22.kapitola Strasti tajemství

29. června 2012 v 20:04 | Rikisa |  Syn svého otce?

Tak co na to říkáte? Syn-nesyn? Mnozí byli dost napnutí, tak hurá do tohoUsmívající se
22.kapitola Strasti tajemství


Harry postával na chodbě druhého patra před knihovnou, čekal na Ginny, která se tu s ním měla setkat. Trvalo mu asi dvě hodiny, než se mu podařilo Severuse přesvědčit, že už je zdravý a schopný vrátit se do školy. Napříč tomu dnes ho do školy stejně ještě nepustil. Mohl se jen na chvíli sejít s Hermionou a Ronem na školních pozemcích a teď ještě chtěl odchytit Ginny, aby jí sdělil poslední novinky. Celý víkend pátrali se Snapem po pravdě o Harryho krvi.

"Pottere?"

Harry se otočil za hlasem, který ho volal a spatřil Draca.

"Co chceš Malfoyi?" zeptal se otráveně.

Draco se rozhlédl, jestli kolem nikdo není a pak rychle přešel k Harrymu.

"Chtěl jsem se zeptat, jestli už si v pohodě."

Harry, naprosto zaskočen touto otázkou, div na Malfoye nevykulil oči.

"Jde to," odpověděl Harry.

"Hm, zvládáš ten projekt z lektvarů? Už se vracím do školy, takže můžu pokračovat, doufám, že ti ta delší pauza nevadila."

"Zatím se dovařil základní lektvar a už ho zbývá jen dodělat, to potrvá tak čtrnáct dní, ale to všechno zvládneme na hodinách lektvarů, teoretickou část už máme hotovou," Draco odpověděl úplně normálně a pak přešlápl na místě.

"To zní fajn," řekl Harry.

"Dneska mě Snape zastavil na chodbě, máme dnes pokračovat v hodinách, ty jdeš taky?" zeptal se Draco potichu.

"Říkal mi o tom, jenomže ještě nevím, jestli se zúčastním naplno, možná budu dnes spíš divákem," Harry se opřel o zeď vedle knihovny a upřel oči na Draca. Už před jejich první hodinou nitrobrany mu na Malfoyovi přišlo něco divného, byl míň jízlivý a více snesitelný než jindy, a teď po té příhodě tu vedle sebe klidně stojí a povídají si jako normální spolužáci.

Otevřel pusu, aby se Malfoye zeptal, ale zrovna kolem prošla Ginny a zastavila se u Harryho. Malfoy se beze slova otočil a odešel pryč.

"Co tady chtěl?" zeptala se Ginny a obejmula Harryho, aby mu mohla vtisknout polibek.

"Snažím se tomu přijít na kloub," řekl Harry a vzal Ginny za ruku.

"Musím ti něco říct, můžeme někam do soukromí?"

Ginny přikývla a za chvíli už seděli na pohodlných polštářích na zemi komnaty nejvyšší potřeby.

"Vypadáš ustaraně, Harry, měla jsem o tebe strach," Ginny si Harryho s obavami prohlížela.

"Už jsem v pořádku vážně, jen musím brát lektvar, který pro mě vymyslel Snape, jen tak se mi Voldemort nedostane do hlavy až tak, že by mě mohl mučit jako posledně," vysvětil Harry.

"Snape pro tebe vymyslel lektvar? Myslím, že svou roli opatrovníka bere vážně. Jak spolu vycházíte?" zajímala se Ginny dál.

"Je to v pohodě. Nejdřív jsem si myslel, že spolu nevyjdeme, ale teď se opravdu ukázal v jiném světle. Viděl jsem na něm, že má o mě strach a dokázal se o mě postarat, asi tak má vypadat opatrovnictví," Harry pokrčil rameny a Ginny ho chytila za ruku.

"Ne Harry, takhle vypadá rodičovství."

Harry se na ní překvapeně podíval.

"Myslíš?"

"Snape byl celý týden úplně mimo, záleží mu na tobě, opravdu jsem ráda, že se stal tvým opatrovníkem."

"Ale Ron a Hermiona nic netuší, že? Dneska jsem s nimi mluvil."

"Nikdo o tom neví, alespoň z Nebelvíru ne, ale stejně jim to jednou budeš muset říct," Ginny pod sebou zkřížila nohy a zadívala se na Harryho.

"Takže, z čeho si tak nervózní?"

"Já nejsem nervózní," řekl Harry a Ginny se usmála.

"To vidím, celou dobu si koušeš rty, a to děláš před každým zápasem famfrpálu. Takže co se ještě stalo?"

"Ty mě snad znáš líp, než já sám," usmál se Harry a začal jí vyprávět příhody posledních dnů. Přičemž Ginny mu do toho kolikrát vstupovala.

"Snape je tvůj otec?" Ginny div nevyskočila na nohy, potom co jí Harry dovyprávěl sen, který se mu u Snapea zdál.

"A co tedy znamená modrá?" Ginny byla zmatená, když jí Harry popisoval jak Snape vařil lektvar, co ve výsledku každá barva znamená a jak Snape zběsile listoval knihou lektvarů a Harry si div nerozdrápal ruce do krve, jak byl nervózní z výsledku.

"Snape vyčetl z nějaké staré knihy lektvarů, že modrá znamená, že jsme nějakým způsobem příbuzní, jenomže když uvařil další lektvar, aby to potvrdil, tak jsme nic nezjistili," Harry svěsil ramena a povzdechl si.

"Uvařil stejný lektvar a ten ukázal něco jiného?"

"Ne, ten první byl bezchybný, ale Snape chtěl pomocí lektvaru vyvolat naše rodokmeny. Jenomže z nich se žádné příbuzenství neukázalo, takže vůbec netuším, co to tedy nakonec znamená," řekl Harry.

"To je zvláštní," potvrdila Ginny.

"Ale jsi rád, že tvá matka lhala nebo ne? Aspoň si můžeš být jistý tím, že tvůj otec je James."

"To ano, ale Snape tvrdil, že mezi námi musí být nějaký zvláštní vztah, který ovlivnil lektvar, možná to bylo způsobeno magií, kterou mi pomohl dostat se z mučení od Voldemorta, ale vypadal snad ještě víc zmatený, než já, když mi to vysvětloval." Harry vstal a přešel se podívat k oknu, začalo hustě pršet.

"Všechno se vyřeší, přeci musí být určitý důvod, proč tomu tak je, Snape je mistr lektvarů a dobrý kouzelník, určitě na to přijde. Nějaký důvod, proč máte společné geny, určitě existuje." Ginny ho uklidňovala, ale Harry najednou vystřelil ke dveřím, když si všiml, jaká je venku tma.

"Snape mě zabije, zase jdu pozdě," Harry zaklel a doslova táhl Ginny k východu.

"Počkej, vrátíš se do věže po nitrobraně?" zajímala se Ginny cestou do sklepení.

Harry sebou cuknul, jednu věc zapomněl Ginny říct.

"Budu muset u Snapea zůstat ještě minimálně dva týdny, kvůli tomu lektvaru," vysvětlil jí Harry a když Ginny posmutněla, rychle dodal:

"Ale zítra se vracím do školy, a na jídlo budu chodit normálně s vámi do velké síně, jde jenom o noc."

"Tak to snad vydržíme," usmála se Ginny, rychle se s Harrym rozloučila a vydala se zpátky směrem k Nebelvírské věži. Harry místo toho běžel dolů do Snapeova kabinetu.

Div nerozrazil dveře a pak zklidnil krok, a pomalu došel dopředu ke katedře, kde stál Snape s Malfoyem a o něčem mluvili.

"Omlouvám se."

Snape se k němu otočil a zakouzlil kolem kabinetu obvyklá ochranná kouzla. "Zatím se posaď," řekl a Harry poznal jeho pohled, který říkal "o tom si promluvíme později".

Harry pak po celý zbytek hodiny seděl na jedné z lavic prázdné učebny lektvarů, která byla vedle Snapeova kabinetu. Chvíli se díval, jak se daří Malfoyovi, ale přestalo ho to bavit a tak si šel číst knihy vedle do prázdné učebny. Chtěl se dozvědět více o genovém lektvaru. Zpět ho zavolal až Snape, který se dožadoval jeho přítomnosti.

Harry se neochotně zvedl a přešel zpátky do kabinetu, Malfoy seděl na židli, úplně bledý v obličeji, až tak, že skvěle ladil ke svým platinovým vlasům. Harrymu to nijak vtipné nepřipadalo, protože si byl jistý, že za chvíli bude vypadat stejně, akorát, že on ke svým vlasům ladit nebude.

"Mohl by sis laskavě pospíšit?" zavrčel Snape, Harry si pomyslel, že Malfoyovo snažení asi nebylo tak úspěšné, jak by Snape chtěl.

Harry si stoupl před Snapea, absolutně připraven, mysl neměl vyčištěnou ani náhodou, ale nikdo ho za to nemohl vinit. V poslední době toho bylo tolik, že by každému normálnímu člověku trvalo století se s tím vyrovnat. Než se stačil zamyslet nad tím, jak si vyčistit mysl, Snape zaútočil.

Harrymu se kupodivu dnešní hodinu dařilo, neustále se soustředil na jednu myšlenku, a to na sen, kde Lily, jeho matka, lhala o tom, že Snape je jeho otec. Nakonec se tato strategie ukázala jako úspěšná, Snape se nedostal k jakékoliv jiné myšlence, zkoušel to asi hodinu, než uznal, že neuspěje, a zrušil kouzlo.

"Výborně Harry," řekl Snape.

"Jsem překvapený tvým dnešním úspěchem, zdá se, že tvůj způsob soustředit se buďto na jednu myšlenku nebo na šťastnou myšlenku, funguje," Snape schoval svou hůlku do hábitu a podíval se na Malfoye.

"Vámi jsem překvapený stejně, pane Malfoyi," řekl a Malfoy odvrátil pohled z podlahy.

"Minule jste si vedl skvěle, stalo se něco?"

"Nic," řekl jen Malfoy a kdyby Harry nebyl z bránění své mysli tak unavený, jistě by si povšiml strachu v Malfoyově obličeji. Snape si ale zřejmě všiml.

"Mohl bys počkat vedle Harry?" požádal ho Snape.

"Abych pravdu řekl, půjdu si raději lehnout, jsem unavený," odpověděl na to Harry a vydal se ke dveřím.

"Je ti znovu špatně?" zastavil ho Snape.

"Severusi, jen jsem unavený," ujistil ho Harry, věnoval zkoumavý pohled Dracovi, který se na něj nebo Severuse odmítal podívat a nechal ty dva o samotě. Jestli Malfoye něco trápí, je Severus vhodným člověkem, který by mu s tím mohl pomoci, přeci jenom je to hlava jeho koleje. Harry se donutil takto přemýšlet, protože pocítil osten žárlivosti, když viděl, že Snape má starost také o někoho jiného než o něj.

Když se dostal ke Snapeovým soukromým pokojům, krátce promluvil s hadem na obraze a potom si jen opláchl obličej studenou vodou, zalehl do postele, kde hned usnul. Postel i dalších pár věcí mu včera vyčaroval Snape, takže tu měl teď Harry i svůj menší pokoj. Na to, že se sem musí chodit jenom vyspat, mu to stačilo a byl spokojený.

Usnul přetížený myšlenkami na Snapea, na své rodiče, na Siriuse a nakonec i na Malfoye, nad kterým přemýšlel celou dobu po skončení hodiny nitrobrany. Mohl mít problémy se svým otcem? Nebo se mu Voldemort snaží vnutit znamení zla?

"Lily, proč si to udělala?" zeptal se James a sledoval svou ženu, která přešla z vedlejší místnosti a držela v rukou malou ampulku naplněnou krví.

"Musela jsem," povzdechla si, Lily.

"Je to jediný způsob jak zajistit našemu synovi bezpečí. Nemohla bych mít klid, kdybych věděla, že Brumbál by byl schopen Harryho strčit k mé sestře, ještě ho ani neviděla. Neměla ráda dokonce mě, jak by mohla být schopna milovat jeho?"

"Dobře, Lily, ale proč zrovna jeho krev?" James vstal a objal Lily kolem ramen, a vtiskl jí polibek na čelo.

"Víš, že tě miluji, ale taky víš, jaký mám na něj názor. Proč stojíš o to, aby Harryho po naší smrti vychovával zrovna on? Proč ne Sirius nebo Remus?"

"Přece jsme o tom už mluvili," Lily, posmutněla, sedla si na pohovku a James se k ní postavil bokem.

"Remus má svých starostí dost se svým prokletím, a Sirius má ještě celý život před sebou, potřebuje svou svobodu."

"Dobře, ale Snape, Lily?" James absolutně nesouhlasil s rozhodnutím své ženy.

"Znám ho moc dobře na to, abych věděla, že Harryho má rád a že by se o něj dokázal postarat tak jak bych si přála, já jsem ho navíc už o to požádala," řekla Lily.

"Ale o tom, že si mu vzala jeho krev, neví?" ujišťoval se James.

"Ne," potvrdila mu Lily.

"Jenom slíbil, že se o něj postará, kdyby se nám cokoliv stalo."

"Vím, že mu nedokáže nahradit tebe jako otce, ale bude s ním v bezpečí," Lily zněla tak přesvědčeně, že James nedokázal už déle odporovat.

"Souhlasím s tím, ale hned zítra to musíme říct Siriusovi a Brumbálovi, musí o tom vědět, aby Harry neskončil ve špatných rukou."

Lily pokývala hlavou, "Samozřejmě."

"Jamesi, neslyšel si něco?" zeptala se po chvíli a James vytasil hůlku.

"Lily, to je on!"

"Běž nahoru, vezmi Harryho a přemísti se ihned do Bradavic, zdržím ho."

"Nenechám tě tady!" Lily stála pod schody a klepala se strachy o svého manžela i syna.

"Postarám se o sebe, běž," James vyčaroval ochranná kouzla kolem pokoje, ale vchodové dveře byly po chvíli vyraženy mocným kouzlem.

"Běž, prosím!"

Harry se probudil celý zpocený a zmatený, ale když se rozhlédl po pokoji, poznal kde je. Ihned vystřelil z postele ke svým věcem a během minuty našel, co hledal. Malé hranaté zrcátko.

"Siriusi?" zašeptal.


 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (237)
Zobrazit starší komentáře

201 Markcaw Markcaw | E-mail | Web | 21. července 2018 v 17:27 | Reagovat

best generic cialis from india
<a href="http://cialis-easy.com">cialis coupon</a>
precio del medicamento cialis de 20 mg
[URL=http://cialis-easy.com#cialis+sale ]cialis 5 mg[/URL]

202 Markcaw Markcaw | E-mail | Web | 21. července 2018 v 22:33 | Reagovat

cialis generic pharmacy
<a href="http://cialis-easy.com">coupon tadalafil</a>
buy cialis cheap uk tickets
[URL=http://cialis-easy.com#coupon+cialis ]tadalafil[/URL]

203 Markcaw Markcaw | E-mail | Web | 22. července 2018 v 9:26 | Reagovat

all school stuff 200 off cialis
<a href="http://cialis-easy.com">tadalafil tablets</a>
10mg cialis review
[URL=http://cialis-easy.com#trust+pharmacy+cialis ]buy cialis online[/URL]

204 Markcaw Markcaw | E-mail | Web | 22. července 2018 v 14:30 | Reagovat

buy cialis online cheap
<a href="http://cialis-easy.com">cialis for daily use</a>
cialis super active 20mg reviews of windows
[URL=http://cialis-easy.com#tadalafil+20mg ]tadalafil coupon[/URL]

205 Markcaw Markcaw | E-mail | Web | 24. července 2018 v 2:29 | Reagovat

generico cialis
<a href="http://cialis-easy.com">buy cialis online</a>
securetabsonline cialis 20mg
[URL=http://cialis-easy.com#cialis+coupons ]tadalafil tablets[/URL]

206 Markcaw Markcaw | E-mail | Web | 25. července 2018 v 9:17 | Reagovat

cialis reviews 10mg oxycontin
<a href="http://cialis-easy.com">buy generic cialis online</a>
online viagra und cialis kaufen rezeptfrei
[URL=http://cialis-easy.com#buy+cialis+20+mg ]tadalafil 5 mg[/URL]

207 Markcaw Markcaw | E-mail | Web | 11. srpna 2018 v 18:41 | Reagovat

flixotide diskus 250 mg bijsluiter viagra
<a href="http://viagra-nice.com">buy viagra</a>
prescrizione viagra genericos
[URL=http://viagra-nice.com#buy+sildenafil+online ]viagra super active online mail-order pharmacies[/URL]

208 Markcaw Markcaw | E-mail | Web | 12. srpna 2018 v 0:12 | Reagovat

online rx pharmacy viagra
<a href="http://viagra-nice.com">100mg viagra</a>
viagra gel online uk newspapers
[URL=http://viagra-nice.com#viagra+100+mg ]online viagra[/URL]

209 Markcaw Markcaw | E-mail | Web | 12. srpna 2018 v 2:38 | Reagovat

cheapest generic viagra australia
<a href="http://viagra-nice.com">viagra for sale</a>
viagra online amazon
[URL=http://viagra-nice.com#viagra+kaufen ]viagra prices[/URL]

210 Geremoinity Geremoinity | E-mail | Web | 11. září 2018 v 0:42 | Reagovat

qu'est que cialis
http://cialisle.com/ free cialis sample pack
prijs van cialis 20 mg

211 100 mg viagra lowest price 100 mg viagra lowest price | E-mail | Web | 12. září 2018 v 17:00 | Reagovat

Sharing some thing is better than keeping up-to our self, so the YouTube video that is posted at this juncture I am going to share through my family and friends.

212 cost of viagra cost of viagra | E-mail | Web | 12. září 2018 v 23:19 | Reagovat

This article will assist the internet viewers for creating new blog or even a weblog from start to end.

213 Geremoinity Geremoinity | E-mail | Web | 12. září 2018 v 23:25 | Reagovat

comprare cialis generico in svizzera
<a href=http://cialisle.com>cialisle.com</a> cialis blood pressure
daily cialis 5mg

214 female viagra female viagra | E-mail | Web | 13. září 2018 v 8:13 | Reagovat

My grand father every time used to watch YouTube funny video clips, hehehehehe, as he wants to be happy always.

215 viagra coupons viagra coupons | E-mail | Web | 13. září 2018 v 14:34 | Reagovat

Hi, for Search engine optimisation real contents are truly essential, if you just copy and paste then you can not ranked in search engines.

216 Markcaw Markcaw | E-mail | Web | 13. září 2018 v 17:20 | Reagovat

brand viagra online order
<a href="http://viagrafanlux.com">buy generic viagra online</a>
azithral 100mg viagra
<a href=http://viagrafanlux.com#generic+viagra>viagra for sale</a>

217 viagra generic availability viagra generic availability | E-mail | Web | 13. září 2018 v 17:56 | Reagovat

My grand father always used to watch YouTube funny video tutorials, hehehehehe, for the reason that he wants to be glad forever.

218 viagra without a doctor prescription viagra without a doctor prescription | E-mail | Web | 13. září 2018 v 18:51 | Reagovat

There is also one more method to increase traffic in support of your weblog that is link exchange, therefore you as well try it

219 viagra 100mg viagra 100mg | E-mail | Web | 13. září 2018 v 20:13 | Reagovat

What a lovely story! The tale in this YouTube video that is posted at this place is in fact a nice one with having nice picture feature.

220 Markcaw Markcaw | E-mail | Web | 13. září 2018 v 20:21 | Reagovat

online viagra sales from canada
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra coupon</a>
viagra generico que es la
<a href=http://fanluxviagra.com#viagra+for+sale>female viagra pills</a>

221 generic viagra prices generic viagra prices | E-mail | Web | 14. září 2018 v 1:16 | Reagovat

Awesome! Its genuinely amazing post, I have got much clear idea regarding from this post.

222 natural viagra natural viagra | E-mail | Web | 14. září 2018 v 3:00 | Reagovat

I got so bored in the present day afternoon, however as soon as I watched this YouTube comical clip at this weblog I become fresh and cheerful too.

223 100 mg viagra lowest price 100 mg viagra lowest price | E-mail | Web | 14. září 2018 v 5:39 | Reagovat

I like to work on PHP rather than .NET, though .NET offers the facility of drag and drop elements, except I like PHP a lot.

224 Markcaw Markcaw | E-mail | Web | 14. září 2018 v 10:51 | Reagovat

novalgin 500 tropfen nebenwirkungen viagra
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra without a doctor prescription</a>
secret story 2 portugal generico do viagra
<a href=http://fanluxviagra.com#buy+sildenafil+online>viagra substitute</a>

225 viagra coupon viagra coupon | E-mail | Web | 14. září 2018 v 12:20 | Reagovat

Post writing is also a excitement, if you be acquainted with after that you can write or else it is difficult to write.

226 Markcaw Markcaw | E-mail | Web | 14. září 2018 v 14:21 | Reagovat

yoduk 200 micrograms comprimidos viagra
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra 100mg</a>
viamedic generic viagra
<a href=http://fanluxviagra.com#viagra+100+mg>viagra 100 mg</a>

227 Markcaw Markcaw | E-mail | Web | 14. září 2018 v 20:16 | Reagovat

nadgradba na kosa 100 prirodna viagra
<a href="http://viagrafanlux.com">online viagra</a>
generic viagra online shipped from usa
<a href=http://fanluxviagra.com#female+viagra+pills>viagra generic availability</a>

228 Geremoinity Geremoinity | E-mail | Web | 15. září 2018 v 1:19 | Reagovat

type 2 diabetes cialis
http://cialisle.com/ cialis free
how old do you have to be for cialis

229 female viagra pills female viagra pills | E-mail | Web | 15. září 2018 v 5:58 | Reagovat

I have read so many posts on the topic of the blogger lovers except this paragraph is truly a fastidious article, keep it up.

230 buy viagra online buy viagra online | E-mail | Web | 15. září 2018 v 8:15 | Reagovat

Hi, yes brother there are obviously multiple blogging sites, however I recommend you to use Google’s free of charge blogging services.

231 cheap viagra online cheap viagra online | E-mail | Web | 16. září 2018 v 13:35 | Reagovat

If you are free to watch humorous videos on the web then I suggest you to visit this website, it consists of really therefore funny not only movies but also other information.

232 cheap viagra cheap viagra | E-mail | Web | 16. září 2018 v 23:12 | Reagovat

If any one wants to be a successful blogger, then he/she must study this article, as it carries al} strategies related to that.

233 online viagra online viagra | E-mail | Web | 17. září 2018 v 2:52 | Reagovat

Hurrah, that’s what I was looking for, what a data! present here at this web site, thanks admin of this web site.

234 buy 100 mg viagra buy 100 mg viagra | E-mail | Web | 17. září 2018 v 4:55 | Reagovat

Your method of describing everything in this piece of writing is in fact good, all be able to effortlessly understand it, Thanks a lot.

235 Markcaw Markcaw | E-mail | Web | 17. září 2018 v 5:03 | Reagovat

zetalerg xarope generico do viagra
<a href="http://viagraluxfan.com">buy viagra</a>
buy viagra online 100mg thc
<a href=http://viagraluxfan.com#viagra+jelly+online+mail-order+pharmacies>viagra pill</a>

236 Geremoinity Geremoinity | E-mail | Web | 19. září 2018 v 13:13 | Reagovat

acquistare il cialis on line
http://cialisle.com/ buy cialis canada
cialis in farmacia ricetta

237 EdwardFibly EdwardFibly | E-mail | Web | 2. listopadu 2018 v 1:05 | Reagovat

<a href=https://www.instagram.com/alcohol14rus/>Доставка алкоголя якутск</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama