7. kapitola Strach z plesu, který se blíží Část II.

25. března 2008 v 19:54 | Vina |  Neznámá
Vraťme se ale o týden dřív

Lea seděla s Harrym v knihovně a snažila se ho doučit přeměňování. Harryho udivovalo jak Lea dokáže být trpělivá a klidně mu to i 5x za sebou vysvětlit. S nimi v knihovně seděl Draco, přece nechtěl nechat jen tak Leu s Potterem samotnou. Sám si dělal úkol do formulí.
"Ne takhle ne. Tu ruku …" pak se zarazila, když se ho chtěla dotknout a rychle odtáhla ruku.
"Nevím, tak mi to ukaž." Řekl už mírně nešťastně. Ukázala mu pomalý pohyb ruky jak to má být. Draco to jenom pozoroval, spíše přemýšlel nad Leou, nikdy nikomu neublížila, ale za to svět jí ublížil mnohem víc. Přesto stále byla ta, která každému pomůže.
"Myslím že toho už necháme, musím ještě napsat pojednání do lektvarů." Povzdechla si Lea po dvou hodinách učení.
"Harry ty to zkoušej, už víš jak na to, stačí ti jen praxe." Doporučila a podívala se na pergamen, který právě psal Draco. Zrovna se pustil do přeměňování.
"Tady máš chybu Draco." Ukázala prstem na pergamen. Draco se chvíli zamyslel.
"Hm, ale jak to tedy má být? Už se mi to všechno plete." Podíval se na ni prosebně. Vzala mu pergamen a zabořila do něj nos.
"Už to máš správně." Usmála se něj, Draco jí úsměv oplatil.
"Díky jsi zlato, no ale není právě čas." Poukázal na hodiny na stěně v knihovně.
"Děkuji." Vytáhla kovovou krabičku a z něho si vyndala pero, v kterém měla už přichystaný inzulín. Harry to pozoroval z povzdálí, ale neviděl co s tím dělá. Jen mu nešlo na mysl, kde to sebrala. Vypadalo to jako drahá věc, vždyť chodí jako otrhanec.
Tak to probíhalo dosti často. Harry toho měl hodně, chodil na famfrpál, doučování s Leontýnou na kterou si postupně začínal zvykat. Jen mu bylo divné, že se kolem ní pořád motá Malfoy.
Čas na hradě pomalu plynul. To že Potter a spol měli co chvíli nějaký průser se nikdo už nedivil. Dokonce i překonali Poberty, protože se k nim přidali občas i dvojčata Weasleyovi.
Říjen se pomalu chýlil ke konci, když jednu večeři povstal Brumbál a vyžádal si klid.
"Drazí studenti, den před odjezdem na Vánoční prázdniny se tu bude konat ples a bude se volit královna a král plesu. Účast je povinná. 1-4 ročníkům bude večerka prodloužena do půl jedenácté a ostatní ročníky do jedné hodiny. Přeji dobrou chuť." S tím se posadil a hned se k němu naklonila profesorka McGonagallová.
"Myslíš, že je to dobrý nápad?" Pohlédla k zmijozelskému stolu na Leontýnu. Snape se taky díval tím směrem, ale hlavně proto že si všiml, že Harry, Patrik a Joanna zase něco plánují. Jak si všiml tak Mère Commune-Amazonia tu opět sedí sama pryč od ostatních. Na snídani vždy chodívala brzy a na večeři zase mezi posledními. Nikdy se s nikým nebavila, jen s Dracem, což ho velice překvapovalo. S ním nebyla ta vyděšená holčička, ale dívka která se umí i smát. Ten úsměv mu někoho připomínal.
Zrovna kolem nich procházel Brumbál a McGonagallová, zaslechl jak se dohadují.
"Albusi, Týnka tam nepůjde. To jsem si jistá."
"Minervo, pořád mi říkáš jak se ji snažíš dostat do společnosti, toto je vynikající způsob."
"Sakra Albusi ona tam nepůjde, myslím, že raději si nechá od někoho dát trest jen aby se tomu vyhnula. Nemá ráda moc lidí. Bojí se jich." Dál už je neposlouchal, až teď mu to došlo.
To, když se jí chtěl jen dotknout, to co teď řekla Minerva.
Ano, byla tu týrána dětmi, protože nezapadla, bála se jich, ale to jistě nebyl tento problém. Když už sem došla byla vyděšená, bála se lidí. Nakonec zahnal tyto myšlenky, zvedl se a odešel.
Byla půlka listopadu a Leontýna seděla večer na severní věži na ochozu a třásla se zimou. Nevadilo jí to. Prosila profesorku McGonagallovou, aby se přimluvila za to, aby na ples nemusela. S lítostí jí oznámila, že to není možné, že se už snažila.
Bála se toho, nikdy na tom nebyla, jen o tom četla v knížkách. Neměla ani šaty, bude všem pro smích jako vždy. Už ani neplakala, jen seděla a dívala se na poslední zbytky růžové oblohy. Dnes si ani nevzala inzulín, neuvědomila si to, ani necítila, že se jí dělá špatně. Chtěla zemřít.
Proč vlastně jsem na tom světě, jsem jenom hloupá holka, která nic neumí ani ničemu nerozumí. Neměla chuť ani na malování, chtěla utéct, ale kam do sirotčince, tam nemá nikoho, tady má alespoň Draca a profesorku, kteří ji snad mají alespoň trochu rádi.
Draco ji hledal po celé škole, dělal si o ní starosti, na večeři se ani neukázala, v knihovně taky nebyla. Ptal se dokonce i Snapea.
"Pane profesore." Zavolal na něj když ho uviděl jak kráčí chodbou a za ním vlaje jeho černý hábit.
"Ano Draco." Byl jeho kmotrem, takže i když byl v Nebelvíru, tak ho bral takového jaký byl. Byl hodně po své matce Narcise, možná i proto se dostal do Nebelvíru. Draco se obezřetně rozhlédl a pak se mu podíval do očí:
"Severusi, nevíte náhodou kde je Týnka?" řekl zkroušeně a s hlasem který se chvěl strachy.
"Týnka, myslíš slečnu Mère Commune-Amazonia, ne tu jsem neviděl od oběda." Podíval se na něj.
"Kde může být, snad se jí nic nestalo." Strachoval se Draco.
"Draco, ty snad o něčem víš? Napadl ji zase někdo?" podíval se na něj svým přísným pohledem.
"To je teď jedno, nechce na ten ples, byla i u ředitele, ale ten ji to přikázal, že tam musí. Byla z toho mimo. Mám o ni strach, bojí se." Posmutněl Draco.
"Víš kam normálně chodí, když ji něco trápí?" podíval se na něj, pořád měl tu svou masku, ale uvědomoval si, že tohle je vážné.
"Chodí malovat, nejvíc do kuchyně, ale tam není, už jsem se ptal. Hledám ji po celé škole. Prosím je to supr holka, ona si nezaslouží, aby se k ní tak chovali." Bylo na něm vidět, že ji má opravdu rád.
"Podívám se po ní Draco." Odešel, tohle už nemohl nechat jen tak.
Draco hledal dál, když byl u vstupu na severní věž. Sice tam nikdy nebyla nebo o tom nemluvila. Vydal se rychle nahoru, když otevřel dveře viděl ji jak sedí na ochoze.
"Leontýnko." Zavolal. Ta k němu zvedla uplakané oči.
"Týnko, tolik jsem se bál že se ti něco stalo." Rozběhl se k ní a mírně ji objal.
"Promiň, chtěla jsem být na chvíli sama." Podívala se na něj zkroušeně.
"Proboha ty se celá třeseš." Sundal si hábit a zabalil ji do něho.
"Děkuji." Třást se ale nepřestávala.
"Leo, tobě je špatně?" až moc rychle, Draco ji za tu dobu trochu poznal.
"Pojď do tepla, celá se chvěješ." Lea jen přikývla a slezla z ochozu, ale nohy ji neudržely a ona se svezla. Draco ji na posední chvíli chytil a vzal do náručí. Rychle s ní běžel na ošetřovnu. I přes její protesty ji tam donesl.
"Pane Malfoyi, co se stalo?" Rychlým krokem šla k nim.
"Nevím madam Pomfreyová, našel jsem ji venku a byla jí zima." Vysvětlil rychle Draco.
Leu mezitím položil na postel a Pomfreyová ho vyhodila.
"To je v pořádku madam, jen mi je trochu zima." Snažila se ji přemluvit a snažila se vymotat z Dracova hábitu. Pomfreyová na ni jen pohlédla.
"Kdy jsi naposledy jedla?" podívala se přísně.
"Na večeři." Neodvažovala se na ni ale podívat.
"Kdy?" zvýšila mírně hlas Pomfreyová, protože jí hned bylo jasné, že ten třes není ze zimy.
"Na oběd." Špitla sotva slyšitelně. Madam Pomfreyová si ji změřila a pak někam odešla. Lea se mezi tím vymotala konečně z Dracovýho hábitu. Posadila se a jak jí to jen dovolilo se ho snažila poskládat a vyrovnat. Pomfreyová se vrátila s pár lektvary, které donutila Leu vypít. Pak jí přinesla ještě večeři a donutila ji sníst. Po večeři pustila Draca dovnitř a nakázala, že musí ležet, zatím Poppy odešla informovat ředitele.
"Albusi, to se nesmí stát, kde vůbec může být. Ode mě vyběhla s pláčem a teď mi jen tak Severus oznámí, že tu není?" chodila nervózně po ředitelně, vyrušilo ji až zaklepání a pak rychle vběhla do místnosti Poppy Pomfreyová.
"Albusi, …" zarazila se když uviděla tu scénu. Snape seděl v křesle a tvářil se jako obvykle. McGonagallová chodila jako lev v kleci, jediný Brumbál se stále usmíval.
"Co se děje Poppy?" zeptal se klidně.
"Jen slečna Mère Commune-Amazonia je na ošetřovně, měla slabší záchvat, ale naštěstí ji pan Malfoy dovedl v čas." McGonagallová se hned na ni zaměřila.
"Jak to že měla záchvat?" vyděšeně vyjekla.
"Nevím, ale myslím si že to mělo následek silné rozrušení a z toho důvodu si zapomněla vzít léky. Obávám se, že by jsme měli zjistit co ji trápí a hlavně od čeho má zase ty modřiny." Povzdechla si madam Pomfreyová.
"Modřiny!" Vyletěla McGonagallová i Snape. Poppy před nimi mírně ucouvla, jak se lekla.
"Ano, má je na nohou, ale klidně se mohla jenom praštit, jsou totiž na holeních." Vysvětlila, když viděla překvapené obličeje.
"Týnko, co se ti stalo?" zeptal se Draco.
"Nic, jen se bojím toho plesu, vždyť budu všem pro smích, nemám ani šaty. Profesor Brumbál na tom trvá." Povzdechla si a znova se jí draly slzy do očí.
"Klid Leo tohle se nějak vyřeší, maximálně se hodíš marod." Usmál se Draco a Lea mu ten úsměv i oplatila. Pak si dál povídali, dokud Draca nevyhodila madam Pomfreyová.
Leu po dvou dnech pustili, Draco jí poskytl veškeré poznámky, které si v jeho společnosti v knihovně opisovala. Při tom si sem tam povídali. Nastal zrovna okamžik, kdy měl dojít Harry na doučování, ale ani po hodině se nedostavil. Když se šli s Dracem projít po škole, protože venku napadl metr sněhu, tak se nedalo dostat ven.
Čas pomalu plynul, z listopadu se stal prosinec a Lea byla čím dál víc nervózní. Draco to raději přehlížel. Ples se velice rychle blížil. Zbývalo pouhé dva dny. Lea přestala ve škole i občas dávat pozor. Chodila jako bez duše a horečně přemýšlela jak se z toho vykroutit, večer šla na večeři až mezi posledními. Bylo tam jenom pár studentů a od jejich koleje už nikdo.
Nabrala si trochu jídla ale stejně se v tom jenom rýpala.
"Slečno Mère Commune-Amazonia pojďte se mnou." Ozval se za ní ledový hlas.
"Ano pane profesore." Následovala ho k němu. Celou cestu musela za ním sem tam popobíhat.
Snape byl si jistý, že jde moc rychle, ale nechtěl polevovat.
Když došli do jeho kabinetu, Lea zůstala stát před ním se sklopenou hlavou.
"Slečno, můžete mi vysvětlit, proč poslední dobou nejíte? Něco se Vám stalo?" mluvil potichu, ale jeho hlas neztratil na ledovatosti.
"Nic pane profesore, jen mi nějak nechutná poslední dobou." Pořád stála se sklopenou hlavou a neodvažovala se na něj podívat.
"Není to snad kvůli tomu plesu?" podíval se na ni přísně. Lea se neodvažovala na něho podívat, od Draca věděla, že se jí může podívat do mysli.
"Podívejte se na mě!" přikázal přísně. Lea pomalu zvedla hlavu, ale pořád se na něj nepodívala. Snapeovi ovšem tohle stačilo.
Rázem viděl jak malá Lea stojí nad mrtvou ženou, jak jí v sirotčinci děti bijí, nakonec našel rozhovor s Dracem.
"Já se bojím Draco."
"Čeho Leo, snad nezačínáš zase s tím plesem, víš co, pokusím se pro tebe sehnat nějaké šaty. Máš skoro postavu jako sestra."
"Draco, ale já na to nemám peníze?"
"To nevadí." Objal ji.
Snape přerušil spojení a všiml si, že Lea má v očích slzy.
"Takže je to kvůli plesu? To ale slečno neznamená, že budete hladovět, musíte jíst už kvůli vaší nemoci." Podíval se na ni přísně.
"Ale pane já nehladovím, snad jenom míň jím." Nedělalo jí dobře, že zjistil jak se k ní chovají děti v sirotčinci, ani ten rozhovor s Dracem.
"Pojďte, půjdeme za ředitelem." Lea se vyděsila na nejvyšší míru.
"Pr-pro-č-č." zakoktala se strachy.
"Pojďte." Víc neřekl a počal u dveří dokud Lea nevyjde. Každou chvíli se na ni díval, jestli opravdu jde za ním.
Došli do ředitelny, kde byla i profesorka McGonagallová.
"Měl jsem pravdu, hladoví díky tomu plesu a ten záchvat před měsícem měla z nervů, že tam musí jít. Tedy alespoň tak jsem to pochopil z toho co jsem viděl." Podíval se na svou žákyni, která se třásla strachy.
"Dost Severusi, tys jí vlezl do hlavy. Podívej se jak je vyděšená." Vyjela McGonagallová na Snapea. Lea se ještě víc přikrčila.
McGonagallová se k ní pomalu přiblížila.
"Týnko, neboj se, nikdo tě …"
"Týnko, Minervo, tohle už překračuje všechny meze." Rozčiloval se Snape.
"Severusi, nech toho, bojí se nás a nevím proč. Neměl jsi jí do té hlavy lézt." Stoupla si naproti němu a řvala na něj, jako na zlobivého studenta.
"Dost oba dva." Přerušil je Brumbál. Oba máte částečně pravdu, ale křikem teď nic nevyřešíte. Prosím slečno posaďte se a nebojte, nikdo Vám nic neudělá." Usmál se na ni Brumbál.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 rikisa rikisa | 25. března 2008 v 20:03 | Reagovat

moc hezká kapitolka, tu bitvu jsem sice čekala více nervy drásající, ale bylo to hezký. Moc se mi líbí vztah Leontýnky a Harryho, že už se k sobě chovají přece jenom trochu lépe. A na ten ples jsem zvědavá, taky na to jak napíšu pokračování:). A Hadí ksicht se k Voldemortovi opravdu hodí, to mu řekl Harry výborně. :-)) Jo a mám první komentík, jupí:)

2 Alex Alex | 25. března 2008 v 20:18 | Reagovat

bylo to pěkný je tam spoustu nakousnutých věcí a bude zajímavý zjistit jak skončí...

3 Ivi Ivi | 25. března 2008 v 22:05 | Reagovat

no,me se zase libi vztah sevika minie...teeda minervy...porad se hadaj jak stari manzele...njn, jinak chudak tynka...neni prece jen moc vydesena?

a chci vedet,jaky to bude eh no jestli to bude happyend nebo ne no...

a doufam ze se voldy --- zaskrti?nene sebevrazdu by neudelal no niic ja radsi padam...

4 Ivi Ivi | 25. března 2008 v 22:06 | Reagovat

rik,myslim ze ty to napises dobre,tak proc se stresovat???

jinak jste good holky...

5 Eržika Eržika | 25. března 2008 v 23:38 | Reagovat

Brumbál i Snape jsou oba tupci. Chudák Lea. Doufám alespoň, že bude tou královnou plesu =o) Moc bych jí to přála.

6 Bea Bea | 26. března 2008 v 7:46 | Reagovat

Moc pěkné, doufám, že Lea nakonec bude mít šaty od Draca, a na plese bude úžasná. A že by si Snape neporadil s jedním výtržníkem? To je docela divné.

7 ailam ailam | E-mail | Web | 26. března 2008 v 16:29 | Reagovat

Veľmi pekné (obe) kapitolky. Veľmi sa mi páči táto poviedka, dúfam, že sa tu čoskoro objaví pokaročovanie ;)

8 Inies Inies | 26. března 2008 v 16:46 | Reagovat

To že použil nitrozpyt bylo patrné až skoro na konci. Měla jsi to raději napsat.. dost dlouho jsem přemýšlela nad tím, kde vzal najednou rozhovor s Dracem... Celou kapitolku čekám, kdo jí donese krásné šaty jako pro princeznu... a doufám, že v příští kapitole to bude... a tanec s Dracem :) To nesmí chybět!

9 Lisa Lisa | 26. března 2008 v 17:18 | Reagovat

Hezké!!Rikisio napíšeš new kapitolu k Harry Potter a Pravá rodina??? plosim plosim smutně koukám =o)

10 dadka dadka | E-mail | 26. března 2008 v 19:15 | Reagovat

kráásné moc se mi to líbí a taky by mohla býttýnka královnou plesu(:-) s dracem mno jinak doufám že bude brzo další kapitolka...

11 Mozkomor Mozkomor | 28. března 2008 v 13:14 | Reagovat

Pěkný... Jenom jsem zvědav, kdy tomu hajzlovi, co Leu mlátí něco provede ta povedená skupinka:-)

12 Abigail Abigail | 29. března 2008 v 14:51 | Reagovat

Pěkná kapitolka :D Už se těším, až se do toho co se děje Lee víc zapojí Harry :)

13 midnight midnight | 30. března 2008 v 16:53 | Reagovat

Mně je té Leontýnky tak moc líto. Když čtu jak je všechno proti ní, tak je mi do pláče...doufám, že se najde naděje, jak jí pomoci...

Midnight

14 Kate Kate | Web | 30. března 2008 v 17:18 | Reagovat

Nádhera.Sen zvědavá jak to dopadne.

15 Stesii Stesii | 31. března 2008 v 14:25 | Reagovat

ouuu supeeer kapitolkaaa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama