20.kapitola Severus, Lily a James

25. března 2012 v 0:38 | Rikisa |  Syn svého otce?
Děkuji vám za komentáře, bohužel se interval přidávání nijak nezlepšil, ale doufám, že moji věrní si zvykli a nepřestávají číst. Děkuji za povzbuzování a jsem ráda, že stále čtete a líbí se! :-) Jsem zvědavá na vaše reakce, jelikož tam bude menší šok, snad nikomu nezpůsobím zdravotní potíže :-) Bude zajímavé přečíst si vaše názory na toto pokračování děje. Díky :) Rikisa

20. kapitola Severus, Lily a James


Harryho myslí proudily jen ty nejpříjemnější myšlenky, napříč tomu nebyl schopný nad ničím přemýšlet, jeho mysl byla zaplněná čímsi, co nedokázal popsat. Jako by ležel v hromadě vaty, v obláčku mlhy, který se vznášel v nebi. Nechtěl ten pocit ztratit, nechal se pouze unášet pocitem klidu a pohody, cítil se velmi dobře, ale v koutku mysli cítil, že se něco stalo, že něco není v pořádku, něco nebo spíš někdo napadl jeho magii, jeho samotného a chtěl ublížit Severusovi. Byla to pravda? Najednou chtěl z pomyslného obláčku zmizet a vrátit se pevnýma nohama zpět na zem.


Nevěděl, jak se přinutit probudit se, ale po chvíli uslyšel podivný šum, nejspíše z vedlejší místnosti. Soustředil se na ten zvuk a nechal ho pomalu proudit svým tělem.


"Potřebuji víc času!"


"Už takhle si nespal dva dny Severusi, musíš si odpočinout, a není to žádost!"


Harry sebou ve spánku trhnul, poznal ty hlasy. První patřil Snapeovi a druhý Brumbálovi. Proč ale Severus nespí? Nemusí snad také učit a vařit lektvary? A proč ho vůbec s ředitelem přišli budit do Nebelvírské věže? Nemohli se jít hádat někam jinam? Rona to určitě brzy vzbudí taky.

Hlasy se zesilovaly a Harrymu se to přestávalo líbit, chtěl se vzbudit nebo ne? Vydal jakési nesouhlasné zamumlání na protest, aby se ty hlasy ztišily.

"Harry?"

Ne, ten hlas byl až moc naléhavý a hlasitý. Harry zvedl ruku, aby dotyčného odehnal, ale nebyl tak silný, a jeho ruka po chvíli byla položena zpět k tělu. "Harry, slyšíš mě?"

Harry chtěl odpovědět, ale jeho ústa mu to nedovolila. Místo toho vydal chroptivý zvuk, stiskl ruku, která ho starostlivě držela a hned potom vzdal snahu vzbudit se a propadl se zpět do říše snů.

………………………………………………………………………………………………

"Má horečku, Severusi," Lily se zvedla od dětské postýlky a očima vyhledala Snapea, který stál u dveří a sundával si kabát.

"Přišel jsem, jak nejrychleji to šlo, bohužel jsem nemohl vzkaz dostat dřív jak po hodině s prváky." Severus přešel k Harryho postýlce a zvedl ho do náručí.

"James musel narychlo odjet, příkaz od Brumbála a Harry najednou dostal takové vysoké horečky, já už nevím jak mu ulehčit," Lily si unaveně promnula oči a opřela se o rám dveří.

"Tak ty trápíš maminku Harry?" Severus položil Harrymu ruku na čelo a z kapsy hábitu vytáhl hůlku. Po chvíli položil Harryho zpět do postýlky, Harrymu se to nelíbilo, a tak to dal hlasitě najevo.

"Tohle by mu mělo zabrat, upravil jsem to i pro batolata," Severus vyndal lektvar z druhé kapsy a kapátkem nakapal Harrymu do pusy pár kapek léku.

Harry se během pár minut uklidnil, a usnul klidným spánkem. "Bude teď dlouho spát, přimíchal jsem do toho slabý uspávací lektvar. Potřebuje odpočinek, aby lék mohl zabrat. Jsem si jistý, že horečka opadne do půl hodiny." Pohladil Harryho po čele, vyprovodil Lily z dětského pokojíku a nechali Harryho odpočívat.

"Co tady zase dělá?" James přišel domů a rozčileně si Snapea měřil.

"Tvůj syn je nemocný," odpověděl mu místo toho Snape. "Takže by ses pro jednou nemusel chovat jako blbec."

"Nemluv takhle se mnou v mém domě, Srabusi!"

"Severusi, Jamesi nechte toho, prosím, na tyhle nesmyslné hádky jsem už opravdu unavená. Harry brečel celý den."

Jamesův výraz najednou zjemněl, přešel k Lily, objal jí a políbil jí do vlasů. "Omlouvám se zlato, co je s Harrym?" James pustil Lily a vykročil ke schodišti.

"Teď usnul, Severus mu dal lektvar." Zastavila ho Lily.

James i když neochotně, se otočil ke Snapeovi. "Děkuji, že ses o Harryho postaral, ale teď když dovolíš, bys mohl nechat naši rodinu o samotě." James odešel nahoru a Lily se omluvně podívala na Snapea.

"On to tak nemyslel, jen je unavený z práce."

"To je v pořádku, stejně se musím vrátit do školy." Severus vykročil ke dveřím a ještě se za Lily ohlédl. "Kdyby se cokoliv změnilo, a lektvar nezabral, neváhej mě kontaktovat, ano?"

"Jsem ti moc vděčná, za to co pro Harryho děláš." Lily se usmála a pohladila Snapea po ruce. "A Severusi, nehledě na to, jak se s Jamesem k sobě chováte, dveře k nám jsou ti kdykoliv otevřené."

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Táta tedy uměl být někdy osinou v zadku, pomyslel si Harry, když se mu podařilo vzbudit se.

Otevřel oči, a pokusil se posadit se, cítil se vyčerpaně, jako kdyby týden nespal. Rozhlédl se po pokoji, a po chvíli si uvědomil, že není u sebe v Nebelvírské věži, ale u Severuse v pokoji. Bylo mu trochu trapně, když si uvědomil, že ho Snape nechal spát u sebe v posteli.

"Severusi?" zeptal se do prázdna, protože odnikud neslyšel ani hlásek.

Snape nejspíš odešel a nechal Harryho spát, ale proč by ho nechával spát tady? Až teď Harrymu došlo, co se stalo, pomalu si vzpomínal na poslední události. Ten parchant mizerná, taky mi nemůže dát pokoj. Chytil se za jizvu, jako by se chtěl ujistit, jestli tam stále je a přivřel oči, protože ho začali trochu pálit. Potom málem spadl z postele, jak se lekl, když najednou uslyšel Snapeův hlas. "Bolí tě jizva?"

Harry otevřel oči a to co spatřil, mu vyrazilo dech. Snape stál před jeho postelí, ustaraný výraz, rozcuchané vlasy a celkově vypadal, jako kdyby se už dlouho kvalitně nevyspal.

"Ne, v pohodě, já jenom, byl jsem trochu zmatený, kde to jsem." Harry si odkašlal. "Není ti nic, Severusi? Vypadáš vyčerpaně."

"O mě se nestarej," řekl trochu nakvašeně Snape a přešel k Harrymu blíž. "Tohle vypij a řekni mi, jak se cítíš."

Harry si od Snapea vzal sklenku s vodou, nejspíš v ní bylo něco přimícháno, protože se potom, co jí vypil, cítil skvěle. "Myslel jsem, že je po mě," přiznal Harry. "Zabralo to kouzlo, co se stalo?"

Snape si sedl k Harrymu na postel a promnul si unavené oči a Harrymu připomněl ustaraný výraz matky v jeho snu. O něm si ale můžou promluvit jindy, teď tu byly důležitější věci k řešení, například ten zakomplexovaný Zmijozelský ničema, který si říká Lord Voldemort.

"Doufám, že to chápeš Harry, musel jsem to kouzlo provést, jinak bys vykrvácel."

Aha, Snape měl strach, že Harrymu vadilo, že použil kouzlo černé magie.

"To, že nemám rád černou magii, ještě neznamená, že jí nemůžeš použít k záchraně mého života," Harry se usmál a Snape si ho prohlížel. "Opravdu v pořádku," ujistil ho Harry.

"Takže to kouzlo zabralo a můžu se vrátit do školy, ne?"

"Máš vůbec ponětí, jak dlouho si spal? Kouzlo, kterým na tebe pán zla zaútočil bylo velice zákeřné, dokonce i Brumbál by si s tím nevěděl rady natolik, aby mohl včas zakročit. Kdybychom nepoužili protikouzlo z černé magie, mohl bys mít trvalé následky, co hůř, mohls umřít." Snape složil ruce do sebe a podíval se na Harryho zvláštním pohledem. Harryho přitom bodlo u srdce, neznal takový způsob, jak s ním teď Snape v poslední době jedná, byl takový "rodičovský".

"Kouzlo zabralo, ale pán zla se ti stále snažil vlézt do hlavy, pomáhal jsem ti svou nitrobranou, ale spojení přes jizvu začínalo být velmi silné, museli jsme vymyslet něco trvalého, co by ti pomohlo, co by ti dalo čas, uzdravit se."

"A co mi tedy pomohlo?" zajímal se Harry.

"Lektvar, vymyslel jsem ho. Vzhledem k tomu, že si jediný na světě, kdo má toto jedinečné spojení s ním, neexistuje na to samozřejmě žádný lék," vysvětlil mu to Severus.

"Vymyslel si ho," opakoval Harry. "Páni Severusi, a proto si se nevyspal, kvůli mně?"

"Měl jsem sledovat jak tě Voldemort pomalu umučí k smrti, to si chtěl?" zavrčel Snape.

"Řekl si mu Voldemort!" všiml si Harry místo toho. "Děkuji ti Severusi."

"Za to oslovení?"

"Za záchranu života," zasmál se Harry.

"Asi sem opravdu unavený," pochopil Snape. "Musím se vyspat, ale ještě před tím ti vysvětlím, jak ten lektvar funguje."

Harry pokýval hlavou a složil ruce na kolena. "Poslouchám."

"Musíš ho brát dvakrát denně, před spaním a vždy když se vzbudíš. Potřeboval jsem tři pokusy, než jsem objevil konečné účinky, takže zásob mám nakonec dost. Troufám si říct, že i na chuť není tak špatný, jak většina lektvarů, které uzdravují." Snape se na Harryho usmál a dal mu do ruky dvě lahvičky.

"Znamená to, že se už nemusím naučit nitrobranu?" zeptal se Harry s nadějí v hlase. Nitrobrana mu totiž opravdu nešla, začínal si myslet, že pro něj je nemožné se jí naučit.

"To rozhodně ne!" Snape se prudce zvedl z postele a rozhodil rukama. "Že lektvary zabírají, ještě neznamená, že pán zla není schopen tuto obranu nějakým způsobem obejít. Nevíš čeho je schopen. Nitrobrana je jediný způsob jak se trvale ubránit jeho útokům na tebe. Od zítra nám pokračuje výuka, a nemysli si, že se z ní nějak vykroutíš."

"Jen jsem se zeptal," bránil se Harry a spustil nohy z postele. "Takže já půjdu na hodinu, co stihnu? Ani nevím, jaký je den."

"Můžeš si lehnout zpět," řekl Snape.

"Ale už se cítím mnohem lépe," namítl Harry. "Budu se tu nudit a zameškám výuku, budou se po mě ptát Ron s Hermionou, a taky Ginny.

"Harry, je sobota, prospal si téměř celý týden," vysvětil mu Snape a zasmál se nad Harryho výrazem. "Ale jestli si tak přeješ učit se, můžeš začít se svými nakupenými úkoly." Snape se ušklíbl a otočil se, až mu zavlál hábit. "Půjdu se vyspat, kdybys mě potřeboval, jsem hned vedle."

"Vedle? Ale tady je tvoje ložnice, kde si vlastně spal celou dobu? Teda spíš nespal, co?" vyptával se Harry.

"Jsme přeci kouzelníci Harry, dobrou noc." Snape zmizel za dveřmi ložnice a Harry sebou plácl zpět do postele. Jasně, Snape si musel vedle vyčarovat postel, že? Možná by si také mohl na chvíli ještě zdřímnout...

………………………………………………………………………………………………

"Už usnul?" zeptal se James z křesla u krbu. Lily k němu přešla a posadila se vedle něj, opřela si hlavu o jeho rameno a přivřela oči. "Konečně ano, nevím co to s ním poslední dobou je, co se naučil lézt, musí všechno prozkoumávat a potom ani nechce jít do postele."

"Neboj se, to se srovná, nejspíš bude po mě," James se usmála pohladil Lily po vlasech.

"Nejspíš bude po svém otci," přitakala Lily.

"Možná je taky nervózní z té zítřejší prohlídky, nemyslíš? Harry nikdy doktory neměl rád. Ještě, že mám zítra volno a můžu jít s vámi," řekl James.

"Hm, možná, pojď už do postele," prosila Lily. "Půjdeme ale ty ne," James se zářivě usmál. "Tebe si nahoru vynesu sám." Vzal Lily do náručí a odnesl jí nahoru do ložnice.

Sen se rozvířil a Harry mohl vidět čerstvě posekanou, zelenou louku. Malý Harry škobrtal dopředu, ručičky natažené dopředu a snažil se chytit alespoň jednoho z motýlů, které létaly na zahradě. Když se Harry rozhlédl po okolí, uviděl dům, který neznal, ale Potterův dům to s jistotou nebyl. Nedaleko od Harryho seděla na dece jeho matka a právě k ní mířil jeho nynější učitel lektvarů a nyní už taky jeho opatrovník.

"Jsem rád, že jste se s Harrym zastavili," řekl Severus a podával Lily sklenici ledového čaje.

"No, Harrymu se stýskalo," Lily se usmála a rychlým pohledem skontrovala svého syna. "Je teď tak šťastný, bála jsem se vzít ho mimo dům, ale tady jsme taky chráněni, díky tobě. Harry kromě mě a Jamese zná jen pár lidí, kvůli Voldemortovi nemá Harry ani normální dětství, nezná jiné děti, Severusi. Co když se budeme muset schovávat do konce života?" Lily stiskla v rukou sklenici s čajem a z očí jí ukápla slza.

"Lily, neboj se, však to zvládnete, a Harry není sám, má tebe, svého otce, kmotra i mě. Jsem si jistý, že mu teď nic nechybí a co se týče tvých ostatních obav, osud pro vás připravil jistě šťastnou budoucnost, nemusíš se bát," Severus se usmál a objal Lily kolem ramen.

"Věděl jsem to!" James se zčistajasna objevil na zahradě Snapeova domu a probodával Severuse pohledem. "Proč je má žena a můj syn u tebe doma? Mohl jsem se strachem zbláznit kde jste a ty se tu objímáš s ním!"

James se přemístil přímo vedle Harryho, který teď ležel na zemi a hrál si s motýlem, kterého se mu podařilo chytit. "Táta," řekl pomalu a po zemi se připlazil k Jamesovi. Ten ho rychle popadl do náruče a usmál se na něj. "Táta tě vezme domů, když tvá matka chce raději trávit čas tady s ním, než se svým manželem." Pak se obrátil na Severuse a Lily a dodal: "A můj syn toho nemusí být svědkem!"

"U Merlina," Snape zavrčel a vyskočil na nohy. Jediný kdo se mohl přemístit na jeho pozemky byli Potterovi a Brumbál. "Co tady podle tebe asi děláme? Lily přišla s Harrym na návštěvu!"

"Severus má pravdu, o nic nejde, jen si vybíjíš vztek, že trávíme s Harrym nedělní odpoledne tady místo doma s tebou. Ale to nejde, a víš proč? Musel si zase nutně za Brumbálem, vím, že se nás snažíš ochránit, ale tohle je bláznovství. A navíc jsem ti doma nechala vzkaz, kde jsme. Musel si ho číst, no tak Jamesi." Lily k němu vykročila, ale James jen pevně obejmul Harryho a přemístil se s ním pryč.

"Musím za ním," řekla rychle Lily a přemístila se také. Severus zůstal na zahradě stát jako zaražený.

Harryho mysl se přesunula do Godrikova dolu, James seděl na zemi na dece se svým synem, v dětském pokoji. Harry stále držel v rukou motýla a odmítal ho pustit. Když spatřil svou matku ve dveřích, zvedl k ní ruce, a tak se motýl dostal na svobodu, teď poletoval po pokoji sem tam, až se usadil na Harryho oblíbené hračce, to přilákalo zpět Harryho pozornost.

"Můžeme si promluvit?" Lily pobídla Jamese ven, nechtěla se hádat před Harrym.

"Fajn, o čem chceš mluvit?" vyzval jí James, když spolu vešli do jejich ložnice, která byla hned vedle Harryho pokoje.

"O čem? O té scéně, kterou si předvedl u Severuse!" Lily rozhodila rukama.

"Nemluv o něm, nebo se vrátím a jednu mu vrazím, neudělal jsem to jen proto, že tam byl Harry," řekl naštvaně James.

"A proč tam asi Harry byl? Harry ho má rád, i když ty to nechceš akceptovat, Severus s ním rád tráví čas, jenomže kvůli vaší nesmyslné rozepři má Severus obavy přijít k nám domů."

"Má proč," ozval se James. "Nechápu proč dopouštíš, že můj syn nakonec bude trávit čas raději s ním než se mnou."

"Ale to není pravda, Harry tě miluje," namítla Lily. "Jen chci, aby mohl být se všemi, které má rád."

"Nechápu proč ti na tom tak záleží, Harry má mě, Siriuse i Remuse, nepotřebuje další mužský vzor. Není to důležité. A navíc, je to můj syn a můžu rozhodovat o tom, s kým bude trávit čas, a nepřeju si aby své dětství strávil s tím lektvarovým bláznem!"

"Opravdu? A co když to není tvůj syn?" rozčílila se Lily.

"Cože?" James se prudce obrátil k Lily, v očích zděšení. "O čem to mluvíš?"

Lily vypadala sama překvapená tím, co právě řekla. Jen se na Jamese dívala.

"Lily, řekni něco, prosím," James vyděšeně stisknul ruce své ženy a čekal na odpověď.

"Vím, že si rozčilená, omlouvám se, dobře? Nemyslela si to tak, jen si byla rozčilená, že ano?"

Lily pokývala hlavou. "Nesnesu tu tvou nesmyslnou žárlivost."

"Jen mi slib, že se Harry už se Snapem neuvidí, ani ty ne. A na všechno zapomeneme." dodal James.

"Ty si vůbec neposlouchal co jsem říkala!" vypískla Lily. "Víš co, mám toho dost. Severusovi nebudu bránit v tom, aby Harryho vídal. Je to jeho otec!"

Harry se celý zpocený probudil s výkřikem. To přilákalo Severuse, který v mžiku stál ve dveřích ložnice. "Co se stalo?"

Harry se snažil dostal ze zamotaných přikrývek, až spadl z postele. "Kruci, to snad nemůže být pravda. A nic horšího už nepřijde? To mě radši zabijte," zaúpěl.

"Cože? Co si to tam mumláš?" Snape k němu přišel a pomohl mu na nohy.

"Musíš se hned podívat na mé vzpomínky!" Harrymu bušilo srdce jako splašené, když ho Snape popadl a vedl ho do laboratoře.

Pravděpodobně si myslí, že jsem měl sen o Voldemortovi, až se dozví pravý důvod, asi ho šlehne, pomyslel si Harry.
 

12 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (335)
Zobrazit starší komentáře

301 viagra without doctor prescription viagra without doctor prescription | E-mail | Web | 4. října 2018 v 10:52 | Reagovat

asthma images male pattern baldness treatment
<a href=http://edwithoutdoctors.com/#>viagra without doctor prescription</a>
best shampoo for thinning hair arthritis in back
<a href="http://edwithoutdoctors.com/#">viagra without doctor prescription</a>

302 canadian pharmacy canadian pharmacy | E-mail | Web | 5. října 2018 v 3:45 | Reagovat

arthritic conditions the cause of hair loss
<a href=http://canadian-drugstore.us.org >online pharmacy</a>
gastroenterology and endoscopy is there a cure for arthritis
<a href="http://canadian-drugstore.us.org">canadian pharmacy</a>

303 online pharmacy online pharmacy | E-mail | Web | 5. října 2018 v 3:55 | Reagovat

asthma in children best hair regrowth
<a href=http://canadian-drugstore.us.org >canadian pharmacies</a>
falling hair treatment arthritis acupuncture
<a href="http://canadian-drugstore.us.org">canadian pharmacy</a>

304 ethenly ethenly | E-mail | Web | 5. října 2018 v 9:57 | Reagovat

bad credit loans maryland
<a href=http://paydayloanseon.com/#>payday loans online</a>
cash now
<a href="http://paydayloanseon.com/#">personal loans</a>

305 MardyNaw MardyNaw | E-mail | Web | 5. října 2018 v 15:33 | Reagovat

<a href=http://vilangranrx.com/>vilangranrx.com</a>

306 Kidots Kidots | E-mail | Web | 5. října 2018 v 21:58 | Reagovat

<a href=http://cialislfrx.com/>cialislfrx.com</a>

307 EnabReex EnabReex | E-mail | Web | 5. října 2018 v 22:53 | Reagovat

quick in loans
<a href=http://paydaycash1loan.com/#>payday express</a>
give me a loan
<a href="http://paydaycash1loan.com/#">payday express</a>

308 canadian pharmacies canadian pharmacies | E-mail | Web | 6. října 2018 v 6:03 | Reagovat

can allergies cause allergy and asthma clinic
<a href=http://canadian-drugstore.us.org >canadian pharmacy</a>
hair growth for women symptoms of lower gi problems
<a href="http://canadian-drugstore.us.org">online pharmacy</a>

309 viagra without doctor prescription viagra without doctor prescription | E-mail | Web | 6. října 2018 v 8:07 | Reagovat

herbal asthma treatment signs of
<a href=http://edwithoutdoctors.com/#>viagra without doctor prescription</a>
food allergies and asthma hair replacement surgery
<a href="http://www.viagrawithoutadoctor.org/#">viagra without a doctor prescription</a>

310 viagra without a doctor prescription viagra without a doctor prescription | E-mail | Web | 7. října 2018 v 10:14 | Reagovat

cure for arthritis in hands allergy symptoms child
<a href=http://edwithoutdoctors.com/#>viagra without doctor prescription</a>
asthma homeopathy hair loss women causes
<a href="http://www.viagrawithoutadoctor.org/#">viagra without a doctor prescription</a>

311 Incapse Incapse | E-mail | Web | 7. října 2018 v 11:42 | Reagovat

need help with speech 2 assignment
<a href=http://writemyessayus.com/#>write my essay</a>
custom report writing
<a href="http://writemyessayus.com/#">write my essay cheap</a>

312 expede expede | E-mail | Web | 8. října 2018 v 0:02 | Reagovat

script writing services
<a href=http://essaytyperus.com/#>persuasive essay</a>
ghostwriting services canada
<a href="http://essaytyperus.com/#">essay</a>

313 Piehela Piehela | E-mail | Web | 8. října 2018 v 13:00 | Reagovat

cheapest generic cialis online
<a href=http://cialismerx.com/#>buy cialis</a>
order cialis online without otc
<a href="http://cialismerx.com/#">cialis online</a>

314 Spotloan Spotloan | E-mail | Web | 9. října 2018 v 19:28 | Reagovat

no credit loans <a href="https://creditloansguaranteedapproval.com">bad credit loans direct lenders</a> fast cash loans no credit check <a href=https://creditloansguaranteedapproval.com>credit loans guaranteed approval</a>

315 Loan Loan | E-mail | Web | 9. října 2018 v 23:17 | Reagovat

e payday loan <a href="https://creditloansguaranteedapproval.com">poor credit loans</a> poor credit loans guaranteed approval <a href=https://creditloansguaranteedapproval.com>loans after bankruptcy</a>

316 viagra without a doctor prescription viagra without a doctor prescription | E-mail | Web | 12. října 2018 v 15:12 | Reagovat

stop hair fall singular for asthma
<a href=http://www.viagrawithoutadoctor.org/#>viagra without doctor prescription</a>
gi tract disorders how can asthma be prevented
<a href="http://www.viagrawithoutadoctor.org/#">viagra without a doctor prescription</a>

317 viagra without doctor prescription viagra without doctor prescription | E-mail | Web | 12. října 2018 v 15:33 | Reagovat

gi center digestive illness symptoms
<a href=http://www.viagrawithoutadoctor.org/#>viagra without a doctor prescription</a>
treatment for substance abuse allergy store
<a href="http://edwithoutdoctors.com/#">viagra without a doctor prescription</a>

318 online pharmacy online pharmacy | E-mail | Web | 12. října 2018 v 15:50 | Reagovat

asthma bronchial men hair loss treatment
<a href=http://canadian-drugstore.us.org >canadian pharmacies</a>
asthma causes symptoms disease of the intestines is called
<a href="http://onlinedrugstore.us.org">canadian pharmacies</a>

319 Incapse Incapse | E-mail | Web | 13. října 2018 v 4:29 | Reagovat

cialis generic purchase
<a href=http://cialisongen.com/#>buy generic cialis online</a>
cheap cialis online
<a href="http://cialisongen.com/#">generic cialis</a>

320 viagra without doctor prescription viagra without doctor prescription | E-mail | Web | 14. října 2018 v 13:42 | Reagovat

scalp hair loss stop hair thinning
<a href=http://www.viagrawithoutadoctor.org/#>viagra without a doctor prescription</a>
what is gastrointestinal cancer allergies in infants
<a href="http://www.viagrawithoutadoctor.org/#">viagra without a doctor prescription</a>

321 viagra without doctor prescription viagra without doctor prescription | E-mail | Web | 14. října 2018 v 13:53 | Reagovat

allergy eyes gastrointestinal dysfunction
<a href=http://www.viagrawithoutadoctor.org/#>viagra without a doctor prescription</a>
irritable bowel syndrome diet remedies for hair fall
<a href="http://edwithoutdoctors.com/#">viagra without a doctor prescription</a>

322 viagra without doctor prescription viagra without doctor prescription | E-mail | Web | 14. října 2018 v 23:53 | Reagovat

asthma brochure asthmatic person
<a href=http://edwithoutdoctors.com/#>viagra without a doctor prescription</a>
drug abuse and rehabilitation allergies sore throat
<a href="http://www.viagrawithoutadoctor.org/#">viagra without doctor prescription</a>

323 Cearie Cearie | E-mail | Web | 16. října 2018 v 0:24 | Reagovat

discount online cialis
<a href=http://buygenviagra.com/#>viagra online</a>
bentyl otc
<a href="http://buygenviagra.com/#">buy generic viagra online</a>

324 Sitoere Sitoere | E-mail | Web | 16. října 2018 v 2:36 | Reagovat

legitimate buy cialis online
<a href=http://cialisbdrx.com/#>buy generic cialis online</a>
how much is cialis pills shop
<a href="http://cialisbdrx.com/#">buy cialis</a>

325 Sitoere Sitoere | E-mail | Web | 16. října 2018 v 6:45 | Reagovat

buy retin a without prescription
<a href=http://buygenviagra.com/#>cheap viagra</a>
proventil price
<a href="http://buygenviagra.com/#">viagra</a>

326 canadian pharmacy canadian pharmacy | E-mail | Web | 16. října 2018 v 18:49 | Reagovat

residential treatment programs ways of treatment
<a href=http://onlinedrugstore.us.org >canadian pharmacies</a>
best shampoo for thinning hair describe an asthma attack
<a href="http://onlinedrugstore.us.org">canadian pharmacies</a>

327 canadian pharmacies canadian pharmacies | E-mail | Web | 16. října 2018 v 18:58 | Reagovat

arthritis in the neck reason for allergy
<a href=http://onlinedrugstore.us.org >canadian pharmacies</a>
is arthritis curable cocaine rehab centers
<a href="http://onlinedrugstore.us.org">online pharmacy</a>

328 viagra without doctor prescription viagra without doctor prescription | E-mail | Web | 16. října 2018 v 22:14 | Reagovat

arthritis symptoms hands herbal remedies for hair loss
<a href=http://edwithoutdoctors.com/#>viagra without doctor prescription</a>
genetic gastrointestinal disorders arthritis hip
<a href="http://www.viagrawithoutadoctor.org/#">viagra without doctor prescription</a>

329 Meergot Meergot | E-mail | Web | 17. října 2018 v 12:21 | Reagovat

cialis brand name buy online
<a href=http://x1genericviagra.com/#>viagra online</a>
tadalafil kaufen
<a href="http://x1genericviagra.com/#">generic viagra canada</a>

330 canadian pharmacy canadian pharmacy | E-mail | Web | 21. října 2018 v 6:03 | Reagovat

best shampoo for hair loss medicine for arthritis pain
http://canadian-drugstore.us.org canadian pharmacies
gi neoplasm egg allergy
<a href="http://canadian-drugstore.us.org">online pharmacy</a>

331 viagra without a doctor prescription viagra without a doctor prescription | E-mail | Web | 21. října 2018 v 23:08 | Reagovat

what's a gi glucosamine arthritis
http://edwithoutdoctors.com/# viagra without a doctor prescription
hair growth shampoo extreme allergy relief
<a href="http://www.viagrawithoutadoctor.org/#">viagra without a doctor prescription</a>

332 canadian pharmacies canadian pharmacies | E-mail | Web | 23. října 2018 v 2:36 | Reagovat

for hair fall allergy causes
http://canadian-drugstore.us.org online pharmacy
treatment of arthritis causes for allergies
<a href="http://onlinedrugstore.us.org">online pharmacy</a>

333 EdwardFibly EdwardFibly | E-mail | Web | 2. listopadu 2018 v 3:21 | Reagovat

<a href=https://www.facebook.com/alcohol14rf/>Алкоголь ночью якутск</a>

334 EdwardFibly EdwardFibly | E-mail | Web | 2. listopadu 2018 v 3:54 | Reagovat

<a href=https://www.instagram.com/alcohol14rus/>Алкоголь ночью якутск</a>

335 canadian pharmacy canadian pharmacy | E-mail | Web | 18. listopadu 2018 v 13:18 | Reagovat

gi gastrointestinal histamine allergy
http://canadian-drugstore.us.org canadian pharmacy
joint pain nose allergy
<a href="http://onlinedrugstore.us.org">canadian pharmacies</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama