho běžel dolů do Snapeova kabinetu.

Div nerozrazil dveře a pak zklidnil krok, a pomalu došel dopředu ke katedře, kde stál Snape s Malfoyem a o něčem mluvili.

"Omlouvám se."

Snape se k němu otočil a zakouzlil kolem kabinetu obvyklá ochranná kouzla. "Zatím se posaď," řekl a Harry poznal jeho pohled, který říkal "o tom si promluvíme později".

Harry pak po celý zbytek hodiny seděl na jedné z lavic prázdné učebny lektvarů, která byla vedle Snapeova kabinetu. Chvíli se díval, jak se daří Malfoyovi, ale přestalo ho to bavit a tak si šel číst knihy vedle do prázdné učebny. Chtěl se dozvědět více o genovém lektvaru. Zpět ho zavolal až Snape, který se dožadoval jeho přítomnosti.

Harry se neochotně zvedl a přešel zpátky do kabinetu, Malfoy seděl na židli, úplně bledý v obličeji, až tak, že skvěle ladil ke svým platinovým vlasům. Harrymu to nijak vtipné nepřipadalo, protože si byl jistý, že za chvíli bude vypadat stejně, akorát, že on ke svým vlasům ladit nebude.

"Mohl by sis laskavě pospíšit?" zavrčel Snape, Harry si pomyslel, že Malfoyovo snažení asi nebylo tak úspěšné, jak by Snape chtěl.

Harry si stoupl před Snapea, absolutně připraven, mysl neměl vyčištěnou ani náhodou, ale nikdo ho za to nemohl vinit. V poslední době toho bylo tolik, že by každému normálnímu člověku trvalo století se s tím vyrovnat. Než se stačil zamyslet nad tím, jak si vyčistit mysl, Snape zaútočil.

Harrymu se kupodivu dnešní hodinu dařilo, neustále se soustředil na jednu myšlenku, a to na sen, kde Lily, jeho matka, lhala o tom, že Snape je jeho otec. Nakonec se tato strategie ukázala jako úspěšná, Snape se nedostal k jakékoliv jiné myšlence, zkoušel to asi hodinu, než uznal, že neuspěje, a zrušil kouzlo.

"Výborně Harry," řekl Snape.

"Jsem překvapený tvým dnešním úspěchem, zdá se, že tvůj způsob soustředit se buďto na jednu myšlenku nebo na šťastnou myšlenku, funguje," Snape schoval svou hůlku do hábitu a podíval se na Malfoye.

"Vámi jsem překvapený stejně, pane Malfoyi," řekl a Malfoy odvrátil pohled z podlahy.

"Minule jste si vedl skvěle, stalo se něco?"

"Nic," řekl jen Malfoy a kdyby Harry nebyl z bránění své mysli tak unavený, jistě by si povšiml strachu v Malfoyově obličeji. Snape si ale zřejmě všiml.

"Mohl bys počkat vedle Harry?" požádal ho Snape.

"Abych pravdu řekl, půjdu si raději lehnout, jsem unavený," odpověděl na to Harry a vydal se ke dveřím.

"Je ti znovu špatně?" zastavil ho Snape.

"Severusi, jen jsem unavený," ujistil ho Harry, věnoval zkoumavý pohled Dracovi, který se na něj nebo Severuse odmítal podívat a nechal ty dva o samotě. Jestli Malfoye něco trápí, je Severus vhodným člověkem, který by mu s tím mohl pomoci, přeci jenom je to hlava jeho koleje. Harry se donutil takto přemýšlet, protože pocítil osten žárlivosti, když viděl, že Snape má starost také o někoho jiného než o něj.

Když se dostal ke Snapeovým soukromým pokojům, krátce promluvil s hadem na obraze a potom si jen opláchl obličej studenou vodou, zalehl do postele, kde hned usnul. Postel i dalších pár věcí mu včera vyčaroval Snape, takže tu měl teď Harry i svůj menší pokoj. Na to, že se sem musí chodit jenom vyspat, mu to stačilo a byl spokojený.

Usnul přetížený myšlenkami na Snapea, na své rodiče, na Siriuse a nakonec i na Malfoye, nad kterým přemýšlel celou dobu po skončení hodiny nitrobrany. Mohl mít problémy se svým otcem? Nebo se mu Voldemort snaží vnutit znamení zla?

"Lily, proč si to udělala?" zeptal se James a sledoval svou ženu, která přešla z vedlejší místnosti a držela v rukou malou ampulku naplněnou krví.

"Musela jsem," povzdechla si, Lily.

"Je to jediný způsob jak zajistit našemu synovi bezpečí. Nemohla bych mít klid, kdybych věděla, že Brumbál by byl schopen Harryho strčit k mé sestře, ještě ho ani neviděla. Neměla ráda dokonce mě, jak by mohla být schopna milovat jeho?"

"Dobře, Lily, ale proč zrovna jeho krev?" James vstal a objal Lily kolem ramen, a vtiskl jí polibek na čelo.

"Víš, že tě miluji, ale taky víš, jaký mám na něj názor. Proč stojíš o to, aby Harryho po naší smrti vychovával zrovna on? Proč ne Sirius nebo Remus?"

"Přece jsme o tom už mluvili," Lily, posmutněla, sedla si na pohovku a James se k ní postavil bokem.

"Remus má svých starostí dost se svým prokletím, a Sirius má ještě celý život před sebou, potřebuje svou svobodu."

"Dobře, ale Snape, Lily?" James absolutně nesouhlasil s rozhodnutím své ženy.

"Znám ho moc dobře na to, abych věděla, že Harryho má rád a že by se o něj dokázal postarat tak jak bych si přála, já jsem ho navíc už o to požádala," řekla Lily.

"Ale o tom, že si mu vzala jeho krev, neví?" ujišťoval se James.

"Ne," potvrdila mu Lily.

"Jenom slíbil, že se o něj postará, kdyby se nám cokoliv stalo."

"Vím, že mu nedokáže nahradit tebe jako otce, ale bude s ním v bezpečí," Lily zněla tak přesvědčeně, že James nedokázal už déle odporovat.

"Souhlasím s tím, ale hned zítra to musíme říct Siriusovi a Brumbálovi, musí o tom vědět, aby Harry neskončil ve špatných rukou."

Lily pokývala hlavou, "Samozřejmě."

"Jamesi, neslyšel si něco?" zeptala se po chvíli a James vytasil hůlku.

"Lily, to je on!"

"Běž nahoru, vezmi Harryho a přemísti se ihned do Bradavic, zdržím ho."

"Nenechám tě tady!" Lily stála pod schody a klepala se strachy o svého manžela i syna.

"Postarám se o sebe, běž," James vyčaroval ochranná kouzla kolem pokoje, ale vchodové dveře byly po chvíli vyraženy mocným kouzlem.

"Běž, prosím!"

Harry se probudil celý zpocený a zmatený, ale když se rozhlédl po pokoji, poznal kde je. Ihned vystřelil z postele ke svým věcem a během minuty našel, co hledal. Malé hranaté zrcátko.

"Siriusi?" zašeptal.


 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (116)
Zobrazit starší komentáře

101 XRumerTest XRumerTest | E-mail | 4. dubna 2018 v 21:35 | Reagovat

Hello. And Bye.

102 Markcaw Markcaw | E-mail | Web | 14. dubna 2018 v 13:17 | Reagovat

levitra coupon 3 free pills
<a href="http://myvardenafilok.com#">levitra 20 mg bayer prezzo</a>
levitra dosage how long does it last
<a href=http://mylevitraok.com#levitra+coupon>levitra 20 mg bayer prezzo</a>
iscount levitra

103 Markcaw Markcaw | E-mail | Web | 15. dubna 2018 v 13:33 | Reagovat

shelf life of levitra
<a href="http://mylevitraok.com#">buy levitra</a>
expired levitra
<a href=http://mylevitraok.com#levitra+generic>buy levitra</a>
os levitra 2013 nba

104 fdwemure fdwemure | E-mail | Web | 17. dubna 2018 v 6:00 | Reagovat

viagra free sample <a href="http://viagraveikd.com/#">viagra coupon</a> online viagra <a href="http://viagraveikd.com/#">generic viagra</a>

105 Markcaw Markcaw | E-mail | Web | 20. dubna 2018 v 0:42 | Reagovat

lagorio levitra
<a href="http://levitra-gg.com">levitra prices</a>
ritalin sr 20mg generic levitra
<a href=http://levitra-gg.com#levitra+20+mg>levitra 20 mg</a>

106 Markcaw Markcaw | E-mail | Web | 20. dubna 2018 v 20:05 | Reagovat

double dose levitra
<a href="http://levitra-gg.com">generic levitra</a>
guarura de levitra oscar chavez
<a href=http://levitra-gg.com#levitra+20mg>vardenafil 20mg</a>

107 Markcaw Markcaw | E-mail | Web | 21. dubna 2018 v 5:35 | Reagovat

bayer levitra pfizer
<a href="http://mylevitraok.com">buy levitra</a>
orosolubile levitra coupons
<a href=http://levitra-gg.com#levitra+20mg>levitra 20 mg bayer prezzo</a>

108 Markcaw Markcaw | E-mail | Web | 26. dubna 2018 v 19:07 | Reagovat

cheapest guaranteed levitra online
<a href="http://myvardenafilok.com">levitra generic</a>
traje levitra cuello mao in english
[URL=http://mylevitraok.com#levitra+20mg ]levitra 20 mg[/URL]

109 Markcaw Markcaw | E-mail | Web | 27. dubna 2018 v 0:22 | Reagovat

levitra side effects vision
<a href="http://mylevitraok.com">levitra 20 mg</a>
viagra cialis ou levitra qual o melhor site
[URL=http://levitra-gg.com#levitra+20mg ]vardenafil 20mg[/URL]

110 bsfskync bsfskync | E-mail | Web | 28. dubna 2018 v 18:53 | Reagovat

order viagra online <a href="http://fviagrajjj.com/#">real viagra</a> free viagra sample pack <a href=http://fviagrajjj.com/#>viagra soft</a>

111 mmkUpdack mmkUpdack | E-mail | Web | 28. dubna 2018 v 19:27 | Reagovat

400 payday loan <a href="https://ttsitworldwide.com/#">ohio payday loan</a> a payday loan <a href="https://ttsitworldwide.com/#">fast payday loans ohio</a>

112 lrmcclaft lrmcclaft | E-mail | Web | 1. května 2018 v 18:42 | Reagovat

viagra pas cher https://www.vieillemaman.com/ generique viagra

113 bhrJonry bhrJonry | E-mail | Web | 3. května 2018 v 6:06 | Reagovat

india generic viagra <a href="http://viagraazmhj.com/#">online viagra</a> viagra reviews <a href=http://viagraazmhj.com/#>viagra generic</a>

114 verantarl verantarl | E-mail | Web | 4. května 2018 v 20:07 | Reagovat

I needed to thank you for this excellent read!! I definitely enjoyed every bit of it. I've got you book-marked to check out new stuff you post…

115 Markcaw Markcaw | E-mail | Web | 6. května 2018 v 4:37 | Reagovat

non generic levitra online
<a href="http://myvardenafilok.com">generic levitra</a>
free sample levitra
<a href=http://mylevitraok.com#levitra+coupon>vardenafil 20mg</a>

116 Markcaw Markcaw | E-mail | Web | 6. května 2018 v 17:16 | Reagovat

levitra by vbulletin
<a href="http://levitra-gg.com">levitra 20 mg bayer prezzo</a>
discount viagra levitra
<a href=http://myvardenafilok.com#buy+levitra>vardenafil 20mg</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama