21.kapitola Genový lektvar

13. června 2012 v 0:02 | Rikisa |  Syn svého otce?


Po dlouhé době se opět hlásím a doufejme i nadále pravidelněji než dosud! Ale mám po všech zkouškách a mohu se tak naplno věnovat psaní. Děkuji za trpělivost a pozvbuzování během mrtvého bodu na blogu. Kapitola je pro všechny mé věrné čtenáře, speciálně pro Kate, které se mi nepodařilo odepsat na e-mail a všechny kteří reagovali na poslední kapitolku. I nadále se těším na vaše názory. Rikisa
21.kapitola Genový lektvar


Když Snape vyplul zpátky z Harryho myšlenek, usmíval se, čímž Harryho doslova vytočil.

"Viděl si to? Slyšel si to? Co na to říkáš? Já...to, ne..."

"Harry musíš se uklidnit," Snape Harryho chytil za rameno a stále se usmíval.

"Snadněji se řekne, než udělá," rozčílil se Harry.
"Můžeš konečně mluvit k věci? Já ti ukážu něco tak důležitého a ty "Harry uklidni se" Harry se kysele ušklíbl a rozčileně sebou praštil do nejbližšího křesla.

"No tak Harry, je zjevné, že si Lily, dělala legraci, jenom chtěla tvého otce rozčílit." Snape se postavil k Harrymu a upřeně se mu díval do očí.

"Jak to můžeš vědět s takovou jistotou? Třeba mě moudrý klobouk chtěl zařadit do Zmijozelu kvůli tobě, nebo proč umím hadí jazyk a tak vůbec, to je, to není..." Harry si nervozitou začal škrabat ruce, až ho Snape zastavil.

"Moudrý klobouk tě chtěl zařadit do Zmijozelu?" zeptal se překvapeně.
"A ty si samozřejmě musel mít zase skvělý nápad, nesouhlasit s ním."

Harry si byl vědom toho, že se ho Snape snaží rozptýlit, ale moc mu to nepomohlo. Stále nevěřil, že jeho matka by mohla jeho otci lhát v něčem tak důležitém, a říkala to s takovou jistotou v hlase. Ne, mohla to být klidně pravda. Že by byl Severus jeho pravý otec? Vadilo by mu to? Vždyť teď byl jeho opatrovníkem, což znamenalo něco jako, že je jejich vztah jako otce a syna, ale chtěl zůstat synem Jamese Pottera, nechtěl měnit to, kým byl.

Snape si zřejmě všiml Harryho neklidnosti a proto Harrymu znovu silně stiskl rameno.
"Pokud tě to uklidní a dá to jistotu jak tobě, tak i mě, otestujeme krev a uvidíme. Co ty na to?"

Harrymu to na klidnosti nepřidalo, ale přikývnul.
"Co je na to třeba?"

"Základní genový lektvar a trocha naší krve," s těmito slovy Snape přešel ke skříni s lektvary a vytáhl přísady.

"Ještě jsme se ho neučili," podotkl Harry a vzal si do rukou nožík na krájení přísad, přičemž se mu ruka jemně rozklepala.

Snape ho vzal za ruku a sebral mu nůž.
"Naučíš se ho v sedmém ročníku. A teď mi dovol lektvar dodělat, základ mám hotový v zásobách."

Harry uznal, že ve svém stavu nebude Snapeovi k ničemu platný a tak si jen sedl na vyšší židli u stolu naproti Severusovi, kde pracoval a pozoroval.
"Jak to bude dlouho trvat?"

Nic, jen soustředěný Snape nad kotlíkem.

"Severusi? Jak dlouho?"

"Jestli nepřestaneš s otázkami, tak přinejmenším o půl hodiny déle," zavrčel Severus, který začínal být nervózní.

Harry si začal kousat rty, škrábat se do ruky a pokaždé, když Snape přihodil pečlivě připravenou přísadu, na židli poskočil a kouknul do kotlíku. Klepal nehty do desky stolu, až Snape vykřikl: "U Merlina Harry! Přestaň s tím!"

"Omlouvám se," vyhrkl Harry. Strčil si ruce do kapes pyžama, a když to nepomohlo, sedl si na ně. Byl v pokušení znovu se zeptat, kdy bude lektvar hotový, ale nepokoušel Severusovy nervy.

Snape vycítil Harryho stoupající nervozitu, vzal do ruky malý nožík a prořízl si dlaň, nakapal svou krev do kotlíku, který ihned zabublal. Pak natáhl ruku k Harrymu, který mu jí ochotně podal a před tím, než ho Snape řízl, přivřel oči. Podržel jeho ruku nad kotlíkem a nechal nakapat Harryho krev k té svojí. Pak kouzlem uzdravil jeho ruku.

"Ještě ty," upozornil ho Harry, když Snape nedbal na svou ránu na ruce. Snape se na něj podíval zvláštním pohledem a pak, s mírním úsměvem, mávnul nad svou rukou a zacelil ránu.
"Spokojený?"

"Velmi," Harry se usmál.
"Jak to dopadlo?" Harry se přesunul k Snapeovu boku a div nestrčil hlavu do obsahu kotlíku. Snape prsty odstrčil Harryho čelo, aby se nespálil.
"Pět minut Harry."

"Tak dlouho?" zaúpěl Harry a Snape se zasmál.

Harry sebou kecnul na židli a propichoval kotlík očima.

"Lily lhala," stál si za svým Snape.

"Uvěřím, až uvidím," odsekl Harry.

Pět minut se zdálo jak celá věčnost, Snape přecházel kolem stolu s přísady a Harry se vrtěl na židli.
"Vadilo by ti to?" zeptal se najednou Snape.

"Cože?" Snape Harryho vyvedl z myšlenek.

"Myslím, kdybych byl opravdu tvůj otec," Snape se opřel o stůl a upíral oči na Harryho.

"Já nevím Severusi, zvykl jsem si být s tebou, tak nějak tě mám rád, ale já nevím, asi nevadilo, ne teď, potom co jsem tě trochu poznal, ale chápej, že celý můj život to byl James, kdo jím měl být."

Snape vypadal zaraženě. Tak nějak tě mám rád? Tato slova utkvěla Snapeovi v hlavě.

"Tobě by to vadilo?" napadlo Harryho.

"Byl by to šok, ale ne, nevadilo," řekl mu Snape. Harry vyvalil oči, nečekal tak přímou reakci, Snapeovi by to nevadilo?

"Uběhlo pět minut, můžeme?" Snape čekal na Harryho až k němu přijde, aby se společně mohli otočit na obsah kotlíku. Oba se potom jak na povel otočili, Harry vypadal zmateně a Snapeova tvář byla nečitelná, když se na něj Harry nechápavě podíval.

"Je to modrý," poukázal Harry, jakoby Snape nepoznal barvu, na kterou oba zírali.

"Nejsem slepý," zavrčel Snape.

"Co se děje?" Harry začal panikařit, kdyby lektvar dopadl dobře, byl by Jamesův syn a nic by se nestalo, kdyby byl syn Severuse, sám řekl, že by mu to nevadilo. Proč se tedy tak tvářil. Lektvarový mistr a tvářil se, jako kdyby nevěděl, co uvařil.

"Co to znamená?" nedal se odbýt Harry, když Snape neodpovídal. Najednou odběhl do vedlejší místnosti a přiřítil se zpět s velkou knihou v ruce, spíš bichlí, kterou si často v knihovně půjčuje Hermiona, pomyslel si Harry. Snape s ní doslova třísknul o stůl a začal v ní zběsile listovat, dokud nenašel příslušnou stránku.

"Severusi, ty mě děsíš!" zakřičel Harry tak, aby upoutal Snapeovu pozornost. "Můžeš mi konečně říct, co znamená ta barva? Jaký je výsledek?"

Snape neodpovídal.

"Mě se to týká taky!"

"Mohl bys laskavě přestat křičet a uklidnit se?" Snape odtrhl oči od knížky a podíval se na Harryho.
"No?"

"Měl jsem pravdu, Lily o mém otcovství lhala," řekl mu Snape.

"Nejsem tvůj syn?" Harry vyvalil oči.

"A to jsi mi to nemohl říct hned?"

"Totiž, nebyl jsem si jistý, co ten výsledek znamená," přiznal Snape.
"Abys tomu rozuměl, rudá barva by znamenala, že jsem tvým otcem, bílá, že nikoliv."

"A modrá?" Harry byl zmatený, asi jako Snape na začátku.
"Znamená to, že jsem nějaký hybrid nebo co?"

"Ale kuš, nic takového neexistuje," Snape poukázal ke knize, kterou přinesl. "Ještě jsem se s tím nesetkal, a potřeboval jsem mít jistotu, co to znamená."

"Mohl ses alespoň slovem zmínit, než tu poletovat jak potřeštěná sova," zahučel Harry.

"Ty ale umíš být protivný," odsekl na oplátku Snape. Harry se zašklebil. "Necháš mě ti to vysvětlit?"

"No prosím, pokračuj," Harry překřížil ruce na prsou, a napodobil tak Snapea, který si to uvědomil a rozhodil rukama.

"Dočetl jsem se, že modrá barva znamená, že některé geny máme společné, což je vzhledem k okolnostem velmi zvláštní." Snapeovy z tváře nezmizel udivený výraz a Harry zbledl.
"To znamená, že jsme příbuzní?"

"Domnívám se, že ano, ale pokud znám svůj rodokmen dobře, což bych měl, žádný příbuzenský vztah mezi námi není," Snape přimhouřil obočí a vzal si do rukou knihu, aby si znovu přečetl pasáž pojednávající o genovém lektvaru.

"Třeba si ten lektvar uvařil špatně," napadlo Harryho a Snape po něm střelil pohledem "absolutně nemožné". A tak jen Harry pokrčil rameny.
"Jenom přemýšlím nahlas."

"Tak přemýšlej potichu," dodal kousavě Snape a potom už neodtrhnul oči od knihy.

Harry začal přecházet po laboratoři sem a tam a čekal, až se Snape konečně odtrhne od té pitomé knihy a uráčí se mu něco říct.

"Dobrá, mohu s jistotou říci, že jsme příbuzní, pro jistotu ale uděláme ještě jeden test."

"Co to povídáš? S jistotou a chceš se ujistit? To si trochu protiřečí, Severusi," Harry byl z celé té situace pěkně nesvůj.

"Vím, že si z toho zmatený, ale nejsi sám," Snape nechal kouzlem zmizet obsah kotlíku a začal vařit nový lektvar.
"Tento docela základní, přesto složitý lektvar nám ukáže, jestli jsme opravdu příbuzní, a navíc nám ukáže i jak."

"Můžu pomoct?" nabídl se Harry a namířil rychlým tempem k Snapeovi.

"Harry, budeme to vědět za týden, lektvar potřebuje nějaký čas odležet," upozornil ho Snape. A když viděl Harryho roztěkaný výraz, přistrčil mu pod ruce prkénko s modrými fazolkami.
"Nadrobno bych prosil."

"Jako kdybych to jindy dělal jinak," odfrkl si Harry a začal krájet fazolky tak divoce, že po něm Snape neustále vrhal pohledy.

Snape mezitím přidával do lektvaru postupně všechny přísady a bylo zapotřebí třech kouzel během vaření, aby byl lektvar dokončen, nakonec přidal i Harry přísady, které krájel, protože byly poslední složkou lektvaru a Snape nakonec použil ještě jednou kouzlo. Snape pak nechal lektvar probublávat a hůlkou začaroval plamen pod kotlíkem tak, aby hořel malým a stálým plamenem.

Potom se otočil na Harryho, který vypadal jako kdyby nespal celý týden, vlasy měl rozcuchané ještě více než obvykle a Snape si všiml, že během vaření několikrát zívnul.

"Myslím, že je čas na kakao," řekl Snape a postrčil Harryho ke dveřím.

I když si to Harry nechtěl přiznat, kakao byl výborný nápad, bude to i dobrá příležitost vyzpovídat Snapea z pár otázek, když se konečně nebude věnovat přípravě lektvaru.
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 lady corten lady corten | Web | 13. června 2012 v 8:26 | Reagovat

Ty nás teda napínáš. Jsem zvědavá na výsledek. Doufám, že Harry nakonec přeci jen bude Severusův syn. Modrá barva kotlíku by se dal vysvětlit i tak, že na Harryho použili kouzlo či lektvar a on se stal i synem Jamse, což by vysvětlilo jejich velkou podobnost. Tato varianta se mi líbí ze všeho nejvíc. :-D  Moc děkuji za dílek a těším se na pokračování.

2 Lilly Potter ml. Lilly Potter ml. | 13. června 2012 v 11:48 | Reagovat

:-) Je to super napinave :-♥

3 anonymka9 anonymka9 | 13. června 2012 v 14:17 | Reagovat

bože doufám že zítra nebo dneska večer to sem hodíš jsem šíleně napjatá .... takže o prázdinách tady budou kapitolky častěji? Úžasná kapitolka ...

4 lucik lucik | 13. června 2012 v 17:11 | Reagovat

tak to je super
já se pořát uvažovala jestli je nebo není Harry Sneapův syn a ty to takhle pomícháš :-D  
těším se na další díl a jsem ráda, že znovu píšeš

5 Anfulka Anfulka | 13. června 2012 v 22:42 | Reagovat

Prosim at je sevuv syn.hezke napeti

6 Leegy Leegy | 14. června 2012 v 9:24 | Reagovat

Super. U toho, jak byl Harry nervózní sme dostala záchvat smíchu. Ale prosííím, moc tě prosím, nedělej z Harryho syna Severuse. Nějakej utajenej vzdálenej klidně, ale Harry syn Severuse je klasika a upřímě, moc tihle věci nemusim... Ale normální vztah Harry Severus bez otcovského vztahu je super :)

7 kikina kikina | 15. června 2012 v 16:59 | Reagovat

JÉ, další kapitolka :D moc nádherná, ale takhle to useknout a nechat nás čekat na další kapču. To se nedělá. Jak tak čtu, žeby ze Snape byl "strýček Severus?" :D strašně moc se těším na další kapitolu, prosím at je dříve než tahle :D

8 Stolid Stolid | Web | 15. června 2012 v 21:15 | Reagovat

Ahoj, jsem zvědavá na další díl! Nejlepší je své čtenáře napínat, pak je jisté, že se stále budou vracet. Doufám, že kapitola bude co nejdříve, když máš po zkouškách. Co bude dál?

9 Jiťa Jiťa | 19. června 2012 v 9:35 | Reagovat

Bravurní. Už se těším, co bude dál. :-D

10 Kate Kate | E-mail | 20. června 2012 v 14:14 | Reagovat

Rikiso, děkuji Ti mockrát. Opravdu mě tato kapitolka potěšila a jsem zvědavá, jak to nakonec skončí. Sama osobně, bych Harrymu Severuse jako otce přála. Tak uvidim, nechám se překvapit. Je mi lito, že jsi se mi nemohla dopsat na meil, no snad Ti to příště podaří. A kdy se můžeme těšit na další kapitolku??

11 Markéta Stará Markéta Stará | 21. června 2012 v 16:00 | Reagovat

To je fakt napínavý, Rikis, chci, aby Harry byl 100% severusův syn.. Bezva kapča-

12 Annie Annie | 26. června 2012 v 11:14 | Reagovat

No tak, syn Severuse! Syn Severuse! Nová kapitola! Syn Severuse! :D

13 Rikisa Rikisa | Web | 26. června 2012 v 13:32 | Reagovat

Určitě? :-)

14 Kiera Kiera | 26. června 2012 v 21:19 | Reagovat

doval sem prosim novou kapču:) :-D

15 kikina kikina | 27. června 2012 v 13:04 | Reagovat

syn neeeeee !

16 Kiera Kiera | 27. června 2012 v 18:23 | Reagovat

[15]: ale joooo

17 Rikisa Rikisa | Web | 27. června 2012 v 18:53 | Reagovat

No nevím kdo bude skákat radostí a kdo bude plakat :-)

18 kikina kikina | 28. června 2012 v 9:36 | Reagovat

[16]:  já  chci strýčka Severuse :D

19 lady corten lady corten | Web | 28. června 2012 v 10:40 | Reagovat

[18]: já chci tátu Severuse :D

20 Raf Raf | 28. června 2012 v 13:21 | Reagovat

[19]: jooo tátu Seva :D

21 kikina kikina | 28. června 2012 v 17:47 | Reagovat

[20]:Teda takhle mne přehlasovat, že se nestydíte :D :D vyhráli jste... ale jen možná všechno je na Rikise :D :D :D :D

22 lucik lucik | 28. června 2012 v 18:14 | Reagovat

mě je to jedno táta nebo strejda
hlavně ať je to už tady  
prosíííííímmmmm

23 elianne elianne | 2. února 2013 v 18:13 | Reagovat

Moc krásná a napínavá povídka,jen prosím už o další pokračování je to už 7 měsíců. :-x Děkuji moc se těším.

24 PeterTum PeterTum | E-mail | Web | 26. srpna 2017 v 18:10 | Reagovat

“Adoro viaggiare in Segway”. Il modo migliore per cadere in amore con Verona in nessun tempo!
Quando si dispone di un breve tempo a coprire una citta, questo e un ottimo modo per farlo. Mi e piaciuto molto il nostro tour e guida. L'audio e stato un po' difficile, ma la guida li ha tenuti lavorando. Quando il suo caldo, questo e un ottimo modo per andare in giro e stare un po' fredda. Verona e una citta facile accesso per segway intorno. Abbiamo visto tutti i principali siti e ci hanno dato una buona sensazione per il layout della citta. Siamo stati in grado di tornare a pochi posti il giorno successivo per un po' di tempo.

https://www.regiondo.it/segway-historic-tour-in-verona

<b>Book Now</b> ''' http://segwayverona.com/

https://eu5.bookingkit.de/onPage/detail?e=2202759fc95947e409b3435a7ae87161&preview=true&lang=it

25 BbnvUpdack BbnvUpdack | E-mail | Web | 20. září 2017 v 23:56 | Reagovat

actual payday loan lenders - http://paydayvax.org/
can payday loan companies garnish your wages <a href="http://paydayvax.org/">fast payday loans</a> ’

26 BlopRaxalo BlopRaxalo | E-mail | Web | 21. září 2017 v 19:07 | Reagovat

100 no fax payday loan
<a href="http://loansvtna.org/">payday loans near me</a>
cash loans online
<a href=http://loansvtna.org/>fast cash loans</a> ’

27 BbecAnaemy BbecAnaemy | E-mail | Web | 22. září 2017 v 2:55 | Reagovat

loan payoff calculator
<a href="http://paydayvax.org/">pay day loan</a>
fast cash personal loans
<a href="http://paydayvax.org/">fast payday loans</a> ’

28 HhhjSueply HhhjSueply | E-mail | Web | 22. září 2017 v 3:15 | Reagovat

100 approval bad credit payday loans
<a href="http://personalacrb.org/">personal loans bad credit</a>
cash 1 payday loans
<a href=http://personalacrb.org/>easy personal loans</a> ’

29 ScrbEncops ScrbEncops | E-mail | Web | 22. září 2017 v 18:53 | Reagovat

cialis 20 mg daily
<a href="http://cialisofkl.com/">generic cialis</a>
drug cialis
<a href=http://cialisofkl.com/>cialis online</a> ’

30 Vffgdrarm Vffgdrarm | E-mail | Web | 23. září 2017 v 3:22 | Reagovat

cialis pill cutter
<a href="http://cialisivndh.com/">cheap cialis</a>
buy cheap cialis
<a href=http://cialisivndh.com/>cialis</a> ’

31 FsvUnwign FsvUnwign | E-mail | Web | 24. září 2017 v 18:59 | Reagovat

generic cialis price
<a href="http://retcialis.com/">cialis online</a>
cheapest brand cialis
<a href="http://retcialis.com/">cialis online</a> ’

32 KbtyjTomial KbtyjTomial | E-mail | Web | 25. září 2017 v 3:10 | Reagovat

cheap generic viagra
<a href="http://viagracnar.com/">generic viagra</a>
viagra brand 100 mg 4 pill
<a href=http://viagracnar.com/>cheap viagra</a> ’

33 BhnjSladdy BhnjSladdy | E-mail | Web | 25. září 2017 v 20:25 | Reagovat

brand generic viagra
<a href="http://viagracekan.com/">viagra</a>
canada viagra generic
<a href=http://viagracekan.com/>cheap viagra</a> ’

34 FvthsAnaemy FvthsAnaemy | E-mail | Web | 28. září 2017 v 23:39 | Reagovat

same day loans no credit
<a href="https://cashrvyn.com/">cash advance loans</a>
small business loans bad credit
<a href="https://cashrvyn.com/">payday advance</a> ’

35 FvteRaxalo FvteRaxalo | E-mail | Web | 30. září 2017 v 19:53 | Reagovat

bad credit no fax payday loan
<a href="https://loansonlinevaec.org">online payday loan</a>
payday loans bad credit
<a href=https://loansonlinevaec.org>payday loan lenders</a> ’

36 Vuonweerne Vuonweerne | E-mail | Web | 1. října 2017 v 22:33 | Reagovat

viagra tablets for sale - http://viagraveikd.com/
brand viagra best price <a href=http://viagraveikd.com/>viagra online</a> ’

37 FwjjRaxalo FwjjRaxalo | E-mail | Web | 3. října 2017 v 22:52 | Reagovat

advance payday loans
<a href="https://paydayllae.com/">fast payday loans</a>
payday loans for bad credit
<a href=https://paydayllae.com/>payday loans no credit check</a> ’

38 BqxvSladdy BqxvSladdy | E-mail | Web | 26. října 2017 v 0:35 | Reagovat

generic viagra pills
<a href="http://genericviagra-onat24.com/">viagra online</a>
buy generic viagra online
<a href=http://genericviagra-onat24.com/>generic viagra</a> ’

39 Ssdfbfinfalk Ssdfbfinfalk | E-mail | Web | 31. října 2017 v 5:48 | Reagovat

fast loans bad credit - http://paydayloanscerv365.org/
payday loans same day deposit <a href=http://paydayloanscerv365.org/>payday advance loans</a> ’

40 LsdcSwense LsdcSwense | E-mail | Web | 2. listopadu 2017 v 0:29 | Reagovat

debt settlement companies - https://paydayrvjlo.com
payday advance <a href=https://paydayrvjlo.com>fast payday loans</a> ’

41 Lswesdageque Lswesdageque | E-mail | Web | 7. prosince 2017 v 3:05 | Reagovat

viagra buy
http://canadiannowv.com/
viagra effects on women
<a href=http://canadiannowv.com/>buy viagra online</a>

42 Kdbccfsnami Kdbccfsnami | E-mail | Web | 9. prosince 2017 v 19:10 | Reagovat

bad credit payday loans uk http://paydayloansonlinenow.us.com/
instant cash personal loan <a href=http://paydayloansonlinenow.us.com/>loans for bad credit</a>

43 DvenrenAnaemy DvenrenAnaemy | E-mail | Web | 23. prosince 2017 v 5:40 | Reagovat

home loans today
<a href="https://1paydayloansonline.com/">best online payday loans</a>
cheap loans bad credit
<a href="https://1paydayloansonline.com/">instant payday loans</a>

44 JvsxxSueply JvsxxSueply | E-mail | Web | 30. prosince 2017 v 21:34 | Reagovat

direct lender of payday loans
<a href="https://cashadvanceccet.com/">payday loans online direct lenders only</a>
best payday loan website
<a href=https://cashadvanceccet.com/>instant payday loans</a>

45 JbbSueply JbbSueply | E-mail | Web | 5. ledna 2018 v 20:03 | Reagovat

bad check topayday loan
<a href="https://personalnae.org/">payday loans</a>
direct loans
<a href=https://personalnae.org/>cash advance</a>

46 GbvSlurdy GbvSlurdy | E-mail | Web | 18. ledna 2018 v 10:39 | Reagovat

buy cialis 10mg
<a href="http://veucialis.com/">cialis tadalafil</a>
cialis prescription online
<a href=http://veucialis.com/>cialis pill</a> ’

47 EcfvFraubs EcfvFraubs | E-mail | Web | 29. ledna 2018 v 13:28 | Reagovat

buy cheap viagra online http://viasergeneric.com/  OK’

48 Lelandhot Lelandhot | E-mail | Web | 3. února 2018 v 17:06 | Reagovat

These are actually wonderful ideas in on the topic of blogging. You have touched some good factors here. Any way keep up wrinting.
<a href=http://genericviasra.com/>generic viagra 100mg</a>

49 LdfIdear LdfIdear | E-mail | Web | 10. února 2018 v 15:25 | Reagovat

Hello! All!  <a href="http://genericviaser.com/">buy viagra</a> viagra online generic <a href=http://genericviaser.com/>generic viagra</a> ok’

50 Hpzerava Hpzerava | E-mail | Web | 13. února 2018 v 1:23 | Reagovat

OK’
<a href="https://writebusinessplanus.org/">business plans</a>
help dissertation
https://writebusinessplanus.org/ - writing business plans

51 Bdcerava Bdcerava | E-mail | Web | 17. února 2018 v 17:18 | Reagovat

https://writingbusinessplan.us.com/
help with my personal statement
<a href="https://writingbusinessplan.us.com/">writing business plans</a>
OK’

52 LqhUnwign LqhUnwign | E-mail | Web | 27. února 2018 v 5:13 | Reagovat

Hi! All!
<a href="http://retcialis.com/"></a>
cialis brand
<a href="http://retcialis.com/">cialis pills</a> OK’

53 dafainity dafainity | E-mail | Web | 28. února 2018 v 4:58 | Reagovat

viagra anwendung forum
<a href=http://viagrabs.com>viagra online</a>
using viagra at 30
<a href="http://www.viagrabs.com">viagra on line</a>
can you take percocet and viagra together

54 DvsJonry DvsJonry | E-mail | Web | 28. února 2018 v 18:17 | Reagovat

viagra drug store
<a href=http://cheaperectilepills.com/>cheap erectile pills</a>
cheap viagra without prescription
<a href="http://cheaperectilepills.com/">erectile pills</a> OK’

55 FfvAxona FfvAxona | E-mail | Web | 3. března 2018 v 16:39 | Reagovat

<a href="http://erectiledysfunctionmedicinesus.com/">best erectile dysfunction pills</a>
viagra suppliers
<a href=http://erectiledysfunctionmedicinesus.com/>erectile dysfunction clinics</a>  OK’

56 Fntgready Fntgready | E-mail | Web | 7. března 2018 v 23:58 | Reagovat

Hi All!
<a href="http://viasergeneric.com/">viagra</a>
side effects viagra
<a href="http://viasergeneric.com/">buy viagra online</a> OK’

57 CantoBib CantoBib | E-mail | Web | 10. března 2018 v 19:12 | Reagovat

t http://viagrraver.com where to buy generic viagra online
can you buy viagra over the counter in england
<a href=http://viagrraver.com>sildenafil generic</a> taking dapoxetine with viagra

58 Ronaldsaf Ronaldsaf | E-mail | Web | 14. března 2018 v 19:35 | Reagovat

заработок в интернете 5000$
: https://vk.com/club163526156

59 Canadianzic Canadianzic | E-mail | Web | 15. března 2018 v 17:15 | Reagovat

Greetings! I've been reading your web site for a while now and finally got the courage to go ahead and give you a shout out from  New Caney Texas! Just wanted to say keep up the great job!
discount pharmaceuticals
<a href=http://canadianpharmaciescubarx.com/#>northwest pharmacy canada</a>
online pharmacy usa <a href="http://canadianpharmaciescubarx.com/#">online pharmacies canada</a>

60 Ronaldsaf Ronaldsaf | E-mail | Web | 15. března 2018 v 19:40 | Reagovat

заработок в интернете айрекоменд
: https://vk.com/@-163526156-kak-zarabotat-svoi-pervye-5000-rublei-v-sutki

61 OkmErale OkmErale | E-mail | Web | 15. března 2018 v 20:13 | Reagovat

amoxil and egg
<a href="http://amoxilpillbuy.com/">generic amoxil</a>
amoxil bd xarope
<a href=http://amoxilpillbuy.com/>buy amoxil 500 mg</a> ’

62 Gntoceax Gntoceax | E-mail | Web | 17. března 2018 v 19:58 | Reagovat

<a href="http://prinivilbuyusa.com/">cialis price</a>
prinivil buy
<a href=http://prinivilbuyusa.com/>cialis generic online</a> OK’

63 Darrellaxozy Darrellaxozy | E-mail | Web | 18. března 2018 v 18:25 | Reagovat

I was curious if you ever thought of changing the structure of your website? Its very well written; I love what youve got to say. But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with it better. Youve got an awful lot of text for only having 1 or two pictures. Maybe you could space it out better?
<a href=http://howtobuybitcoinshelp.com/>buying bitcoins</a>
<a href="http://howtobuybitcoinshelp.com/">how to buy bitcoin cash</a>

64 TristanDum TristanDum | E-mail | Web | 22. března 2018 v 23:46 | Reagovat

заработок в интернете через вк
: https://sites.google.com/site/realnyjzarabotokvinternete777/

65 garneuei garneuei | E-mail | Web | 23. března 2018 v 14:51 | Reagovat

Да, действительно. Всё выше сказанное правда. Давайте обсудим этот вопрос. Здесь или в PM.

---
красота fifa 15 скачать торрент на русском, fifa 15 скачать медиа гет и <a href=http://15fifa.ru/>русский сайт фифа</a> fifa 15 rus repack скачать торрент

66 garneuei garneuei | E-mail | Web | 25. března 2018 v 12:39 | Reagovat

у мня уже есть

---
По моему мнению Вы ошибаетесь. Пишите мне в PM. скачать игру fifa 15 через, скачать игру fifa 15 ultimate team или <a href=http://15fifa.ru/>фифа 16 официальный сайт на русском</a> fifa 15 русские комментаторы скачать торрент

67 JjjAxona JjjAxona | E-mail | Web | 26. března 2018 v 6:23 | Reagovat

cash credit card <a href="https://fastcash.us.com/"> get fast cash</a>
direct loans <a href=https://fastcash.us.com/> bad credit cash fast payday loan loans</a>
OK’

68 Michaelhit Michaelhit | E-mail | Web | 4. dubna 2018 v 4:00 | Reagovat

best online pharmacy stores
<a href=http://visitwaushara.com/>canadian pharmacy online</a>
canadian pharmacy reviews
<a href="http://visitwaushara.com/">canadian pharmacy viagra brand</a>

69 XRumerTest XRumerTest | E-mail | 4. dubna 2018 v 13:22 | Reagovat

Hello. And Bye.

70 Markcaw Markcaw | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 22:44 | Reagovat

cyalis levitra pharmacycom
<a href="http://mylevitraok.com#">levitra generic</a>
levitra next day
<a href=http://myvardenafilok.com#levitra+10+mg+prezzo>vardenafil 20mg</a>
levitra del tropico ruben

71 bsdfskync bsdfskync | E-mail | Web | 14. dubna 2018 v 4:37 | Reagovat

side effects of viagra <a href="http://viagapharmaked.com/#">order viagra online</a> pfizer viagra <a href=http://viagapharmaked.com/#>buy viagra soft tabs</a> OK’

72 Markcaw Markcaw | E-mail | Web | 15. dubna 2018 v 22:23 | Reagovat

levitra schmelztabletten 20 mg
<a href="http://mylevitraok.com#">levitra rezeptfrei deutschland</a>
levitra drup
<a href=http://mylevitraok.com#levitra+prices>generic levitra</a>
jovem levitra palco mp3 henrique

73 wbzEveby wbzEveby | E-mail | Web | 16. dubna 2018 v 3:20 | Reagovat

viagra soft tablets <a href="http://junkmarketstyleevents.com/#">viagra shelf life</a> viagra generic brand <a href=http://junkmarketstyleevents.com/#>buy viagra online uk</a> OK’

74 verantarl verantarl | E-mail | Web | 17. dubna 2018 v 20:45 | Reagovat

Piece of writing writing is also a fun, if you be familiar with then you can write if not it is difficult to write.

75 iosemure iosemure | E-mail | Web | 19. dubna 2018 v 1:46 | Reagovat

herbal viagra reviews <a href="http://officialsaintsnflproshop.com/#">viagra for men</a> cheap herbal viagra viagra coupon

76 Markcaw Markcaw | E-mail | Web | 20. dubna 2018 v 0:26 | Reagovat

quillot levitra
<a href="http://mylevitraok.com">levitra online</a>
free sample of levitra
<a href=http://myvardenafilok.com#levitra+10+mg+prezzo>levitra 20 mg bayer prezzo</a>

77 Markcaw Markcaw | E-mail | Web | 21. dubna 2018 v 2:00 | Reagovat

bayer levitra
<a href="http://myvardenafilok.com">vardenafil 20mg</a>
viagra better than levitra
<a href=http://myvardenafilok.com#levitra+20+mg>buy levitra</a>

78 Markcaw Markcaw | E-mail | Web | 21. dubna 2018 v 5:20 | Reagovat

qual melhor viagra cialis ou levitra coupons
<a href="http://myvardenafilok.com">levitra 10 mg prezzo</a>
ost vit levitra
<a href=http://myvardenafilok.com#levitra+coupon>levitra prices</a>

79 levitra 20mg levitra 20mg | E-mail | Web | 24. dubna 2018 v 16:27 | Reagovat

Quality articles or reviews is the crucial to interest the people to visit the web page, that’s what this web site is providing.

80 vardenafil 20mg vardenafil 20mg | E-mail | Web | 24. dubna 2018 v 21:23 | Reagovat

If you are free to watch comic videos online then I suggest you to visit this web page, it contains actually thus humorous not only movies but also extra information.

81 levitra online levitra online | E-mail | Web | 25. dubna 2018 v 9:25 | Reagovat

If you are concerned to learn Search engine optimization techniques then you have to read this paragraph, I am sure you will obtain much more from this piece of writing on the topic of Search engine marketing.

82 bsfskync bsfskync | E-mail | Web | 25. dubna 2018 v 16:53 | Reagovat

viagra reviews <a href="http://fviagrajjj.com/#">purchase viagra online</a> low price viagra <a href=http://fviagrajjj.com/#>viagra purchase</a>

83 dbaEveby dbaEveby | E-mail | Web | 25. dubna 2018 v 18:56 | Reagovat

viagra soft gel tabs <a href="http://download4os.com/#">generic viagra soft tabs</a> brand viagra best price <a href=http://download4os.com/#>buy viagra soft</a>

84 bsfskync bsfskync | E-mail | Web | 25. dubna 2018 v 20:56 | Reagovat

viagra brand <a href="http://fviagrajjj.com/#">viagra pills</a> buy cheap viagra <a href=http://fviagrajjj.com/#>what does viagra do</a>

85 bsfskync bsfskync | E-mail | Web | 25. dubna 2018 v 22:57 | Reagovat

order viagra online <a href="http://fviagrajjj.com/#">viagra online</a> buy viagra no prescription <a href=http://fviagrajjj.com/#>generic viagra online</a>

86 bsfskync bsfskync | E-mail | Web | 26. dubna 2018 v 1:00 | Reagovat

how long does viagra last <a href="http://fviagrajjj.com/#">viagra prescription</a> buy online viagra <a href=http://fviagrajjj.com/#>viagra online</a>

87 bsfskync bsfskync | E-mail | Web | 27. dubna 2018 v 1:22 | Reagovat

viagra australia <a href="http://fviagrajjj.com/#">viagra brand name</a> viagra purchase <a href=http://fviagrajjj.com/#>viagra pills</a>

88 bsfskync bsfskync | E-mail | Web | 27. dubna 2018 v 13:33 | Reagovat

viagra patent <a href="http://fviagrajjj.com/#">generic viagra rx</a> buy discount viagra online <a href=http://fviagrajjj.com/#>viagra samples</a>

89 bsfskync bsfskync | E-mail | Web | 27. dubna 2018 v 17:37 | Reagovat

soft tabs viagra <a href="http://fviagrajjj.com/#">discount viagra</a> generic viagra <a href=http://fviagrajjj.com/#>purchase viagra</a>

90 bsfskync bsfskync | E-mail | Web | 27. dubna 2018 v 19:39 | Reagovat

viagra tablets <a href="http://fviagrajjj.com/#">side effects of viagra</a> viagra samples <a href=http://fviagrajjj.com/#>buy viagra</a>

91 bsfskync bsfskync | E-mail | Web | 27. dubna 2018 v 23:41 | Reagovat

how viagra works <a href="http://fviagrajjj.com/#">viagra dosage</a> buy viagra new york <a href=http://fviagrajjj.com/#>viagra free samples</a>

92 bsfskync bsfskync | E-mail | Web | 28. dubna 2018 v 1:44 | Reagovat

viagra soft tablets <a href="http://fviagrajjj.com/#">viagra uk</a> discount viagra <a href=http://fviagrajjj.com/#>order generic viagra</a>

93 nsafUpdack nsafUpdack | E-mail | Web | 28. dubna 2018 v 2:15 | Reagovat

https://ttsitworldwide.com/
cash advance credit card <a href="https://ttsitworldwide.com/">ohio payday loan laws</a>

94 mmkUpdack mmkUpdack | E-mail | Web | 29. dubna 2018 v 14:06 | Reagovat

cash advance online <a href="https://ttsitworldwide.com/#">payday loans</a> credit repair <a href="https://ttsitworldwide.com/#">ohio payday loan law</a>

95 ehrUpdack ehrUpdack | E-mail | Web | 1. května 2018 v 4:39 | Reagovat

small payday loans <a href="https://ttsitworldwide.com/#">loans</a> a payday loan <a href="https://ttsitworldwide.com/#">payday loan online</a>

96 dvshywolf dvshywolf | E-mail | Web | 3. května 2018 v 2:45 | Reagovat

cialis online pharmacy <a href="http://cialisovnnc.com/#">cheap cialis</a> tadalafil tablets 20 mg <a href="http://cialisovnnc.com/#">cheapest cialis</a>

97 Markcaw Markcaw | E-mail | Web | 5. května 2018 v 19:01 | Reagovat

hombre levitra en programa de talentos subtitulado al
<a href="http://mylevitraok.com">levitra prices</a>
levitra originale 20 mg prezzo in farmacia
<a href=http://myvardenafilok.com#levitra+online>levitra 20 mg</a>

98 Markcaw Markcaw | E-mail | Web | 7. května 2018 v 0:22 | Reagovat

erfarenhet cialis vs levitra
<a href="http://levitra-gg.com">levitra 20 mg bayer prezzo</a>
41089 2wp levitra
<a href=http://myvardenafilok.com#levitra+coupon>levitra rezeptfrei deutschland</a>

99 Markcaw Markcaw | E-mail | Web | 7. května 2018 v 3:53 | Reagovat

cialis viagra levitra e vivanza qual o melhor
<a href="http://mylevitraok.com">levitra 10 mg prezzo</a>
levitra 10 mg orodispersible tablets for kids
<a href=http://levitra-gg.com#levitra+prices>vardenafil 20mg</a>

100 bdcclaft bdcclaft | E-mail | Web | 10. května 2018 v 1:00 | Reagovat

pfizer viagra <a href="http://usa77www.com/#">free viagra sample</a> pharmacy viagra <a href=http://usa77www.com/#>female viagra pills</a>

101 llqUpdack llqUpdack | E-mail | Web | 10. května 2018 v 14:21 | Reagovat

fast online payday loans <a href="https://cashloansonline.us.org/#">viagra trial</a> payday loan cash advance <a href="https://cashloansonline.us.org/#">does viagra work for women</a>

102 nnzsnami nnzsnami | E-mail | Web | 11. května 2018 v 22:27 | Reagovat

200 cash payday loan <a href="https://paydayloans-online.us.org/#">payday loans online same day</a> personal loans with bad credit <a href=https://paydayloans-online.us.org/#>payday loans for bad credit</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama