26. kapitola Sen. Nebo ne?

19. prosince 2007 v 20:48 | rikisa |  Harry Potter a Pravá rodina
Jak jsem slíbila, tak činím :D. Limit jste splnili, a navíc velice rychle. Ono chce trochu popohnat a jde to, že? - to je spíše pro ty co normálně komentíky nepíšou. Tahle kapitolka je pro všechny, kdo se taky strašlivě těší na Vánoce. Užijte si jí a napište mi, jak se vám to líbilo.

"Někdo se tu před chvíli přemístil," řekl po chvíli, když zkoumal synův pokoj a vycítil magii po přemístění. "Jestli porušil můj zákaz, tak ať si mě nepřeje!" vztekal se Voldemort v Nicolasově ložnici. "Ale otče, za chvíli se určitě vrátí," promluvil William, který tu byl spolu s otcem a matkou. "Jen ho braň, ty bys tohle nikdy neudělal, když si byl v jeho věku!" zavrčel Voldemort. William si raději sedl na postel a čekal, kdy se Nicolas objeví.
Nicolas s Dracem se náhle objevili zpátky v ložnici. Nicolas se se strachem otočil na zdroj řevu vycházející z jeho otce. "Jak si mohl? Jak sis mohl dovolit porušit můj zákaz!? Myslel sis snad, že na to nepříjdu? No tak, odpověz!"
"Já...omlouvám se otče, já jsem nechtěl. Chtěl jsem vidět Ginny a ostatní," ospravedlňoval se Nicolas. "Draco, ty jdi za svým otcem, čeká tě dole," řekl stroze Voldemort Dracovi. "Ale on za nic nemůže! Já jsem ho sebou vzal!" zachraňoval svého kamaráda Nicolas.
"To je mi jedno! Vysvětli mi, co si dělal venku? To mi chceš říct, že si byl v Doupěti?" ozval se znovu křik Pána zla. "Nebyl otče," odpověděl Nicolas a přemýšlel jak se z toho dostat. To už je po druhé, co na mě otec takhle křičí, proč jsem na to nemyslel dřív?
"Nelži mi!" podíval se na něj nebezpečně Voldemort. "Já nelžu! Nebyl jsem v Doupěti," vysvětloval Nicolas. "A kde si byl?" chtěl hned vědět Pán zla. "Byl jsem, ...nechtěl jsem porušit tvůj příkaz," oddaloval Nicolas pravdu, kterou chtěl jeho otec vědět. "Odpověz mi na otázku!" zvýšil na něj opět hlas Voldemort. "Byl jsem v Bradavicích," pípnul zděšeně Nicolas. Voldemorta málem trefilo. "Cože? To nemyslíš vážně!!? To ti to vůbec nedochází? Je válka, venku je to nebezpečné a zvlášť pro tebe! A ty si klidně napochoduješ do Bradavic. Jsi tak nezodpovědný! Chceš nás snad vyděsit k smrti? Stačilo jednou, že si málem zemřel!" rozkřičel se z plna hrdla Pán zla.
Kirsten se rozhodla zasáhnout, nemohla se už na svého syna dívat, klepal se před svým otcem strachy a neopovažoval se nic namítnout. "Tak už ho nech," chytila svého muže za rameno. "Už nikdy nic takového neprovede, že mám pravdu?" podívala se na svého mladšího syna. "To bych mu teda radil, jestli mě nechce připravit o nervy!" zahulákal Voldemort a udělal to, co nikdo nečekal. Sebral se a odešel z místnosti. Nicolas už myslel, že snad po něm střelí nějakou kletbu, ten křik byl hroznej. Po jeho odchodu Kirsten svého syna objala. "Tohle už nám víckrát nedělej, málem jsem se zbláznila strachy."
"Jdu se raději podívat za vašim otcem," řekla skoro zoufale Kirsten a nechala své syny osamotě.
"Teda, ty jednou tátu přivedeš k šílenství," zašklebil se na něj William. "Já vím, průšvihy, to je moje," zazubil se Nicolas. "A mimochodem...jak se vůbec má Victoria? Jak jste spolu daleko?" "Ty jsi nějakej zvědavej, ne?" usmál se Will. "To tě přece nemusí vůbec zajímat, si na to ještě moc mladej," zchladil ho Will. "Jakej moc mladej? Já už náhodou mám přítelkyni, jestli ti to náhodou ušlo," hrál uraženého Nicolas. "Já zapomněl," zašklebil se William a začal Nicolase lechtat. Nicolas si to nenechal líbit a bratrovi to oplatil. Jenže William byl silnější a tak Nicolase přepral a lechal ho dál. "Pře...pře..přestaň...nebo to...už to nevydržím...Wille ...nech mě," dostal ze sebe Nicolas, nemohl se přestat smát. Will se nakonec nad bratrem slitoval a pustil ho.
Oba sešli dolů do kuchyně, kde seděli ostatní. Draco zaraženě seděl u stolu a vrhal na svého otce jeden ošklivější pohled za druhým. Nicolas si domyslel, že to asi taky pěkně schytal. Měl trošku výčitky svědomí, protože ho do toho vlastně zasáhl on. Ale byl si jistý, že Draco mu to nemá za zlé.
Nicolas si sedl ke stolu a vyměnil si s Dracem zničený pohled. V tom se ozval jeho otec: "Za trest budete dneska se Severusem v laboratoři, oba dva." Nicolas chtěl něco namítnout, když ale viděl výraz svého otce, radši pusu zase zavřel a jen pokýval hlavou. "Tak pojďte," vyzval je Severus, který po příkazu Voldemorta vstal od stolu a zamířil s chlapci do laboratoře.
"Co tu budeme dělat?" zeptal se Nicolas otráveně svého kmotra. "Vidím, že jsi z toho trestu hrozně nadšený," zašklebil se Snape. "Vyčístíte mi tyhlety kotlíky a pak mi pomůžete udělat nějaké lektvary, zadal jim úkoly Snape. "A hůlky prosím," dodal a vzal si od naštvaných chlapců podávané hůlky.
Kotlíků bylo asi dvacet, takže jim trvalo dvě a půl hodiny, než všechny vyčistili. "Kdyby si nám nechal hůlky, mohlo to být za 5 minut hotové," postěžoval si Nicolas. "To by jste měli moc jednoduché," zchladil svého kmotřence Severus. "Teď mi pojďte pomoct s lekvary," poukázal ke třem kotlíkům stojících nad ohněm.
Lektvary už oba bavili víc, z čehož měl Severus obrovskou radost, ale nic nedával najevo. Nikdy by si nemyslel, že je to tak bude bavit, zvlášť Nicolase. Ten se pořád na něco ptal a zjišťoval, jaké by měli jednotlivé přísady účinky na lektvar, kdyby se nepřidali ve správném množství nebo jiném pořádí. Severus mu ochotně odpovídal. Jeho kmotr ho naposledy viděl takhle nadšeného z lektvarů, když mu jeden nesmírně těžký pomáhal vařit. Myslel si, že už ho to přešlo, že to bylo jenom počáteční nadšení, ale dozvěděl se od Nicolase, že lektvary přímo zbožňuje, čemuž by před půl rokem nikdy neuvěřil a za což teď byl nesmírně hrdý, protože lektvary ho učil zrovna on.
Byli v laboratoři až do večera, že úplně zapomněli na večeři. Přišla je na to upozornit až Victoria, když na ně dole všichni čekali. Css, prej trest, mě to náhodou moc bavilo, usmál se pro sebe Nicolas a radoval se z toho, jak se ten trest vybarvil. Navenek se tvářil ale strašně ztrápěně, aby nenaštval svého otce, který po něm teď neustále pokukoval.
Po večeři šli Nicolas i Draco spát, byli hrozně unavení. Ostatní se velmi divili, že jdou spát tak brzo, ale nic nenamítali, lepší než kdyby ponocovali. Ihned oba dva zalehli a propadli se do říše snů.
Nicolas se ocitnul v neznámém tmavém lese. Připadal si jako by tu už někdy byl, ale nelíbilo se mu tam. Je to jen sen, proč se mi zdá zrovna o tomhle? Najednou se u něj objevila profesorka Černé magie Heagtoadováa zadívala se na něj svým vražedným pohledem. "Raddle! Vy za všechno můžete, za všechno!" zakřičela na něj profesorka. Chytila ho pod krkem a pevně ho držela. Nicolas se vůbec nemohl vyprostit z jejího sevření a začal se dusit. V tom mu Heagtoadová hrubě otevřela pusu a nalila mu do ní nějaký odpudivý lektvar. Poté ho hned pustila, zatvářila se vítězoslavně a odkráčela do tmy hlubokého lesa. Po jejím odchodu, začal lektvar působit. Nicolasovi začala téct krev z nosu, bylo mu na omdlení, musel si sednou do vlké trávy. Bolelo ho celé tělo a uvnitř jako by ho to užíralo. Ve snu se nevědomky dotkl přívěšku od rodičů a pomyslel na ně, aby byl v bezpečí.
Po té co chlapci odešli spát, dospělí ještě seděli v kuchyni a hovořili o všem možném. V tom se ze zhora ozval hlasitý výkřik, ale než někdo stačil zareagoval, objevil se v místnosti Nicolas, celý od krve. Přemístil se přímo před svého otce. "Tati, to ona...," zašeptal chraptivým hlasem a složil se svému otci do náruče.
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 grygy grygy | 19. prosince 2007 v 21:01 | Reagovat

hmmm...hezzky si to nechala utlý, sem jak struna-moc by mě zajímalo co se teďkom stane, díky

2 asaj asaj | 19. prosince 2007 v 21:04 | Reagovat

pani tak jsem sem jen sla nakouknout a ono tu jsou dve kapitolky =) obe dve mocky krasny =)teda ty toho Nicolase trapis

3 Ifulda Ifulda | Web | 19. prosince 2007 v 21:07 | Reagovat

Seznaaa!!!! Už se nemůžu dačkat pokračování!!! Bylo to fakt bezvadný, obě kapitolky, už aby tady byla další!!! ;-)

4 Inies Inies | Web | 19. prosince 2007 v 21:07 | Reagovat

To je naprosto úžasné. Když říkám, že naprosto, tak to myslím smrtelně vážně. S každou kapitolou je děj lepší a lepší a nápady jsou na tom stejně. Vždy to uděláš tak napínavé. Že by to nebyl jen sen? :) Ale je mi Nicolase líto, sotva se vyhrabe z jedné šlamastiky, přepadne ho baba Heagtoadová a zřejmě ho otráví.. nebylo tu už něco podobného. Doufám, že to přežije. Ale co ti musím opravdu nechat, je ten konec. Přímo excelentní.

5 rikisa rikisa | Web | 19. prosince 2007 v 21:11 | Reagovat

díky moc:D...jejda, vždyť vy byste mě uhnali, další kapča bude nebojte...ale trochu později, máte tu dvě, takže další tak o víkendu. Ale dřív bude ke Strůjci osudu. Jinak s trápením Nicolase...jo jo, to je moje. A díky moc.

6 katherin katherin | 19. prosince 2007 v 21:19 | Reagovat

Ono mu to uz zase proslo?

A co se tyce vanoc... HRUZA. ZRUSIT.

7 werusenka werusenka | 19. prosince 2007 v 21:20 | Reagovat

super moc se ti povedla. těším se na další. jenom nespěchej až tak moc musíme si holt počkat, když jsi teď dala dvě najednou tak nemůže být hned zítra další kapitola. sama vím jaké to je s přidáváním kapitol.

8 Sherina Sherina | 19. prosince 2007 v 21:25 | Reagovat

mno koukám, že tebe asi hodně baví toho Nicolase trápit vid? :) moc se mi tahle kapča líbila a taky se těším na další ke Strůjci :)

9 Vina Vina | Web | 19. prosince 2007 v 21:39 | Reagovat

Úžasná kapitolka, jsem zvědavá, jak to s Nikolasem dopadne. Už se těším až bude další kapitolka snad bude co nejdřív.

10 reny reny | 19. prosince 2007 v 21:42 | Reagovat

skvělý!!!! píšeš fakt úžasně. Těším se na další kapču k čemukoliv

11 Susan Susan | 19. prosince 2007 v 21:42 | Reagovat

hezoučká. Dnes to Nicolas pěkně schytal... Snad to nebude vážné. Mít takovýhle pech.. to je fakt už něco. je snad prokletý

12 Erian Erian | 19. prosince 2007 v 22:06 | Reagovat

super - pořád se něco děje, s tyma Bradavicema to byl výborný nápad - moc díky (co mu zas je?)

13 Sirina Sirina | Web | 19. prosince 2007 v 22:16 | Reagovat

Fňuk...cu mu to zase děláš, chudáčkovy maličkýmu...nejdřív ho sřve Voldy a teď tohle!!! Chudák......jinak je to super a doufám, že tu bude brzo pokračování....

14 Wigy Wigy | 19. prosince 2007 v 22:31 | Reagovat

Wow, dokonalý!!! A hned dvě nádherný kapitolky....=oD Akorát, nepřijde ti, že má Voldy doccela často nervy v kýblu?=oD Tak snad bude zase brzo další....

A krásný vánoce....=oD

15 Pansy Pansy | Web | 19. prosince 2007 v 22:38 | Reagovat

jako vždy suprový a useknutý konec...hmm to je dobrý ne přímo senzační...nemůžu se dočkat jak to dopadne a jak to myslel...

16 katy katy | 20. prosince 2007 v 7:13 | Reagovat

Bezvadný.Jsem zvědavá co s ním je.Doufám, že ho nebudeš moc trápit.Jinak nevím koho je mi líto víc.Jestli Nicolase nebo Voldemorta.Chudák jeho nervy.Dáváš mu pěkně zabrat a myslím, že po tomhle trestu v laboratoři si už Nicolas vůbec nebude dávat s lumpárnama pohov.Vždyť se mu to dokonce líbilo.Pořád to říkám,chudák Voldy.

17 Pidinka Pidinka | 20. prosince 2007 v 7:24 | Reagovat

Tohle byla moc pěkná kapitolka a moc by mě zajímalo jak mu ta profesoka mohla nalít něco do těla, když spal. No nechám se prřekvapit.

18 Nattalliaa Nattalliaa | E-mail | Web | 20. prosince 2007 v 14:37 | Reagovat

Super!! Moc se ti to povedlo a já už se těším na další kapitolu a taky na to, jak se to vysvětlí...

19 Mania Dardeville Mania Dardeville | Web | 20. prosince 2007 v 14:40 | Reagovat

NE!!!! Tohle nám nedělej, teď budu netrpělivě čekat na další pokračování... =)

Moc se těším. Tahle kapitola byla naprosto skvělý! Jé, jak dostal vynadáno a tak, to bylo rozkošný... Mistr je prostě skvělý, ale už poněkud moc starostlivý, ale je to roztomilé, jen tak dál. Jsem zvědavá, co mu to dala za lektvar...

20 Alex Alex | 20. prosince 2007 v 15:53 | Reagovat

nádhera moc se těším na další

21 Salisima Salisima | E-mail | Web | 20. prosince 2007 v 16:29 | Reagovat

Ůůůůžasný moooc! Jo a to přemisťování, už mi to došlo... Jaksi sem se v tom totiž zamotala, to je tak, když člověk čte přez 10 povídek zaráz..:)

22 Stesii Stesii | 20. prosince 2007 v 17:25 | Reagovat

nááádherrra, super , užse nemůžu dočkat pokračování :D

ten nikolas nebude nikdy v klidu cooo?

23 Pajuška Pajuška | Web | 20. prosince 2007 v 19:54 | Reagovat

Já si tak užívala, když Mistr řval na Nicolase. Ach jo! Proč to jen Kirsten musela přerušit? Já jsem hrozně morbidní, já vím, ale měnit to nehodlám...

Jinak bylo to úplně skvělé! Ta uča co učí černou magii by mohla Pottera pěkně zmučit. Pardon Raddle... Já v něm pořád budu vidět Pottera, takže by ho mohla klidně zabít...

24 rikisa rikisa | Web | 20. prosince 2007 v 20:57 | Reagovat

díky všem :-)!! Harry určitě jen tak v klidu nebude, o to se nebojte, to bych nebyla já, aby to byl jen tak klidný děj. Mistr holt ztrácí nervy, ale v této povídce spíše figuruje jako "starostlivý" otec. Musím ho ukázat i v jiném světle, že? Moc mě baví psát, takže určitě psát dál budu. Ještě víc mě to baví, když si čtu vaše reakce na kapitolky. Mějte se krásně - Štastné a Veselé:-))

25 Eržika Eržika | 20. prosince 2007 v 21:00 | Reagovat

Naprosto úžasná kapitola!!!  Jen bys občas mohla nechat Nicolase ve "zdavé kondici" =o) ...ale, zapomeň na to, takhle to je mnohem zajímavější =oD

26 luca luca | 21. prosince 2007 v 9:57 | Reagovat

skvělý dej sem prosím  další kapču

27 CJosh CJosh | 21. prosince 2007 v 19:45 | Reagovat

SKvělá kapča,plííís pokračování.Díky

28 Mania Dardeville Mania Dardeville | Web | 22. prosince 2007 v 15:56 | Reagovat

Eržika: žádná zdravá kondice nebude... XD

29 rikisa rikisa | 22. prosince 2007 v 17:21 | Reagovat

pravda...pravda :-)

30 CJosh CJosh | 24. prosince 2007 v 18:38 | Reagovat

Ahoj, kdy  bude další kapča?nemůžu se dočkat, je to skvělý příběh

31 rikisa rikisa | 25. prosince 2007 v 16:56 | Reagovat

ahojky, nevím během tohoto týdne, možná zítra. Díky za pochvalu:)

32 baya.smile baya.smile | 1. ledna 2008 v 12:40 | Reagovat

mmm... napínák jak něco :-D chválím :o)

33 Moony Moony | Web | 10. března 2009 v 18:33 | Reagovat

no tý jo...

34 Charis Charis | Web | 3. října 2009 v 22:43 | Reagovat

hezké zakončení :D ještě že si hned můžu přečíst další kapitolku ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama