27. kapitola Zmatený pokus o útěk

25. prosince 2007 v 22:40 | Rikisa |  Harry Potter a Pravá rodina
Tak jaké byly Vánoce? Tady máte ještě jeden dáreček v podobě nové kapitolky povídky o Nicolasovi. Tak si ji vychutnejte a okomentujte.

"Severusi!" zakřičel na něj Voldemort, když se mu Nicolas zhroutil do náruče. "Vezmeme ho do mého pokoje, prohlídnu ho," řekl ihned Snape a zamířil po schodech nahoru. Pán zla si svého syna vzal do náruče a urychleně ho následoval.
Kirsten a ostatní se řítili za nimi. "Co se mu stalo? To není možné, vždyť byl celou dobu tady," prohlásila nešťastně Nicolasova matka. "Nevím, ani já jsem nic necítil, vůbec nic, ani když se najednou objevil dole v kuchyni," odvětil William.
Voldemort vešel za Severusem do pokoje a položil svého syna na postel. Ostatní se chtěli také dostat za Nicolasem, ale Voldemort je gestem ruky zarazil a vyhnal je zpět na chodbu. "Necháme Severuse ho v klidu prohlédnout," nařídil a vyšel s ostatními ven. Před tím ještě stihl věnovat Severusovi pohled říkající: Snaž se a hlavně si pospěš.
Voldemort přecházel po chodbě před pokojem, kde ležel jeho zraněný syn. Takovéhle starosti jsem nikdy neměl, tolik problémů co mi přidělá můj ztracený syn, netušil jsem, že to s ním bude tak těžké. Nikdy bych nevěřil, že mi na někom bude tak záležet, tak jako na mé rodině. Nemůžu dopustit, aby se komukoliv z nich něco stalo, zvlášť Nicolasovi. V poslední době mi nadělal spoustu starostí, zaměstnává mě čím dál tím víc. William nikdy neprováděl tolik lumpáren. Asi je to tím, že jsem ho nevychovával už od malička, že ho vychovával zrovna Sirius, který nikdy moc nedbal na předpisy. Snad se časem trochu zklidní nebo budu muset rázně zasáhnout. Nechápu co s ním zase je, neustále se dostává do nějakých problémů a nebezpečí. Co s ním nadělám? Zaměstnává mě tolik, že skoro zapomínám pustošit svět. Po pravdě, od doby co se nám náš ztracený syn vrátil, nemám na nic jiného čas.
"Jsi v pořádku, drahý?" vytrhla ho z myšlenek jeho žena. "Zamyslel jsem se," odpověděl Voldemort a nechal svou ženu, aby se mu opřela o hruď a začal jí jemně hladit po vlasech. "Snad bude v pořádku, neboj se, zatím se ze všeho vždycky dostal." Sám si ale o svých slovech nebyl až tak jistý.
Najednou se v chodbě objevil Draco, který se přiřítil z druhého patra, kde s Nicolasem spali. "Nicolas zmizel! Není v pokoji, probudil jsem se a..." zarazil se, když si všiml, kolik je v chodbě lidí. Když spatřil obličeje všech lidí, tušil, že se něco děje. Nevěděl, kam by Nicolas šel, měl o něj strach, bez něj by určitě nic neprováděl.
"Už to víme, Draco," zarazil ho Lucius a chytnul svého syna za ramena. "Objevil se najednou dole v kuchyni, byl celý od krve," vysvětlil jeho otec.
"U vás v ložnici nikdo nebyl?" zeptal se ještě. "Ne otče, šli jsme hned spát, probudil mě až Nicolas, který křičel ze spaní, šel jsem ho probudit, ale on najednou zmizel. Zmizel přímo z postele, mě před očima" vypověděl Draco.
"On křičel ze spaní a pak jen tak zmizel?" poslouchal pozorně Voldemort. "Tak on se přemístil přímo ve snu. To je neuvěřitelné, velice divné..." přemítal Pán zla nahlas.
"Půjdu to říct Severusovi, třeba mu to pomůže. A taky ho půjdu zkontrolovat, jestli dělá vše co má," řekl Voldemort a vešel do Severusovi ložnice.
"Pane?" mírně se uklonil Severus. "Tak jak je na tom?" zeptal se a vypověděl mu, co jim řekl Draco. "To je velice zvláštní, ještě jsem neslyšel, že by se někdo přemístil přímo ze snu. Nebo v případech, kdy by člověk nebyl vzhůru či při vědomí, to se ještě nestalo," reagoval Snape. "Jeho náramek svítil, když se přemístil, použil ho ke své záchraně, co se mu ale mohlo stát zrovna ve snu?" divil se Pán zla. "Nicolase jsem celého prohlédl, ale nic jsem nezjistil. Kromě pár škrábanců mu nic není," sdělil svému Mistrovi Severus. "Cože?" vykulil na něj nevěřícně oči Voldemort. "Proč je teda v bezvědomí?"
"To jsem se pokoušel celou dobu zjistit, musíme počkat až se probudí, pouze ztratil vědomí, uvidíme," odpověděl Severus. "Kdy se probere?" zeptal se Voldemort. "Ne dříve, než ráno, můžete jít klidně spát, zůstanu u něj," slíbil Snape a během svých slov si vyčaroval druhou postel. "Jestliže nastane jakákoliv změna, ihned pro mě pošli," nařídil mu Pán zla a odešel zpět na chodbu.
"Vypadá to, že je v pořádku, musíme počkat do rána," oznámil všem, kteří netrpělivě přešlapovali na chodbě. "Jak, vypadá to?" ptala se s obavami Kirsten. "Má pár škrábanců, proto byl celý od krve, ale jinak vypadá zdravě. Musíme počkat až se probere," vysvětlil Voldemort. "Dobře, tak počkáme," souhlasili smutně ostatní a zamířili do svých ložnic. Pán zla se zadíval na svou ženu, která se neměla k odchodu. "Pojď, půjdeme si lehnout. Teď mu nepomůžeš," řekl Voldemort, který ji jemně uchopil za ramena. Kirsten pokývala hlavou a nechala se svým mužem odvést do jejich ložnice.
Nicolas pomalu otevřel oči a rozhlížel se po pokoji. Když si všimnul muže, ležícího nedaleko od něj, vyděsil se. "Kde to sakra jsem?" vyhrkl nahlas a prudce se vyhrabal z postele. Tím probudil Severuse, který se k němu hned vydal. "Jak je ti?" zeptal se.
"Je mi dobře, proč se ptáte? A kde to jsem? Proč jsem spal tady? Proč nejsem doma nebo mám být ve škole?" začal chrlit otázky Nicolas. "Nicolasi?" zamračil se Snape, tušil že něco není v pořádku. On mi vyká? Proč je tak zmatený? Natáhl k němu ruku, aby mu změřil teplotu, ale Nicolas ucuknul. "Co je s tebou?" podivil se Severus a snažil se ho zahnat zpět do postele. "Cože? Nechte mě, sakra!" zařval Nicolas a rozeběhl se na chodbu. Svým křikem probudil všechny v domě.
Jakmile Pán zla uslyšel křik, který se rozléhal domem, okamžitě poznal hlas svého syna a rozeběhl se s Kirsten směrem k Severusovu pokoji.
..............................................................................................................................
Nicolas vyběhl z místnosti a divoce se rozhlížel kolem. Nevěděl kde je, nevěděl kam jít. Doprava nebo doleva? Nahoru nebo dolů? Nakonec se rychle rozhodl, že půjde po schodech dolů, jestliže chtěl pryč z domu, bylo nejvíce pravděpodobné, že hlavní vchod bude v dolních patrech. Musel se rozhodnout rychle, protože by ho mohl dohonit ten muž, u kterého před chvílí byl.
Ale znal moje jméno. Jak je možné, že mě zná, když jsem ho nikdy před tím neviděl? Nebo viděl, možná ho znám, nebo neznám? Nechoval se přece nijak špatně, ale co když to jen hrál. Sakra, jmenuju se vůbec Nicolas a jak dál? Ne! Nevzpomínám si. Co se děje? Nicolas se nemohl vymanit ze svých myšlenek, neustále mu v hlavě probíhalo nekonečné množství myšlenek, které ovšem vůbec nemohl rozeznat, nic nepoznával, všechno bylo rozmazané a zmatené.
Seběhl schody, zastavil se, rozhlížel se a hledal vchodové dveře. Nevěděl kam má jít, když ale slyšel, jak na něj ze shora volají asi tři hlasy, rychle se rozhodl pro úzkou chodbu, doufající že vede směrem ven.
"Nicolasi? Kam to jdeš? Ty už si vzhůru?" divil se Sirius, který se náhle objevil před Nicolasem. "Vy mě znáte? Já nevím, kam jdu, ale jdu pryč. Tady se všichni zbláznili," poznamenal Nicolas, obešel svého strýce a chtěl pokračovat v cestě. Siriusova ruka ho však zarazila. "Kam si myslíš, že jdeš? Chceš snad další trest od otce? Víš, že ti zakázal jít ven. A co jsi tím myslel, jestli tě znám? A proč mi prosím tě vykáš? Není ti dobře?"
................................................................................................................................
"Severusi? Kde je Nicolas? Proč tu tak křičel?" vypálil na něj Pán zla, když se spolu málem srazili na chodbě před jeho pokojem.
"Něco není v pořádku. Vůbec mě nepoznal, nevím co s ním je. Musíme ho najít," vysvětlil rychle Snape a zamířil s Voldemortem a Kirsten do spodního patra.
Sešli schody a viděli, že se Nicolas baví se Siriusem. Slyšeli i jejich poslední rozhovor a velice je to znepokojilo. Pán zla došel rychlým krokem ke svému synovi, chytil ho zezadu za rameno a zeptal se: "Proč si nezůstal v posteli? Ještě nevíme, jestli jsi v pořádku."
Nicolas se bázlivě otočil, oči měl plné strachu a zmatení, čehož si ihned jeho otec všimnul. "Proč mě tady držíte a chováte se ke mně jako kdyby jste mě znali? Já vás nikdy neviděl!" rozkřičel se Nicolas a vymanil se otci ze sevření.
"Jako kdyby na něj někdo seslal matoucí kouzlo," poznamenal Snape a zamířil k Nicolasovi. Když Nicolas spatřil, že se k němu blíží tři dospělí kouzelníci, začal panikařit a snažil se najít únik. Jeho otec a Severus se Siriusem se posunky dohodli, že ho chytí.
Voldemort čapnul svého syna, který se na něj stále vyděšeně díval. "Né, né! Pusťte mě! Já vás neznám! Kdo jste? Nechte mě!" začal ihned protestovat Nicolas a snažil se utéct, jeho otec ho však uchopil ještě pevněji. "Nicolasi! To jsme my! Přestaň sebou házet!" uklidňoval ho Voldemort. "Neudržím ho, dělejte něco!" obrátil se na Severuse se Siriusem.
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Kdo přečetl kapitolu, ať klikne :)

klik !!!

Komentáře

1 Mania Dardeville Mania Dardeville | Web | 25. prosince 2007 v 23:06 | Reagovat

Krásné! Sice se mi moc nelíbí, že to bylo jenom pár škrábanců a tak, ale jestli bude zmatený dlouho, tak to bude fajn, to mi to vynahradí...

Moc pěkná kapitola.

Těším se na další skvělý díl... =)

2 Erian Erian | 25. prosince 2007 v 23:13 | Reagovat

ztráta paměti - skvělí. Voldemort už asi ten čas mít nebude, no hold - chtěl svého nejmladšího syna -tak ho má

3 Wigy Wigy | 26. prosince 2007 v 0:55 | Reagovat

Krásný, tak to vypadá, že se Voldy problémů v podobě svého nejmladšího potomka asi vážně nezbaví...=oD

4 Sherina Sherina | 26. prosince 2007 v 8:43 | Reagovat

super...Voldemort se prostě s Nicolasem zřejmě nikdy nudit nebude :-D

5 Salisima Salisima | E-mail | Web | 26. prosince 2007 v 9:48 | Reagovat

Jako obvykle: nádherná kapča a strááášně se těším na další! XD

Wigy: jéééžda tys byla ještě v 00:55 probuzená? Týjo, hezkýýýý XD

6 werusenka werusenka | 26. prosince 2007 v 10:04 | Reagovat

super moc se ti povedla

7 reny reny | 26. prosince 2007 v 10:25 | Reagovat

krásná kapča, fakt se ti povedla, jako obvykle se těším na další

8 Aknel Aknel | Web | 26. prosince 2007 v 11:32 | Reagovat

No jak to tak vypadá tak Voldemort s ek tomu pustošení světa jen tak nedostane. Kapitolka je super mocinky se těšim na další.

9 Alex Alex | 26. prosince 2007 v 11:33 | Reagovat

Hezký,moc hezký,jenom mi přijde přehnanný jak často se mu něco stává ,ne že by mi ti vadilo ,ale podle mě je nepravděpodobný ,aby na se mu takhle každou chvíli něco přihodolo,ale jak říkám nevadí mi to... :-)

10 Nattalliaa Nattalliaa | E-mail | Web | 26. prosince 2007 v 12:11 | Reagovat

Supeeeer!! Boží!! Teda... Mistr s ním má dost práce XD

11 Eržika Eržika | 26. prosince 2007 v 13:01 | Reagovat

moc hezký!

12 grygy grygy | 26. prosince 2007 v 13:27 | Reagovat

jo, tak to je síla..povedená kapitola. Ta baba to pěkně zašmodrchala, to by mě zajímalo jak mu to budou vysvětlovat...díky

13 katy.kate katy.kate | Web | 26. prosince 2007 v 17:18 | Reagovat

skvělý!

14 Stesii Stesii | 26. prosince 2007 v 17:31 | Reagovat

moooc vyvedená kapitola...doufam že nikolas provede něco hoodně nečekanýho...tohle fakt miluju...nikdy asi nebude klid co? :D už se nemůžu dočkat , jak to dopadne

15 Janinka Janinka | 26. prosince 2007 v 20:23 | Reagovat

o to je zvrat! Už se těším, co se z toho vyvine:))

16 Pansy Pansy | Web | 26. prosince 2007 v 23:01 | Reagovat

krásná kapitola...hehe prdlajs si pamatuje to je tedy něco...těším se na další ;o)

17 Pajuška Pajuška | Web | 27. prosince 2007 v 10:42 | Reagovat

Takže Kirsten a Voldemort spolu šli do ložnice. Copak spolu dělali? A jen tak kdyby s manželkou nudil. Jsem ochotná vždy zaskočit...

A Potterovi hráblo!*JÁSÁ* Skvělé!

Teď by mohl ještě jít a skočit z mostu! To by byl excelntní konec! Na to že nemám ráda happy endy by se mi to líbilo.

Mrtvý Potter krásná to představa...

18 Vina Vina | Web | 27. prosince 2007 v 15:43 | Reagovat

tohle se ti fakt moc povedlo

19 rikisa rikisa | E-mail | 27. prosince 2007 v 16:40 | Reagovat

díky lidi, fakt moc:-) Jsem ráda, že se vám to líbí.

20 Inies Inies | Web | 29. prosince 2007 v 20:20 | Reagovat

jej..právě jsem objevila kapitolky, o kterých jsem ani netušila. Už vím, co jsi myslela tím, že tu mnoho přibylo :)

Moc se mi líbí slovo čapnout :).. jdu se podívat, co jsem ještě nečetla.. a málo toho určitě nebude. Jinak krásná a předem krásný nový rok všem...

21 baya.smile baya.smile | 1. ledna 2008 v 12:48 | Reagovat

Skvělý, dost dobrá zápletka! ;-) Jak to asi bude dááál...

P.S: Líbí se mi anketa - kdo přečetl, ať klikne - klik!!! :-D

22 Katka Čulíková Katka Čulíková | Web | 25. září 2008 v 13:12 | Reagovat

Hm to jsem zvědavá co se z toho vyklube jinak mocinky pěkná kapitolka piš hned dál :o)

23 Moony Moony | Web | 10. března 2009 v 18:38 | Reagovat

supéér

24 Charis Charis | Web | 3. října 2009 v 22:54 | Reagovat

jo, super nápad... něco takového to chtělo ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama