19.kapitola Něco je špatně

5. února 2012 v 23:35 | Rikisa |  Syn svého otce?
Slíbila jsem kapitolu v neděli, tak tady je :-) Děkuji vám za přízeň.19. kapitola Něco je špatně


"Výborně pánové, vypadá to, že jste přišli připravení," pochválil Snape Harryho i Draca.


Harry se ušklíbl, je fajn, že Snape poznal, že si Harry vyčistil mysl, ale z představy, že Malfoy bude svědkem toho, jak Harry skončí několikrát na zadku, nebyl dvakrát nadšený.

"Severusi, nemohli bychom mít oddělené hodiny?" Harry pevně stiskl svou hůlku a snažil se nepodívat se na Malfoye.


"O něco jsem tě přece prosil, Harry. Můžeme?" Snape pozvedl hůlku a zamířil na Draca. Ten si vedl překvapivě dobře, což Harryho nesmírně štvalo.


Když přišla řada na Harryho, po chvíli působení kouzla Harry zavrávoral a zvedl ruku na znamení, aby Snape přestal.

"U Merlina Pottere, to je jako všechno?" dobíral si ho Malfoy.

"Sklapni, Malfoyi!" vykřikl Harry a opřel se o zeď, aby se trochu vzpamatoval.

"To by stačilo, oba dva," zarazil Snape další hašteření. "Harry, odpočiň si, a my zatím budeme s panem Malfoyem pokračovat."

Harry pozoroval Malfoye a Snapea. Jak je možné, že Malfoyovi to šlo a jemu ne? Snape říkal, že má základy, ale k čemu se to vůbec potřeboval naučit? Kvůli svému otci? Harry spíš doufal, že se k němu nebude muset vrátit. Sice Malfoye neměl rád, ale tohle by nepřál nikomu. Jeho otec by ho za to, že přešel k druhé straně, nesjpíš zabil.

"Zajímavé myšlenky, Harry."

Harry se zmateně rozhlédl kolem, ale nikdo kromě jich tří, tam nebyl. Potom ho začala bolet jizva a on poznal v čem je problém. "Hm, Severusi?"

"Hned se ti budu věnovat Harry," řekl mu Snape a stále se soutředil na mysl Malfoye.

"Jak se ti líbilo mé kouzlo? Škoda, že nevyšlo úplně. Ale když nemůžu ublížit tvým blízkým, stačíš mi ty. A víš, ty co? Vlastně ostatním ublížit mohu také. Přemýšlím nad tím, pokud budeš trpět ty, bude mít Severus klidné spaní? Myslím, že ne." Harry poté uslyšel ve své hlavě jenom protivný, chrapotivý smích.

Harry hned potom ucítil příšernou bolest, myslel, že mu pukne hlava. Ale nemohl křičet, nemohl dělat nic, než se zkusit bránit. Zkusil vyhodit Voldemorta ven z jeho hlavy, ale nešlo to. Snažil se ze všech sil vyslovit alespoň jedno slovo, které jak doufal, stačilo k jeho záchranně. "Severusi..."

Harry se snažil vyslat ke Snapeovi signál, že potřebuje pomoct. Věděl, že když je Snape soustředěný na nitrozpyt, snaží se najít Dracovy myšlenky, nevnímá tolik okolní prostředí jako jindy. Snape ale nakonec vycítil, že je něco špatně.

Harry přes slzy bolesti viděl, jak Snape sklonil hůlku a rychlým pohledem prozkoumal co se dělo. "Harry?" Rychle k němu přiběhl a sklonil se k němu, protože Harry se v tu chvíli svezl po zádech po zdi dolů na zem. Lapal po dechu, bylo to horší, než kdyby křičel. Nemohl se pořádně nadechnout, zaplavovala ho panika a jeho myšlenky byly najednou strašně přetížené, přál, si aby to přestalo, aby alespoň omdlel a nic necítil, to se ale nestalo.

Harry se rukama opřel o zem a ze všech sil se snažil zabránit Voldemortovi v útoku, náhle ucítil i přítomnost někoho jiného, ale Voldemort mu hned v jeho přístupu zabránil. Slyšel vedle sebe oddechovat Snapea, zřejmě jeho pokus o záchranu skončil tím, že ho Voldemort nějakým způsobem vytlačil ven.

"Už to nevydržím," zašeptal Harry a ucítil, jak se mu čímsi zaplňují plíce, zhluboka se nadechl a cítil, že Voldemort za chvíli dosáhne svého, jestli ho Harry nevyhodí ze své mysli, zabije ho to. Harry si s narůstající panikou vzpomněl na to, co mu řekl Brumbál, o jeho síle, kterou zdědil po Merlinovi. Jak ale přivolat síly, které ještě neovládá?

Odpovědí mu bylo náhlé chvění pod jeho nohama.

"Co se to děje?" Harry slyšel Malfyoe panikařit, zřejmě se mu povedlo menší zemětřesení. Rozmazaně viděl, jak se země otevřela a vyšlehlo z ní několik zelených kořenů rostlin, jedna se Harrymu omotala kolem zápěstí. Harry sebou cuknul, a Snape vedle něj se snažil rostlinu sundat, Harryho ruka mu v tom ale zabránila. "Nech to tak," řekl Harry. Cítil narůstající sílu, přírodní síly mu pomáhaly zvýšit jeho magii, a Harry věděl, že teď už Voldemorta ze své mysli dostane.

Harry zavřel oči a soustředil se vší silou, jizva ho bolela tak, že si začal drápat čelo, ale cítil, jak mu někdo chytil ruce a pevně mu je stisknul.

"Vypadni z mé hlavy!" zaječel Harry a otevřel oči. Byl vyčerpaný a tak si jen opřel hlavu o zeď a oddychoval.

"Díky Merlinovi," zašeptal Snape, pustil Harryho ruce, protože rostliny se začaly vzdalovat, až zmizely zpět v zemi. "Jak ti je?"

"Nemůžu dýchat," přiznal Harry a rozkašlal se.

"Vydrž," Snape vytáhl hůlku a přivolal si lektvar ze své zásuvky ve stole. "Pokus se to vypít všechno."

Harry pomalu polykal a Snape mu lahvičku trpělivě držel u úst.

"Můžu nějak pomoct?" zeptal se Malfoy, nervózně přešlapoval vedle Snapea a pohrával si s hůlkou.

"Co takhle zabít toho bastarda?" zavrčel v odpověď Snape. Malfoy sebou trochu cuknul. "Omlouvám se, nechtěl jsem být hrubý, jen jsem..." "Měl jste starost," řekl Draco, "chápu to."

"Mohl bys dojít pro madam Pomfreyovou? Nechci s ním moc hýbat."

"Profesore! Teče mu krev," všiml si Draco a Snape se urychleně otočil zpět k Harrymu.

"Běž, rychle!" pobídl Snape Draca a chytil Harryho za ramena. "Co se děje?"

Harry se chytil za nos, a když ruku odtáhl, byla celá od krve. "Já nevím. To Voldemort, chtěl, abys trpěl."

Snapeova tvář se změnila, a jeho rysy zjemněly. "Omlouvám se, že jsem mu nedokázal v tom zabránit."

"Nesmysl, nemůžeš za to," řekl Harry. "Měl bych se opravdu naučit nitrobranu, i když mám teď i jiné pomocníky," Harry se usmál a stočil pohled k díře na zemi. "Neměl jsem v úmyslu zničit ti podlahu," dotkl se rukou podlahy a rázem se díra zacelila a Harry leknutím ruku odtáhl. "To jsem udělal já?"

"Domnívám se, že ano, i když s tvou magií jsme ještě tolik neexperimentovali, měli bychom se jejímu cvičení věnovat častěji." Snape si Harryho prohlížel. "Vůbec se mi nelíbí tvá barva."

"Severusi, něco je špatně," Harry se oběma rukama chytil za hlavu. "Co je ti?" Snape začínal mít strach.

V tom dovnitř vběhla madam Pomfreyová.

"Kde k sakru jste tak dlouho?" vyjel na ní Snape a Pomfreyová se zatvářila pohoršeně.

"Ustupte, Severusi a nechte mě dělat mou práci." Pomfreyová Snapea jemně odstrčila a klekla si k Harrymu. "Pane Pottere, podívejte se na mě." Harry se podíval a Pomfreyová mu hůlkou posvítila do očí.

"Zrychlený puls, studený pot, jeho srdce bije jako splašené a jeho krevní tlak začíná rychle klesat. Budu potřebovat spoustu dokrvovacího lektvaru, Severusi."

Snape byl zpět během několika sekund a Pomfreyová měla všechno, co potřebovala.

"Dobře, potřebuji, abyste ho udržel vzhůru, nesmí teď upadnout do bezvědomí, můžete se o to postarat? Musím sledovat jeho základní životní funkce."

"Ne, ne, já chci spát," Harry se už po několikáté bránil, když ho Snape jemně popleskával po tvářích a mluvil na něj.

"Dobře, neměli bychom s ním moct hýbat, použiji kouzlo a přenesu ho, co nejblíže to půjde. Nebudeš namítat nic proti tvé ložnici, Severusi?"

"Jistě, jistě," Snape hůlkou otevřel dveře do své ložnice a když Pomfreyová Harryho kouzlem přenášela, neustále k němu mluvil.

"Počkejte, zastavte!" vykřikl Draco, na kterého Harry úplně zapomněl.

"Co se děje?" zeptal se Snape.

"Jeho ucho," řekl jen Draco a ukázal prstem na Harryho.

Snape se k němu sklonil blíž, "Krvácí."

"To není dobré," řekla Pomfreyová. "Lektvar by měl už dávno zabrat, ztratil už příliš krve." Pomfreyová provedla rychlé diagnostické kouzlo. "Vnitřní krvácení, Severusi, nemůžu to zastavit."

Snapeovy oči se zalily strachem a panikou.

"Pane Malfoyi, dojděte pro pana ředitele, pokud možno co nejrychleji," přikázal mu Snape a pomohl Pomfreyové Harryho dostat do postele. Draco se na nic neptal a utíkal, jak nejrychleji mohl, směrem k ředitelně.

"Co chcete dělat?" zeptala se Pomfreová.

"To co musím," řekl Snape a pohladil Harryho po čele.

Harry se vážně snažil zůstat vzhůru, slyšel kolem sebe jak je to důležité, ale jeho mysl i tělo byly tak vyčerpané, že doslova žadonily o trochu odpočinku. Oční víčka jakoby vážily tunu a jeho ruce to samé.

"Já tady umřu," zašeptal Harry a cítil jak ho Snape pevně uchopil za ramena a donutil ho podívat se na něj.

"Tohle neříkej, nedovolím, aby se to stalo."

"Severusi, Harry!" Brumbál vběhl do Snapeovi ložnice, v patách měl udýchaného Malfoye. "Co se stalo?"

"Byl to útok pána zla, Brumbále. Nemůžeme zastavit krvácení, Harryho magie i tělo slábne. Ten útok trval moc dlouho," vysvětlil rychle Snape, pustil Harryho a přešel k Brumbálovi.

"Co máš v plánu, Severusi?"

"Musíme posílit Harryho magii. Sám to nedokážu, potřebuji dalšího kouzelníka, který ovládá takové umění jako já," řekl Snape a vylovil z kapsy hábitu hůlku.

"Chceš Harryho uzdravit pomocí černé magie," pochopil Brumbál.

"Nejspíš vím, kterou kletbu na něj pán zla použil, a taky vím, jak to napravit."

"Věřím ti Severusi. Ale jsi si naprosto jistý, že víš, co děláš?" ujišťoval se Brumbál.

"Ne zcela," řekl popravdě Snape. "Ale je to naše jediná naděje. Harryho magie je víc než silná, jen potřebuje probudit k životu. Nenechám ho tu vykrvácet, když existuje možnost zachránit ho."

"Dobře, souhlasím. Co mám tedy udělat?" Brumbál vytáhl hůlku a přešel k Harryho posteli.

"Madam Pomfreyová, pane Malfoyi, pokud byste byli tak laskavi a počkali ve vedlejší místnosti," ředitel oba vykázal ven a když se stočil zpět k Harrymu, setkal se s jeho vyděšenýma očima.

"Nemusíš se bát, Harry, uděláme všechno, co bude v našich silách," ujistil ho Brumbál a jemně stiskl Harryho ruku.

"Mám strach," přiznal Harry.

"To je v pořádku Harry, brzy bude po všem, slibuji," Brumbál se otočil ke Snapovi.

"Připraven?" Snape jednou rukou zamířil Harrymu na srdce a druhou mu položil na čelo. Brumbál po něm udělal to samé.

Harry se nesoustředil na slova, která vycházela Snapeovi a Brumbálovi z úst, ale cítil, jak jím proudí síla kouzla. Nevěděl proč se Snape uchýlil k temné magii, ale zřejmě jen tak mohla být kletba odstraněna. Věřil tomu muži, i když jeho život visel na vlásku. Nemohl si najít lepšího ochránce, než právě jeho.

Harry přivřel oči, když najednou ucítil příjemný pocit tepla, rozlívající se jeho tělem. Uvolnil se a konejšil se pocitem, že všechno bude v pořádku. Tento pocit ale neměl dlouhého trvání. Podivné vibrování jeho tělem ho donutilo zavrtět se. Pocit tepla odezněl a zanechal po sobě jenom bolest. Krátkou, ostrou bolest, která ho donutila vykřiknout, a znovu a znovu.
 

21 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (1939)
Zobrazit starší komentáře

1901 Markcaw Markcaw | E-mail | Web | 14. září 2018 v 10:40 | Reagovat

generic name for viagra joke generic names
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra natural</a>
metoprolol succinate hexal 100mg viagra
<a href=http://viagrafanlux.com#buy+viagra+generic>female viagra pills</a>

1902 viagra cost viagra cost | E-mail | Web | 14. září 2018 v 13:00 | Reagovat

Genuinely it’s known as Search engine optimisation that when i search for this piece of writing I found this web site at the top of all web sites in search engine.

1903 viagra tablets viagra tablets | E-mail | Web | 14. září 2018 v 13:40 | Reagovat

Hi, how's it going? Just shared this post with a colleague, we had a good laugh.

1904 Markcaw Markcaw | E-mail | Web | 14. září 2018 v 15:51 | Reagovat

buying viagra over the counter uk viagra
<a href="http://viagrafanlux.com">generic viagra prices</a>
blue generic viagra pills
<a href=http://fanluxviagra.com#over+the+counter+viagra>cost of viagra</a>

1905 viagra generic viagra generic | E-mail | Web | 14. září 2018 v 17:28 | Reagovat

Graphics are really good source of lessons instead of content, its my familiarity, what would you say?

1906 Markcaw Markcaw | E-mail | Web | 14. září 2018 v 18:09 | Reagovat

viagra 50 mg 4 film tablet
<a href="http://viagrafanlux.com">sildenafil 100mg</a>
5 foot 4 150 pounds female viagra
<a href=http://fanluxviagra.com#viagra+uk>viagra for sale</a>

1907 Markcaw Markcaw | E-mail | Web | 14. září 2018 v 20:51 | Reagovat

vesikur 10 mg dosierung viagra
<a href="http://viagrafanlux.com">generic viagra prices</a>
phospha 250 neutral generic viagra
<a href=http://fanluxviagra.com#viagra+genГ©rico>sildenafil 100 mg</a>

1908 viagra tablets viagra tablets | E-mail | Web | 15. září 2018 v 2:54 | Reagovat

Peculiar article, totally what I needed.

1909 Markcaw Markcaw | E-mail | Web | 15. září 2018 v 3:10 | Reagovat

cyclobenzaprine 200mg viagra
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra pills</a>
migretil generico do viagra
<a href=http://viagrafanlux.com#cheap+viagra+online>viagra for women</a>

1910 female viagra pills female viagra pills | E-mail | Web | 15. září 2018 v 3:20 | Reagovat

Hi there, for Search engine optimisation real contents are genuinely necessary, if you just copy and paste then you can not ranked in search engines.

1911 womens viagra womens viagra | E-mail | Web | 16. září 2018 v 18:21 | Reagovat

These all YouTube gaming video lessons are truly in nice quality, I watched out all these along by means of my colleagues.

1912 buy viagra 100mg buy viagra 100mg | E-mail | Web | 16. září 2018 v 23:03 | Reagovat

These are really wonderful ideas in about blogging. You have touched some good points here. Any way keep up wrinting.

1913 viagra for women viagra for women | E-mail | Web | 16. září 2018 v 23:16 | Reagovat

This paragraph is related to website programming is in fact good in support of me as I am website programmer. Thanks for sharing keep it up.

1914 petracaw petracaw | E-mail | Web | 17. září 2018 v 0:08 | Reagovat

prefera ob dha generic viagra
<a href="http://viagraluxfan.com">viagra without a doctor prescription</a>
generic viagra uk paypal account
<a href=http://viagraluxfan.com#100+mg+viagra>viagra professional online mail-order pharmacies</a>

1915 buy 50 mg viagra buy 50 mg viagra | E-mail | Web | 17. září 2018 v 2:56 | Reagovat

Okay, and further more if you wish for update alerts from this site afterward you must subscribe for it, it will be a suitable for you Jackson. Have a fine day!

1916 viagra without a doctor prescription viagra without a doctor prescription | E-mail | Web | 17. září 2018 v 7:05 | Reagovat

Please add more video tutorials related to cooking if you have, since I would like to learn more and more regarding all recipes of cooking.

1917 cialis_cheap cialis_cheap | E-mail | Web | 18. září 2018 v 6:23 | Reagovat

Helpful info. Fortunate me I found your website by chance, and I'm shocked why this twist of fate did not took place earlier! I bookmarked it.

1918 Geremoinity Geremoinity | E-mail | Web | 19. září 2018 v 18:48 | Reagovat

cialis en diabetes
<a href=http://cialisle.com>cialisle.com</a> cialis alcohol
como comprar viagra ou cialis

1919 generic_cialis generic_cialis | E-mail | Web | 22. září 2018 v 1:00 | Reagovat

This design is incredible! You obviously know how to keep a reader amused.

1920 viagra viagra | E-mail | Web | 24. září 2018 v 5:33 | Reagovat

Appreciate it for helping out, great information.

1921 buy_viagra buy_viagra | E-mail | Web | 25. září 2018 v 4:49 | Reagovat

Hey are using WordPress for your blog platform? I'm new to the blog world but I'm trying to get started and set up my own. Do you require any coding knowledge to make your own blog? Any help would be really appreciated!

1922 cheap_cialis cheap_cialis | E-mail | Web | 26. září 2018 v 1:07 | Reagovat

Hello, Neat post. There's a problem with your web site in web explorer, may test thisK IE still is the market leader and a large component to people will leave out your magnificent writing due to this problem.

1923 generic generic | E-mail | Web | 26. září 2018 v 19:33 | Reagovat

i love your blog and i think its going to my favorite!!i love viagra and cialis too!

1924 viagra_cheap viagra_cheap | E-mail | Web | 28. září 2018 v 16:29 | Reagovat

Sweet website, super layout, very clean and utilise genial.

1925 fax fax | E-mail | Web | 1. října 2018 v 1:40 | Reagovat

Hi, everything is going well here and ofcourse every one is sharing information, that's really fine, keep up writing.

1926 buy_viagra buy_viagra | E-mail | Web | 3. října 2018 v 23:09 | Reagovat

Merely a smiling visitor here to share the love , btw outstanding style. Audacity, a lot more audacity and always audacity. by Georges Jacques Danton.

1927 viagra_cheap viagra_cheap | E-mail | Web | 4. října 2018 v 14:42 | Reagovat

This actually answered my drawback, thank you!

1928 canadian_viagra canadian_viagra | E-mail | Web | 5. října 2018 v 22:44 | Reagovat

Hey there! Do you know if they make any plugins to help with Search Engine Optimization? I'm trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I'm not seeing very good results. If you know of any please share. Thank you!

1929 cialis cialis | E-mail | Web | 7. října 2018 v 13:22 | Reagovat

Greetings! Very useful advice within this article! It is the little changes that make the most important changes. Many thanks for sharing!

1930 viagra viagra | E-mail | Web | 8. října 2018 v 2:14 | Reagovat

You really make it seem so easy with your presentation but I find this topic to be really something which I think I would never understand. It seems too complicated and extremely broad for me. I'm looking forward for your next post, I'll try to get the hang of it!

1931 buy_viagra buy_viagra | E-mail | Web | 9. října 2018 v 7:11 | Reagovat

Do you agree with my statement that this post is awesome?

1932 buy_viagra buy_viagra | E-mail | Web | 10. října 2018 v 20:31 | Reagovat

Hiya, I am really glad I have found this information. Nowadays bloggers publish just about gossips and web and this is really annoying. A good blog with interesting content, that is what I need. Thanks for keeping this website, I'll be visiting it. Do you do newsletters? Can not find it.

1933 generic_cialis generic_cialis | E-mail | Web | 11. října 2018 v 10:34 | Reagovat

Today, I went to the beach front with my kids.

1934 canadian_cialis canadian_cialis | E-mail | Web | 12. října 2018 v 9:15 | Reagovat

I have to agree with your statement with this issue and

1935 viagra_cheap viagra_cheap | E-mail | Web | Neděle v 7:47 | Reagovat

I just couldnt depart your site prior to suggesting that I incredibly enjoyed the standard information an individual supply for your visitors? Is gonna be back often so that you can inspect new posts

1936 generic_cialis generic_cialis | E-mail | Web | Pondělí v 5:38 | Reagovat

I appreciate your wordpress web template, exactly where did you down load it through?

1937 buy_cialis buy_cialis | E-mail | Web | Úterý v 14:01 | Reagovat

Thanks  for any other informative web site. Where else may just I get that kind of information written in such an ideal way? I have a mission that I am just now operating on, and I have been on the look out for such information.

1938 viagra viagra | E-mail | Web | Úterý v 21:01 | Reagovat

erythromycin medication drug

1939 viagra_canada viagra_canada | E-mail | Web | Včera v 1:05 | Reagovat

Mudbox is a software for 3D sculpting and painting which is developed

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama