20.kapitola Severus, Lily a James

25. března 2012 v 0:38 | Rikisa |  Syn svého otce?
Děkuji vám za komentáře, bohužel se interval přidávání nijak nezlepšil, ale doufám, že moji věrní si zvykli a nepřestávají číst. Děkuji za povzbuzování a jsem ráda, že stále čtete a líbí se! :-) Jsem zvědavá na vaše reakce, jelikož tam bude menší šok, snad nikomu nezpůsobím zdravotní potíže :-) Bude zajímavé přečíst si vaše názory na toto pokračování děje. Díky :) Rikisa

20. kapitola Severus, Lily a James


Harryho myslí proudily jen ty nejpříjemnější myšlenky, napříč tomu nebyl schopný nad ničím přemýšlet, jeho mysl byla zaplněná čímsi, co nedokázal popsat. Jako by ležel v hromadě vaty, v obláčku mlhy, který se vznášel v nebi. Nechtěl ten pocit ztratit, nechal se pouze unášet pocitem klidu a pohody, cítil se velmi dobře, ale v koutku mysli cítil, že se něco stalo, že něco není v pořádku, něco nebo spíš někdo napadl jeho magii, jeho samotného a chtěl ublížit Severusovi. Byla to pravda? Najednou chtěl z pomyslného obláčku zmizet a vrátit se pevnýma nohama zpět na zem.


Nevěděl, jak se přinutit probudit se, ale po chvíli uslyšel podivný šum, nejspíše z vedlejší místnosti. Soustředil se na ten zvuk a nechal ho pomalu proudit svým tělem.


"Potřebuji víc času!"


"Už takhle si nespal dva dny Severusi, musíš si odpočinout, a není to žádost!"


Harry sebou ve spánku trhnul, poznal ty hlasy. První patřil Snapeovi a druhý Brumbálovi. Proč ale Severus nespí? Nemusí snad také učit a vařit lektvary? A proč ho vůbec s ředitelem přišli budit do Nebelvírské věže? Nemohli se jít hádat někam jinam? Rona to určitě brzy vzbudí taky.

Hlasy se zesilovaly a Harrymu se to přestávalo líbit, chtěl se vzbudit nebo ne? Vydal jakési nesouhlasné zamumlání na protest, aby se ty hlasy ztišily.

"Harry?"

Ne, ten hlas byl až moc naléhavý a hlasitý. Harry zvedl ruku, aby dotyčného odehnal, ale nebyl tak silný, a jeho ruka po chvíli byla položena zpět k tělu. "Harry, slyšíš mě?"

Harry chtěl odpovědět, ale jeho ústa mu to nedovolila. Místo toho vydal chroptivý zvuk, stiskl ruku, která ho starostlivě držela a hned potom vzdal snahu vzbudit se a propadl se zpět do říše snů.

………………………………………………………………………………………………

"Má horečku, Severusi," Lily se zvedla od dětské postýlky a očima vyhledala Snapea, který stál u dveří a sundával si kabát.

"Přišel jsem, jak nejrychleji to šlo, bohužel jsem nemohl vzkaz dostat dřív jak po hodině s prváky." Severus přešel k Harryho postýlce a zvedl ho do náručí.

"James musel narychlo odjet, příkaz od Brumbála a Harry najednou dostal takové vysoké horečky, já už nevím jak mu ulehčit," Lily si unaveně promnula oči a opřela se o rám dveří.

"Tak ty trápíš maminku Harry?" Severus položil Harrymu ruku na čelo a z kapsy hábitu vytáhl hůlku. Po chvíli položil Harryho zpět do postýlky, Harrymu se to nelíbilo, a tak to dal hlasitě najevo.

"Tohle by mu mělo zabrat, upravil jsem to i pro batolata," Severus vyndal lektvar z druhé kapsy a kapátkem nakapal Harrymu do pusy pár kapek léku.

Harry se během pár minut uklidnil, a usnul klidným spánkem. "Bude teď dlouho spát, přimíchal jsem do toho slabý uspávací lektvar. Potřebuje odpočinek, aby lék mohl zabrat. Jsem si jistý, že horečka opadne do půl hodiny." Pohladil Harryho po čele, vyprovodil Lily z dětského pokojíku a nechali Harryho odpočívat.

"Co tady zase dělá?" James přišel domů a rozčileně si Snapea měřil.

"Tvůj syn je nemocný," odpověděl mu místo toho Snape. "Takže by ses pro jednou nemusel chovat jako blbec."

"Nemluv takhle se mnou v mém domě, Srabusi!"

"Severusi, Jamesi nechte toho, prosím, na tyhle nesmyslné hádky jsem už opravdu unavená. Harry brečel celý den."

Jamesův výraz najednou zjemněl, přešel k Lily, objal jí a políbil jí do vlasů. "Omlouvám se zlato, co je s Harrym?" James pustil Lily a vykročil ke schodišti.

"Teď usnul, Severus mu dal lektvar." Zastavila ho Lily.

James i když neochotně, se otočil ke Snapeovi. "Děkuji, že ses o Harryho postaral, ale teď když dovolíš, bys mohl nechat naši rodinu o samotě." James odešel nahoru a Lily se omluvně podívala na Snapea.

"On to tak nemyslel, jen je unavený z práce."

"To je v pořádku, stejně se musím vrátit do školy." Severus vykročil ke dveřím a ještě se za Lily ohlédl. "Kdyby se cokoliv změnilo, a lektvar nezabral, neváhej mě kontaktovat, ano?"

"Jsem ti moc vděčná, za to co pro Harryho děláš." Lily se usmála a pohladila Snapea po ruce. "A Severusi, nehledě na to, jak se s Jamesem k sobě chováte, dveře k nám jsou ti kdykoliv otevřené."

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Táta tedy uměl být někdy osinou v zadku, pomyslel si Harry, když se mu podařilo vzbudit se.

Otevřel oči, a pokusil se posadit se, cítil se vyčerpaně, jako kdyby týden nespal. Rozhlédl se po pokoji, a po chvíli si uvědomil, že není u sebe v Nebelvírské věži, ale u Severuse v pokoji. Bylo mu trochu trapně, když si uvědomil, že ho Snape nechal spát u sebe v posteli.

"Severusi?" zeptal se do prázdna, protože odnikud neslyšel ani hlásek.

Snape nejspíš odešel a nechal Harryho spát, ale proč by ho nechával spát tady? Až teď Harrymu došlo, co se stalo, pomalu si vzpomínal na poslední události. Ten parchant mizerná, taky mi nemůže dát pokoj. Chytil se za jizvu, jako by se chtěl ujistit, jestli tam stále je a přivřel oči, protože ho začali trochu pálit. Potom málem spadl z postele, jak se lekl, když najednou uslyšel Snapeův hlas. "Bolí tě jizva?"

Harry otevřel oči a to co spatřil, mu vyrazilo dech. Snape stál před jeho postelí, ustaraný výraz, rozcuchané vlasy a celkově vypadal, jako kdyby se už dlouho kvalitně nevyspal.

"Ne, v pohodě, já jenom, byl jsem trochu zmatený, kde to jsem." Harry si odkašlal. "Není ti nic, Severusi? Vypadáš vyčerpaně."

"O mě se nestarej," řekl trochu nakvašeně Snape a přešel k Harrymu blíž. "Tohle vypij a řekni mi, jak se cítíš."

Harry si od Snapea vzal sklenku s vodou, nejspíš v ní bylo něco přimícháno, protože se potom, co jí vypil, cítil skvěle. "Myslel jsem, že je po mě," přiznal Harry. "Zabralo to kouzlo, co se stalo?"

Snape si sedl k Harrymu na postel a promnul si unavené oči a Harrymu připomněl ustaraný výraz matky v jeho snu. O něm si ale můžou promluvit jindy, teď tu byly důležitější věci k řešení, například ten zakomplexovaný Zmijozelský ničema, který si říká Lord Voldemort.

"Doufám, že to chápeš Harry, musel jsem to kouzlo provést, jinak bys vykrvácel."

Aha, Snape měl strach, že Harrymu vadilo, že použil kouzlo černé magie.

"To, že nemám rád černou magii, ještě neznamená, že jí nemůžeš použít k záchraně mého života," Harry se usmál a Snape si ho prohlížel. "Opravdu v pořádku," ujistil ho Harry.

"Takže to kouzlo zabralo a můžu se vrátit do školy, ne?"

"Máš vůbec ponětí, jak dlouho si spal? Kouzlo, kterým na tebe pán zla zaútočil bylo velice zákeřné, dokonce i Brumbál by si s tím nevěděl rady natolik, aby mohl včas zakročit. Kdybychom nepoužili protikouzlo z černé magie, mohl bys mít trvalé následky, co hůř, mohls umřít." Snape složil ruce do sebe a podíval se na Harryho zvláštním pohledem. Harryho přitom bodlo u srdce, neznal takový způsob, jak s ním teď Snape v poslední době jedná, byl takový "rodičovský".

"Kouzlo zabralo, ale pán zla se ti stále snažil vlézt do hlavy, pomáhal jsem ti svou nitrobranou, ale spojení přes jizvu začínalo být velmi silné, museli jsme vymyslet něco trvalého, co by ti pomohlo, co by ti dalo čas, uzdravit se."

"A co mi tedy pomohlo?" zajímal se Harry.

"Lektvar, vymyslel jsem ho. Vzhledem k tomu, že si jediný na světě, kdo má toto jedinečné spojení s ním, neexistuje na to samozřejmě žádný lék," vysvětlil mu to Severus.

"Vymyslel si ho," opakoval Harry. "Páni Severusi, a proto si se nevyspal, kvůli mně?"

"Měl jsem sledovat jak tě Voldemort pomalu umučí k smrti, to si chtěl?" zavrčel Snape.

"Řekl si mu Voldemort!" všiml si Harry místo toho. "Děkuji ti Severusi."

"Za to oslovení?"

"Za záchranu života," zasmál se Harry.

"Asi sem opravdu unavený," pochopil Snape. "Musím se vyspat, ale ještě před tím ti vysvětlím, jak ten lektvar funguje."

Harry pokýval hlavou a složil ruce na kolena. "Poslouchám."

"Musíš ho brát dvakrát denně, před spaním a vždy když se vzbudíš. Potřeboval jsem tři pokusy, než jsem objevil konečné účinky, takže zásob mám nakonec dost. Troufám si říct, že i na chuť není tak špatný, jak většina lektvarů, které uzdravují." Snape se na Harryho usmál a dal mu do ruky dvě lahvičky.

"Znamená to, že se už nemusím naučit nitrobranu?" zeptal se Harry s nadějí v hlase. Nitrobrana mu totiž opravdu nešla, začínal si myslet, že pro něj je nemožné se jí naučit.

"To rozhodně ne!" Snape se prudce zvedl z postele a rozhodil rukama. "Že lektvary zabírají, ještě neznamená, že pán zla není schopen tuto obranu nějakým způsobem obejít. Nevíš čeho je schopen. Nitrobrana je jediný způsob jak se trvale ubránit jeho útokům na tebe. Od zítra nám pokračuje výuka, a nemysli si, že se z ní nějak vykroutíš."

"Jen jsem se zeptal," bránil se Harry a spustil nohy z postele. "Takže já půjdu na hodinu, co stihnu? Ani nevím, jaký je den."

"Můžeš si lehnout zpět," řekl Snape.

"Ale už se cítím mnohem lépe," namítl Harry. "Budu se tu nudit a zameškám výuku, budou se po mě ptát Ron s Hermionou, a taky Ginny.

"Harry, je sobota, prospal si téměř celý týden," vysvětil mu Snape a zasmál se nad Harryho výrazem. "Ale jestli si tak přeješ učit se, můžeš začít se svými nakupenými úkoly." Snape se ušklíbl a otočil se, až mu zavlál hábit. "Půjdu se vyspat, kdybys mě potřeboval, jsem hned vedle."

"Vedle? Ale tady je tvoje ložnice, kde si vlastně spal celou dobu? Teda spíš nespal, co?" vyptával se Harry.

"Jsme přeci kouzelníci Harry, dobrou noc." Snape zmizel za dveřmi ložnice a Harry sebou plácl zpět do postele. Jasně, Snape si musel vedle vyčarovat postel, že? Možná by si také mohl na chvíli ještě zdřímnout...

………………………………………………………………………………………………

"Už usnul?" zeptal se James z křesla u krbu. Lily k němu přešla a posadila se vedle něj, opřela si hlavu o jeho rameno a přivřela oči. "Konečně ano, nevím co to s ním poslední dobou je, co se naučil lézt, musí všechno prozkoumávat a potom ani nechce jít do postele."

"Neboj se, to se srovná, nejspíš bude po mě," James se usmála pohladil Lily po vlasech.

"Nejspíš bude po svém otci," přitakala Lily.

"Možná je taky nervózní z té zítřejší prohlídky, nemyslíš? Harry nikdy doktory neměl rád. Ještě, že mám zítra volno a můžu jít s vámi," řekl James.

"Hm, možná, pojď už do postele," prosila Lily. "Půjdeme ale ty ne," James se zářivě usmál. "Tebe si nahoru vynesu sám." Vzal Lily do náručí a odnesl jí nahoru do ložnice.

Sen se rozvířil a Harry mohl vidět čerstvě posekanou, zelenou louku. Malý Harry škobrtal dopředu, ručičky natažené dopředu a snažil se chytit alespoň jednoho z motýlů, které létaly na zahradě. Když se Harry rozhlédl po okolí, uviděl dům, který neznal, ale Potterův dům to s jistotou nebyl. Nedaleko od Harryho seděla na dece jeho matka a právě k ní mířil jeho nynější učitel lektvarů a nyní už taky jeho opatrovník.

"Jsem rád, že jste se s Harrym zastavili," řekl Severus a podával Lily sklenici ledového čaje.

"No, Harrymu se stýskalo," Lily se usmála a rychlým pohledem skontrovala svého syna. "Je teď tak šťastný, bála jsem se vzít ho mimo dům, ale tady jsme taky chráněni, díky tobě. Harry kromě mě a Jamese zná jen pár lidí, kvůli Voldemortovi nemá Harry ani normální dětství, nezná jiné děti, Severusi. Co když se budeme muset schovávat do konce života?" Lily stiskla v rukou sklenici s čajem a z očí jí ukápla slza.

"Lily, neboj se, však to zvládnete, a Harry není sám, má tebe, svého otce, kmotra i mě. Jsem si jistý, že mu teď nic nechybí a co se týče tvých ostatních obav, osud pro vás připravil jistě šťastnou budoucnost, nemusíš se bát," Severus se usmál a objal Lily kolem ramen.

"Věděl jsem to!" James se zčistajasna objevil na zahradě Snapeova domu a probodával Severuse pohledem. "Proč je má žena a můj syn u tebe doma? Mohl jsem se strachem zbláznit kde jste a ty se tu objímáš s ním!"

James se přemístil přímo vedle Harryho, který teď ležel na zemi a hrál si s motýlem, kterého se mu podařilo chytit. "Táta," řekl pomalu a po zemi se připlazil k Jamesovi. Ten ho rychle popadl do náruče a usmál se na něj. "Táta tě vezme domů, když tvá matka chce raději trávit čas tady s ním, než se svým manželem." Pak se obrátil na Severuse a Lily a dodal: "A můj syn toho nemusí být svědkem!"

"U Merlina," Snape zavrčel a vyskočil na nohy. Jediný kdo se mohl přemístit na jeho pozemky byli Potterovi a Brumbál. "Co tady podle tebe asi děláme? Lily přišla s Harrym na návštěvu!"

"Severus má pravdu, o nic nejde, jen si vybíjíš vztek, že trávíme s Harrym nedělní odpoledne tady místo doma s tebou. Ale to nejde, a víš proč? Musel si zase nutně za Brumbálem, vím, že se nás snažíš ochránit, ale tohle je bláznovství. A navíc jsem ti doma nechala vzkaz, kde jsme. Musel si ho číst, no tak Jamesi." Lily k němu vykročila, ale James jen pevně obejmul Harryho a přemístil se s ním pryč.

"Musím za ním," řekla rychle Lily a přemístila se také. Severus zůstal na zahradě stát jako zaražený.

Harryho mysl se přesunula do Godrikova dolu, James seděl na zemi na dece se svým synem, v dětském pokoji. Harry stále držel v rukou motýla a odmítal ho pustit. Když spatřil svou matku ve dveřích, zvedl k ní ruce, a tak se motýl dostal na svobodu, teď poletoval po pokoji sem tam, až se usadil na Harryho oblíbené hračce, to přilákalo zpět Harryho pozornost.

"Můžeme si promluvit?" Lily pobídla Jamese ven, nechtěla se hádat před Harrym.

"Fajn, o čem chceš mluvit?" vyzval jí James, když spolu vešli do jejich ložnice, která byla hned vedle Harryho pokoje.

"O čem? O té scéně, kterou si předvedl u Severuse!" Lily rozhodila rukama.

"Nemluv o něm, nebo se vrátím a jednu mu vrazím, neudělal jsem to jen proto, že tam byl Harry," řekl naštvaně James.

"A proč tam asi Harry byl? Harry ho má rád, i když ty to nechceš akceptovat, Severus s ním rád tráví čas, jenomže kvůli vaší nesmyslné rozepři má Severus obavy přijít k nám domů."

"Má proč," ozval se James. "Nechápu proč dopouštíš, že můj syn nakonec bude trávit čas raději s ním než se mnou."

"Ale to není pravda, Harry tě miluje," namítla Lily. "Jen chci, aby mohl být se všemi, které má rád."

"Nechápu proč ti na tom tak záleží, Harry má mě, Siriuse i Remuse, nepotřebuje další mužský vzor. Není to důležité. A navíc, je to můj syn a můžu rozhodovat o tom, s kým bude trávit čas, a nepřeju si aby své dětství strávil s tím lektvarovým bláznem!"

"Opravdu? A co když to není tvůj syn?" rozčílila se Lily.

"Cože?" James se prudce obrátil k Lily, v očích zděšení. "O čem to mluvíš?"

Lily vypadala sama překvapená tím, co právě řekla. Jen se na Jamese dívala.

"Lily, řekni něco, prosím," James vyděšeně stisknul ruce své ženy a čekal na odpověď.

"Vím, že si rozčilená, omlouvám se, dobře? Nemyslela si to tak, jen si byla rozčilená, že ano?"

Lily pokývala hlavou. "Nesnesu tu tvou nesmyslnou žárlivost."

"Jen mi slib, že se Harry už se Snapem neuvidí, ani ty ne. A na všechno zapomeneme." dodal James.

"Ty si vůbec neposlouchal co jsem říkala!" vypískla Lily. "Víš co, mám toho dost. Severusovi nebudu bránit v tom, aby Harryho vídal. Je to jeho otec!"

Harry se celý zpocený probudil s výkřikem. To přilákalo Severuse, který v mžiku stál ve dveřích ložnice. "Co se stalo?"

Harry se snažil dostal ze zamotaných přikrývek, až spadl z postele. "Kruci, to snad nemůže být pravda. A nic horšího už nepřijde? To mě radši zabijte," zaúpěl.

"Cože? Co si to tam mumláš?" Snape k němu přišel a pomohl mu na nohy.

"Musíš se hned podívat na mé vzpomínky!" Harrymu bušilo srdce jako splašené, když ho Snape popadl a vedl ho do laboratoře.

Pravděpodobně si myslí, že jsem měl sen o Voldemortovi, až se dozví pravý důvod, asi ho šlehne, pomyslel si Harry.
 

12 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 adka adka | 25. března 2012 v 9:26 | Reagovat

krasna kapitolka ako obycajne som zvedava ako sa bude Severus tvarit az uvidi Harrryho sen :-D

2 Em Em | 25. března 2012 v 10:49 | Reagovat

Nádherná kapitolka a tady jsi z Jamese udělala nesnesitelnýho žárlivýho manžela, Lily z něho musela být na prášky. A ten konec báječný, doufám, že Severusovi zkutečně z toho šlehne. :-D

3 lucik lucik | 25. března 2012 v 11:54 | Reagovat

skvělá kapitola
jsem zvědavá jak to snape příjme :))))

4 Anfulka Anfulka | 25. března 2012 v 13:39 | Reagovat

přivodíš mi šok ale děkuji

5 Kiera Kiera | 25. března 2012 v 13:59 | Reagovat

Chudák severus:DDD :-D  :-D  :-D  :-D

6 Haty Haty | 25. března 2012 v 15:10 | Reagovat

Úžasné, jako vždy. ;-)

7 Kejt Kejt | Web | 25. března 2012 v 17:59 | Reagovat

Pane jo! ten konec! jo já čekala nějakou podobnou bombu ale jestli je to pravda oléé :D honem další díl nemůžu se ho dočkat! :-)

8 ankaj ankaj | 25. března 2012 v 22:23 | Reagovat

Děkuji za pěkné nedělní překvapení. Jak vidno, máš ráda napínavé konce. :-D

9 Rikisa Rikisa | 25. března 2012 v 22:51 | Reagovat

Děkuji :-) Jo v napínavých koncích se fakt vyžívám. A chtěli byste aby to byla pravda? :-)

10 lady corten lady corten | Web | 26. března 2012 v 12:16 | Reagovat

Moc se těším až to Severusem šlehne. :-D . Doufám, že to Lily myslela oprsvdu vážně. :-D

11 kiki kiki | 26. března 2012 v 13:03 | Reagovat

Dobrá kapitolka! Akorát, není náhodou Harry podobný Jamesovi...? Už se moc těším jak to dopadne:) doufám že kapitolka bude brzo;)

12 em em | 26. března 2012 v 15:30 | Reagovat

Jo, určitě bych chtěla, aby to byla pravda. :-D

13 alexis alexis | 28. března 2012 v 2:23 | Reagovat

Jéééé, konečne tu máme novú kapču :-) a ako je zvykom je úplne super, skveláááááá. A ten koniec....no ja nemám slov :-x A samozrejme, to musí byť pravda, Sev musí byť bezpodmienečne Harryho otec :-) ten teda bude čumieť, len rozmýšlam, čo uvedieš ako príčinu smrti: mrtvicu, infarkt, pomätenie mysle alebo totálne scvoknutie? :D
Dúfam, že budúca kapča bude rovnako geniálna :)

14 Stolid Stolid | Web | 30. března 2012 v 16:38 | Reagovat

Ahoj, většinou takové povídky k tomu směřují, ale u téhle mě to překvapilo, ale proč by ten sen měl být vůbec pravdivý? Já nejspíš nechci, aby byl pravdivý, Severus může být Harryho otec i bez stejné krve, krev v takových případech hraje druhé housele...

15 aby aby | 31. března 2012 v 10:18 | Reagovat

Supeeeer, konečně jsem se po dloujém čekání dočkala nádherné kapitolky,ten konec bomba, doufám, že to se Severusem šlehne.Určitě chci, aby Lily myslela vážně, že je to  Severusův syn poslední dobou jsem totiž už četla moc povídek na to, jak si Snape adoptoval Pottera, a teď by neměl žádný důvod si jej přivlastnit, proč by to taky  dělal? K vůli tomu, že jej v předešlých kapitolách navštívil duch Lily Potterové, ačkoliv o tom neví. Ne, v tomto případě nesouhlasím se Stolid, že krev tady harje druhé housle ... rozhodně totiž nechci, aby si ho vzal k sobě jenom na příkaz Brumbála, nebo protože mu ho zase bylo líto... ale je to tvoje povídka, tak jsem zvědavá, co vymyslíš a jestli se tam znovu objeví Lilyin duch. :-D

16 lilith3913 lilith3913 | 3. dubna 2012 v 14:00 | Reagovat

A kruci. Tu v tomto príbrhu mi to nesedí Seve-Harryho otec :-? Veď si budujú taký fajn vzťah a toto im neprospeje. Nehľadiac na to, že Lily bola vydatá za Jamesa a spala zo Severusom :-! Ako to ten chlapec zoberie? Bude mu ešte veriť? O_O Nedočkavo čakám na pokráčko...

17 Emi Emi | 3. dubna 2012 v 16:37 | Reagovat

a mě by zase zajímalo, kdy si takhle začali tykat, a odkdy tady začal vůbec Harry říkat Snapeovi Severusi.Tady je Severus nějaký měkký, obzvláště, když se o Harryho takhle stará s láskou, klidně ho nechal přespat u sebe, tohle je trošku divné, moc mě to k němu nesedí,takže kdyby nebyl jeho otec, tak by to bxylo docela dost divné, ale pochopila bych, kdyby se kněmu takhle začal chovat intuitivně, přece jenom, když byl Harry malý, tak by byl na Snape zvyklý,takže by se jejich vzměna v chování pochppiut dala, ale takhle, nevím, no.ani v povídce není příliš rozepsané, jak se to stalo, že se k sobě najednou začali chovat tak familiárně, přece jenom, Potter je Snapeův student. Ä k když v prvních kapitolkách ondlíval na chodbách (promiň, ale už si přesně nepamatuji, jak to bylo, přece jenom,  tuhle povídku píšeš dost dlouho a časové rozpětí mezi tímle dílkem a prvníma pětima je docela dost velký), tak by ho strčil na ošetřovnu a maximálně by mu vařil s velkým odporem letvary, ale určitě by se o něho nezačal takhle starat. Tak nevím no, mě by zase nesedělo o, kdyby byl Harryho severus jenom profesor, protože Snape, nemá žádnou rodinu, tak mi prostě k němu to chování nesedí, ale kdyby se začalo projevovat, to, že se o něho staral a měl ho rád, když byl malý, tak je to něco zcela jiného.

18 Emi Emi | 3. dubna 2012 v 16:51 | Reagovat

Tak jsem si teď prošla tvůj rozcestník HP povídek a narazila jsem ještě na nedokončenou povídku, která ti tu už přes tři roky leží ladem :-( a co jsem tak přelétla první kapitolu, tak rozhodně není špatná, tak bych se chtěla optat, jestli povídku HP a pravdu znají vyvolení dokončíš? :-)

19 Rikisa Rikisa | 3. dubna 2012 v 19:57 | Reagovat

[18]: Milá Emi, tento dotaz už tu byl několikrát, doporučuji si přečíst starší příspěvky. Tato kapitolovka - PZV je pozastavená, ale nikoliv zastavená. Kdysi jsem dávala čtenářům vybrat, kterou mám pokračovat a kterou pozastavit. No a PZV získala nejméně hlasů, ale ne málo :-)
Děkuji ostatním za komentáře.

20 Rikisa Rikisa | 3. dubna 2012 v 19:58 | Reagovat

[16]: děkuji, jen žádné uspěchané názory, proto jsem tuto kapitolu nechala tak otevřenou, zajímali mě vaše názory, ale nová kapitolka už je rozepsaná a je rozhodnuto, tudíž čekejte a díky :-)

21 Rikisa Rikisa | 3. dubna 2012 v 20:00 | Reagovat

[17]: díky za názor, doporučuji přečíst si povídku celou od začátku. Troufám si říci, že je to polopatě vysvětlené pomocí po sobě následujících kapitolek :-)
Intuitivní chování Snapea vychází z Harryho snů - vzpomínek, když byl Harry malý Snape ho zbožňoval a chtěl ho vychovávat....

22 Kik Kik | 4. dubna 2012 v 15:18 | Reagovat

je opravdu skvělé, že zase přidáváš, protože když jsem tu byla naposled byla tu jen zmijozelská šaráda :-)  no musím tě pochválit, u nikoho jiného mě to totiž tolik nebaví :D myslím, že jsi opravdický talent :)

23 Kik Kik | 4. dubna 2012 v 15:20 | Reagovat

ještě chci doda, že mám střašně ráda tenhle vztah otec/syn se Snapem :) takže tohle ti naprosto schvaluji :-D

24 Lexie Lexie | 24. dubna 2012 v 12:14 | Reagovat

Ale tak... vážně nás chceš takhle mučit? Kvůli tobě skočím z okna. Budeš mě mít na svědomí. Teda pokud rychle nenapíšeš další kapču ;-)  :-D

25 Rikisa Rikisa | 24. dubna 2012 v 16:54 | Reagovat

[24]: Pokusím se, abys nemusela skákat :-)

26 Mishulka Mishulka | E-mail | 24. dubna 2012 v 18:28 | Reagovat

Povídka krásná :D ale chtělo by to další kapču :D už se nemůžu dočkat :D

27 Markéta Stará Markéta Stará | 25. dubna 2012 v 10:21 | Reagovat

Krásná kapitola, Promiň, Rikiso, že sem tu dlouho nebyla.

28 anonymka9 anonymka9 | 4. června 2012 v 16:01 | Reagovat

Doufám že jsi neskončila s povídkou, čekám na další kapitolku a nic tahle povídka je úžasná prosím o další aktualizaci ;-) kdy bude další kapitolka jsem na téhle povídce závislá

29 Rikisa Rikisa | Web | 4. června 2012 v 20:49 | Reagovat

[28]: Ahoj, omlouvám se, zní to téměř idiotsky, ale zapomněla jsem psát :D....už mám po zkouškách, tudíž se vrhám na psaní! :-) Doufejme do konce týdne! A díky.

30 PeterTum PeterTum | E-mail | Web | 26. srpna 2017 v 18:10 | Reagovat

“Adoro viaggiare in Segway”. Il modo migliore per cadere in amore con Verona in nessun tempo!
Quando si dispone di un breve tempo a coprire una citta, questo e un ottimo modo per farlo. Mi e piaciuto molto il nostro tour e guida. L'audio e stato un po' difficile, ma la guida li ha tenuti lavorando. Quando il suo caldo, questo e un ottimo modo per andare in giro e stare un po' fredda. Verona e una citta facile accesso per segway intorno. Abbiamo visto tutti i principali siti e ci hanno dato una buona sensazione per il layout della citta. Siamo stati in grado di tornare a pochi posti il giorno successivo per un po' di tempo.

https://www.regiondo.it/segway-historic-tour-in-verona

<b>Book Now</b> ''' http://segwayverona.com/

https://eu5.bookingkit.de/onPage/detail?e=2202759fc95947e409b3435a7ae87161&preview=true&lang=it

31 Fvezxsnami Fvezxsnami | E-mail | Web | 21. září 2017 v 0:19 | Reagovat

fast auto payday loans - http://personalacrb.org/
consolidate student loans <a href=http://personalacrb.org/>personal loans online</a> ’

32 BlopRaxalo BlopRaxalo | E-mail | Web | 21. září 2017 v 20:55 | Reagovat

quick online payday loans
<a href="http://loansvtna.org/">payday loans online</a>
best debt consolidation loan
<a href=http://loansvtna.org/>cash advance</a> ’

33 HhhjSueply HhhjSueply | E-mail | Web | 22. září 2017 v 2:45 | Reagovat

loan payday savings
<a href="http://personalacrb.org/">easy personal loan</a>
loan payoff calculator
<a href=http://personalacrb.org/>personal loan</a> ’

34 BvbnTALYNC BvbnTALYNC | E-mail | Web | 22. září 2017 v 2:45 | Reagovat

$500 payday loans
<a href="http://paydayhhkl.org/">instant payday loans</a>
bad credit no fax payday loans
<a href=http://paydayhhkl.org/>payday loan lenders</a> ’

35 ScrbEncops ScrbEncops | E-mail | Web | 22. září 2017 v 20:37 | Reagovat

cialis pills uk
<a href="http://cialisofkl.com/">cheap cialis</a>
cialis soft tab
<a href=http://cialisofkl.com/>cialis buy</a> ’

36 FfvgSlurdy FfvgSlurdy | E-mail | Web | 24. září 2017 v 19:23 | Reagovat

cialis canada online pharmacy
<a href="http://veucialis.com/">cialis online</a>
cost of cialis
<a href=http://veucialis.com/>buy cialis</a> ’

37 FsvUnwign FsvUnwign | E-mail | Web | 24. září 2017 v 20:00 | Reagovat

cialis soft tabs uk
<a href="http://retcialis.com/">buy cialis</a>
cialis name brand cheapest online prices
<a href="http://retcialis.com/">buy cialis</a> ’

38 BhnjSladdy BhnjSladdy | E-mail | Web | 25. září 2017 v 19:53 | Reagovat

viagra prescription
<a href="http://viagracekan.com/">buy viagra</a>
viagra instructions
<a href=http://viagracekan.com/>generic viagra</a> ’

39 Bbnhageque Bbnhageque | E-mail | Web | 25. září 2017 v 19:54 | Reagovat

buy viagra pills
<a href="http://viagrakjkmn.com/">viagra online</a>
liquid viagra
<a href=http://viagrakjkmn.com/>generic viagra</a> ’

40 Lvvdreorry Lvvdreorry | E-mail | Web | 26. září 2017 v 17:35 | Reagovat

brand viagra medicine - https://viagraciom.com
viagra buying <a href=https://viagraciom.com>generic viagra</a> ’

41 Drvpbgready Drvpbgready | E-mail | Web | 27. září 2017 v 0:53 | Reagovat

cheap viagra professional - http://viagraonszb.com/
online viagra name brand <a href="http://viagraonszb.com/">viagra</a> ’

42 FebbAnaemy FebbAnaemy | E-mail | Web | 30. září 2017 v 20:56 | Reagovat

cash advances online fast payday loans
<a href="https://paydaykmae.com">payday loan</a>
home loans people bad credit
<a href="https://paydaykmae.com">cash advance america</a> ’

43 FvteRaxalo FvteRaxalo | E-mail | Web | 30. září 2017 v 21:06 | Reagovat

calculate interest loan
<a href="https://loansonlinevaec.org">payday loan</a>
buy payday loan leads
<a href=https://loansonlinevaec.org>payday loan</a> ’

44 FvrcSueply FvrcSueply | E-mail | Web | 30. září 2017 v 22:40 | Reagovat

personal installment loans
<a href="https://cashadvanceamericasev.org">payday loans no credit check</a>
online loans no credit check
<a href=https://cashadvanceamericasev.org>payday loans online</a> ’

45 JazwStita JazwStita | E-mail | Web | 3. října 2017 v 18:59 | Reagovat

viagra online no prescription
<a href="http://genericviaser.com/">buy viagra</a>
buy brand name viagra
<a href=http://genericviaser.com/>viagra 100mg</a> ’

46 MuntrBuill MuntrBuill | E-mail | Web | 4. října 2017 v 0:01 | Reagovat

viagra instructions
<a href="http://sexviagen.com/">buy viagra</a>
viagra sale online
<a href="http://sexviagen.com/">viagra</a> ’

47 BvevSladdy BvevSladdy | E-mail | Web | 4. října 2017 v 2:48 | Reagovat

viagra purchase online
<a href="http://ericviaed.com/">generic viagra</a>
buy viagra cheap
<a href=http://ericviaed.com/>generic viagra</a> ’

48 Bcxvvedurne Bcxvvedurne | E-mail | Web | 4. října 2017 v 12:37 | Reagovat

consolidate credit cards
<a href="https://cashnowemr.com">get payday loan</a>
speedycash com
<a href=https://cashnowemr.com>payday loans online</a> ’

49 Ksdbsnami Ksdbsnami | E-mail | Web | 30. října 2017 v 23:50 | Reagovat

cash advance loan - http://paydayloansvrtb77.org/
biggest cash payday loans <a href=http://paydayloansvrtb77.org/>instant payday loans</a> ’

50 EvelynFen EvelynFen | E-mail | 31. října 2017 v 5:13 | Reagovat

<a href=https://alitems.com/g/1e8d1144947cf271b95a16525dc3e8/><b>Aliexpress</b></a> is Star shopping...

51 DianeFramn DianeFramn | E-mail | Web | 3. prosince 2017 v 4:29 | Reagovat

<a href=https://alitems.com/g/1e8d1144947cf271b95a16525dc3e8/><b>Aliexpress</b></a> - get your star sales...

52 Mbjmkgready Mbjmkgready | E-mail | Web | 5. prosince 2017 v 3:39 | Reagovat

natural viagra substitute
http://vipnowed7.com/
viagra erection
<a href="http://vipnowed7.com/viagra-side-effects/">cheap viagra</a>
viagra 100mg price

53 Lssnbdcageque Lssnbdcageque | E-mail | Web | 5. prosince 2017 v 21:34 | Reagovat

cheapest viagra in uk
http://canadiannowv.com/
order generic viagra
<a href=http://canadiannowv.com/>order viagra</a>

54 Kdbccfsnami Kdbccfsnami | E-mail | Web | 10. prosince 2017 v 2:51 | Reagovat

loan payday http://paydayloansonlinenow.us.com/
free debt advice <a href=http://paydayloansonlinenow.us.com/>pay day loans</a>

55 MlokmUpdack MlokmUpdack | E-mail | Web | 22. prosince 2017 v 10:03 | Reagovat

bad credit home loans https://1paydayloansonline.com/
bad credit lender no payday loan <a href="https://1paydayloansonline.com/">cash loans online</a>

56 DbewenAnaemy DbewenAnaemy | E-mail | Web | 24. prosince 2017 v 12:22 | Reagovat

1 hour payday loans no credit check
<a href="https://paydayloanver.org/">payday loan online</a>
loan online payday loan
<a href="https://paydayloanver.org/">online payday loans direct lenders</a>

57 JthasvSueply JthasvSueply | E-mail | Web | 24. prosince 2017 v 17:54 | Reagovat

bad credit personal installment loan
<a href="https://installmentloannbbm.com/">same day payday loan</a>
auto payday loans
<a href=https://installmentloannbbm.com/>online payday loans direct lenders</a>

58 DsbgbAnaemy DsbgbAnaemy | E-mail | Web | 29. prosince 2017 v 20:47 | Reagovat

poor credit personal loans
<a href="https://bestbtpaydayloans.org/">small loans</a>
no fax payday loan today
<a href="https://bestbtpaydayloans.org/">payday loans online</a>

59 JmfvSueply JmfvSueply | E-mail | Web | 2. ledna 2018 v 2:13 | Reagovat

apple payday loans
<a href="https://paydayaazt.org/">fast payday loans</a>
payday cash loan
<a href=https://paydayaazt.org/>online payday loan</a>

60 JnxvSueply JnxvSueply | E-mail | Web | 3. ledna 2018 v 14:00 | Reagovat

what is debt consolidation
<a href="https://personalnaeloan.com/">pay day loan</a>
bad credit installment loans
<a href=https://personalnaeloan.com/>fast payday loans</a>

61 DerxAnaemy DerxAnaemy | E-mail | Web | 9. ledna 2018 v 2:07 | Reagovat

personal installment loans
<a href="https://loansbadrehcredit.org/">installments loans</a>
guaranteed online personal loans
<a href="https://loansbadrehcredit.org/">online payday loans direct lenders</a>

62 FbdSueply FbdSueply | E-mail | Web | 9. ledna 2018 v 16:40 | Reagovat

payday loans bad credit
<a href="https://paydayloans-online.us.org/">payday loans no credit check</a>
guaranteed personal loans
<a href=https://paydayloans-online.us.org/>pay day loan</a>

63 EVtbuicle EVtbuicle | E-mail | Web | 10. ledna 2018 v 16:42 | Reagovat

viagra brand
<a href=http://viagraocns.com/>female viagra</a>
buy viagra online canada
<a href="http://viagraocns.com/">order viagra</a>

64 FntSlurdy FntSlurdy | E-mail | Web | 15. ledna 2018 v 1:29 | Reagovat

cialis one a day review
<a href="http://cialisenax.com/">cialis dosage</a>
cialis soft tabs
<a href=http://cialisenax.com/>purchase cialis</a> ’

65 FwenUnwign FwenUnwign | E-mail | Web | 15. ledna 2018 v 10:32 | Reagovat

cialis original buy online
<a href="http://retcialis.com/"></a>
free cialis sample pack
<a href="http://retcialis.com/">cialis price</a> ’

66 Lelandhot Lelandhot | E-mail | Web | 18. ledna 2018 v 10:41 | Reagovat

At this time it appears like Expression Engine is the preferred blogging platform available right now. (from what I've read) Is that what you are using on your blog?
<a href=http://sildenafil20citrate.com/>sildenafil 20 mg</a>

67 Lelandhot Lelandhot | E-mail | Web | 19. ledna 2018 v 2:20 | Reagovat

Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video to make your point. You obviously know what youre talking about, why waste your intelligence on just posting videos to your weblog when you could be giving us something enlightening to read?
<a href=http://sildenafil20citrate.com/>sildenafil 20 mg</a>

68 Lelandhot Lelandhot | E-mail | Web | 19. ledna 2018 v 5:06 | Reagovat

Appreciate the recommendation. Will try it out.

69 Lelandhot Lelandhot | E-mail | Web | 19. ledna 2018 v 22:11 | Reagovat

Everything is very open with a really clear explanation of the challenges. It was definitely informative. Your site is extremely helpful. Many thanks for sharing!
<a href=http://sildenafil20citrate.com/>buy sildenafil citrate 20 mg</a>

70 EvSlurdy EvSlurdy | E-mail | Web | 20. ledna 2018 v 13:40 | Reagovat

buy cialis online without prescription
<a href="http://veucialis.com/">cheap generic cialis</a>
cialis daily costs
<a href=http://veucialis.com/>generic cialis online</a> ’

71 Lelandhot Lelandhot | E-mail | Web | 20. ledna 2018 v 19:22 | Reagovat

Hello, i feel that i noticed you visited my blog thus i came to return the desire?.I'm trying to to find issues to improve my web site!I guess its adequate to make use of a few of your concepts!!
<a href=http://canadianpharmaciesgo.com/>canadian pharmacies online</a>

72 Lelandhot Lelandhot | E-mail | Web | 20. ledna 2018 v 23:45 | Reagovat

Every weekend i used to pay a visit this web page, for the reason that i wish for enjoyment, as this this site conations actually good funny material too.
<a href=http://canadianpharmaciesgo.com/>canadian pharmacies online</a>

73 OndcOpeno OndcOpeno | E-mail | Web | 24. ledna 2018 v 0:36 | Reagovat

natural viagra substitute
http://genericonlineviaqra.com/
cheap generic viagra online
<a href="http://genericonlineviaqra.com/">viagra prescription</a> OK’

74 Lelandhot Lelandhot | E-mail | Web | 29. ledna 2018 v 2:18 | Reagovat

Have you ever considered about including a little bit more than just your articles? I mean, what you say is valuable and everything. However think of if you added some great photos or video clips to give your posts more, "pop"! Your content is excellent but with images and videos, this website could certainly be one of the best in its field. Amazing blog!
<a href=http://canadianpharmaciesgo.com/>Canadian Pharmacy</a>

75 BrvsSueply BrvsSueply | E-mail | Web | 4. února 2018 v 20:14 | Reagovat

OK’
<a href="https://onlineloan.us.org/">payday loans bad credit</a>
fast personal loans <a href=https://onlineloan.us.org/>payday loans</a>

76 Mvsdgready Mvsdgready | E-mail | Web | 6. února 2018 v 0:46 | Reagovat

OK’
<a href="http://genericonlineviaqra.com/">order viagra</a>
viagra herbal substitute
<a href="http://genericonlineviaqra.com/">viagra online</a>

77 LdfIdear LdfIdear | E-mail | Web | 9. února 2018 v 6:21 | Reagovat

Hello! All!  <a href="http://genericviaser.com/">buy viagra</a> buy viagra online canada <a href=http://genericviaser.com/>viagra online</a> ok’

78 FbjEveby FbjEveby | E-mail | Web | 14. února 2018 v 22:46 | Reagovat

Hello! All! <a href="https://writeresearchpaper.us.com/">buy research paper</a> <a href=https://writeresearchpaper.us.com/>buy research paper</a> ok’

79 Lbdsnami Lbdsnami | E-mail | Web | 15. února 2018 v 3:58 | Reagovat

OK’
<a href="https://writebusinessplan.us.com/">written business plan</a>
site of people who do homework
https://writebusinessplan.us.com/ - sample business plan

80 GbcAffow GbcAffow | E-mail | Web | Pondělí v 3:48 | Reagovat

<a href="https://loanonline.us.org/">online loans</a>
credit card debt <a href="https://loanonline.us.org/">online payday loan</a>
OK’

81 MndUpdack MndUpdack | E-mail | Web | Úterý v 23:45 | Reagovat

OK’ https://loanonline.us.org/
cash loans not payday loans <a href="https://loanonline.us.org/">online loans</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama