1. kapitola Příbuzný temného pána

28. prosince 2007 v 13:49 | rikisa |  HP Život nelze naplánovat
Takže první kapitolka je tady. Neberte vážně věkový rozdíl mezi Severusem a Voldemortem (není to podle Rowlingové). Tuto kapitolu věnuji Vině.

"Na tento den příštího měsíce ruším všechny akce," oznámil Voldemort svým Smrtijedům. Pár Smrtijedů tušilo proč, zaslechli něco o svatbě Mistrova bratra - Severuse Raddlea, kterého všichni znali jako Snapea, ale někteří o tom neměli ani potuchy. Nikdo se však neodvažoval nic namítnout, raději pouze mlčky přikyvovali.
Severus stál po levici svého bratra a ponořil se do myšlenek. Někdy bylo opravdu těžké být Tomovým bratrem. Vždycky spolu výborně vycházeli, už od malička. Když se Severus narodil, byly Tomovi 2 roky. Na svého bratra se hodně těšil, jak věděl od svých rodičů.
Chodili spolu do Bradavické školy čar a kouzel, vyrůstali spolu a Tom vždy chránil svého mladšího bratra, nikdy by nepřipustil, aby se mu něco stalo. Nikdo, kromě nynějších Smrtijedů nevěděl, že je Severus bratrem Toma Raddlea. Už od narození bylo určeno, že se Severus bude jmenovat Snape, po svém druhém dědečkovi. Nevěděl proč tomu tak je, Tom mu pouze jednou prozradil, že za to může jakási věštba, a že se musí jmenovat jinak, aby ho uchránili. Víckrát se o tom však nezmínil a Severus si zvykl, že ho profesoři ve škole oslovovali Snape.
Severus si ale nemohl nevšimnout toho, jak se bratr nad ostatní tak trochu povyšuje, považoval se za velice výjimečného kouzelníka. Věřil, že něco dokáže, že je jedinečný. Začal kolem sebe shromažďovat spojence a stal se z něho nejobávanější černokněžník všech dob. Od té doby ho svět znal pod jménem Lord Voldemort, ale nikdo se neopovažoval vyslovit jeho jméno nahlas. Krátce poté jejich rodiče zemřeli a oni s bratrem zůstali sami, bydleli v rodinném sídle Salazara Zmijozela, kam se nyní měla po svatbě přestěhovat i Sophy.
Vzpomínal si živě na den, kdy Tom potřeboval špeha u Brumbála. "Mohl bych to udělat já," nabídl se Severus. "Brumbál shání nového učitele lektvarů, ty mi přece vždycky šly, určitě nebude nic namítat. Nechám si od tebe vytetovat Znamení zla a nabídnu se jako špeh pro Fénixův řád." Severus byl totiž jediný, kdo neměl Znamení zla, protože byl bratr Pána zla a Voldemort nechtěl, aby byl znamením poznamenán a byl jen řádovým Smrtijedem. Severus se nikdy Smrtijedem jako takovým nikdy nestal, pouze stál při svém bratrovi a podporoval ho v jeho rozhodnutích. Za což mu byl Voldemort nesmírně vděčný, bál se, že ho bratr odsoudí a nebude chtít s ním už nic mít. I tak by ho měl ale pořád rád.
"Výborně, Severusi," pochválil ho upřímně Voldemort. Od té doby je špehem u Brumbála, který zatím na nic nepřišel. Neví vůbec nic, nic o tom, na které straně Severus doopravdy stojí ani kým doopravdy je.
Za to vděčil hlavně svému bratrovi, který ho naučil nitrobranu a nitrozpyt. Díky tomuto umění hravě zvládal obě dvě své role.
.................................................................................................................................
Po schůzi Smrtijedů se Tom se Severusem vydali do jídelny na večeři. Severus se po celou dobu šťastně usmíval, ale nic neříkal. To už to Voldemort nevydržel a zeptal se ho: "Tak kdy mi to už konečně povíš?"
Severus vypadal jako kdyby se vrátil odněkud z veliké dálky a zvedl obličej od jídla. "Já budu táta," usmál se šťastně. "Sophy mi to zrovna dnes ráno prozradila," prozradil bratrovi Severus.
"To je skvělá zpráva, takže já budu strýček," zazubil se Voldemort. "Gratuluju." Pán zla se moc těšil, až se bratrovi dítě narodí, sám se totiž rozhodl, že děti mít nebude. Ale doufal, že Severus se Sophy se dají dohromady a budou mít potomka. To se mu také splnilo. Doufal také, že budou mít syna, kterého by si připravil jako svého nástupce. Severusovi se o tom ale zatím zmiňovat nebude, nebyl si totiž jistý jak by se bratr zachoval.
"A co je nového u toho starého blázna?" změnil téma Voldemort. "Velmi se diví, že se nic neděje. A dokonce se mě ptal, jestli se ti něco nestalo, protože jsi se najednou tak stáhl," odpověděl s úšklebkem Severus. "Pche, však on ještě uvidí. Raduje se předčasně. To si snad nemůžu dát na chvíli pohov, když se mi žení jediný bratr?" pousmál se na něj Voldemort.
O MĚSÍC POZDĚJI
"Tak kam jsem dal ty boty? Kruci, proč zrovna dnes nemůžu nic najít!" vztekal se potichu u sebe v pokoji Severus. "Hledáš snad tohle?" ozval se za ním bratrův hlas. Severus se na něj otočil a spatřil, že Tom drží v rukou jeho ztracené boty. "Uf, už jsem si myslel, že na svou svatbu půjdu bosý," oddychl si Severus.
Svatba se konala v rodinném sídle, venku na zahradě. Severus už byl pěkně nervózní, nastal čas, kdy musel jít k oltáři. Jeho bratr stál vedle něj a povzbudivě ho poplácával po zádech. Všichni už netrpělivě očekávali poslední osobu, která tu ještě chyběla. Netrvalo dlouho a nevěsta se objevila na zahradě na začátku červeného koberce, který vedl přímo k oltáři.
Sophy byla vysoké, štíhlé postavy, i když nyní už na ní bylo vidět, že čeká miminko. Byla ve třetím měsíci. Své tmavě hnědé vlasy dlouhé až po pás, měla vyčesané nahoru v elegantní drdol a v něm měla zapletené bílé růžičky. Na sobě měla dlouhé bílé svatební šaty s drobnými bílými kvítky a jemný závoj, který měla hozený dozadu. Upřela své překrásné zelené oči na svého budoucího manžela a vydala se pomalým krokem k němu.
"Jsi překrásná," pošeptal jí do ucha Severus, když k němu došla. Chytili se za ruce a byli připraveni na svatební obřad. Sophy i Severus se šťastně usmívali a odříkávali svatební slib. Vyměnili si prstýnky. Sophy už měla na jednom prsteníčku úzký stříbrný prstýnek s drobným zeleným diamantem, který byl stejné barvy jako její oči, to byl snubní prstýnek od Severuse. Na druhý prsteníček jí přibyl nyní už svatební prsten. A jak ona, tak Severus teď měli na rukou každý svůj zlatý prsten, spojující je na věky. Na každém prstenu bylo vyryté drobné S, S jako Sophy a S jako Severus. Nakonec se dlouze políbili a obřad byl dokončen.
Poté následovala svatební hostina, tančilo se, pilo a jedlo. Zábava trvala téměř až do rána. Všichni měli trochu upito, takže o zábavu bylo postaráno, všichni se výborně bavili. Pro Severuse a Sophy to byl překrásný den, na který nikdy nezapomenou.
Severus věděl, že další šťastný den přijde, až se jim narodí miminko. Jelikož si nenechali říct, jestli to bude holčička nebo chlapeček, zatím pokoj pro dítě nezařizovali, čekali až se malé narodí. Měli pro miminko přichystaný pouze prázdný pokoj a až se narodí, upraví ho kouzly do správné barvy.
Sophy se nejdříve vůbec nelíbilo, že budou bydlet v rodinném sídle Raddleů, měla Toma ráda, už dříve se s ním vídávala, když ji Severus bral k sobě domů. Ale nechtěla, aby její rodina vyrůstala v prostředí, kde se neustále potulují Smrtijedi, také se bála, aby Tom neměl přílišný vliv na výchovu jejich dětí. Nakonec ale souhlasila, protože jinde bydlet nemohli a dokonce si pomyslela, že kvůli bezpečnosti to tak bude nejlepší. Ona sama pocházela z rodiny, která byla zasvěcena černé magii. Takže její děti by byli také v nebezpečí, navíc dům byl přepychový a pořádně velký, takže už nebylo co řešit.
Všichni tři bydleli spolu v sídle, Voldemort pokračoval v pustošení světa, Severus dál dělal špeha a Sophy už se blížil termín porodu.
Severus se zrovna vrátil domů, protože ve škole, kde učil začaly letní prázdniny. Dřív jezdil domů alespoň na víkendy nebo se sem občas odpoledne přemístil, aby se ujistil, že je vše v pořádku. Sophy ho radostně přivítala a vyptávala se jak se měl.
"Jsem rád, že už jsou prázdniny. Začínám být na děti alergický," mírně se zašklebil Severus. "Ale miláčku, to neříkej. Nezapomínej, že za pár dní jedno bude i u nás," usmála se Sophy. "Neboj se, naše dítě budu milovat. Budu ho ochraňovat, i tebe. Mám vás moc rád," řekl a políbil Sophy na bříško.
"Už se nemůžu dočkat," povídal celý šťastný Severus. "Třeba nebudeš muset čekat tak dlouho," pověděla mu v rychlosti Sophy, která začala mít stahy. "Naše miminko už chce asi na svět."
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Arania Lown Arania Lown | Web | 28. prosince 2007 v 13:55 | Reagovat

Paráda, doopravdy parádní. To se ti moc povedlo. Trochu skoky, ale jak jinak se to dá udělat. Možná moc osekané a takové hrubé, ale je to jen začátek. Zajímá mě, jak se to vyvine. Hrozně moc se těším na další kapitlku. Doufám, že budou mít chlapečka :-)

Ary

2 katy.kate katy.kate | Web | 28. prosince 2007 v 14:11 | Reagovat

hm to vypadá fakt zajímavě! už se těším jak se to bude vyvíjet!

3 Inies Inies | Web | 28. prosince 2007 v 15:01 | Reagovat

tak uvidíme, jase se to vyvine... doufám jen, že přežijí oba porod - matka i to malé.

4 werusenka werusenka | 28. prosince 2007 v 17:22 | Reagovat

super moc se ti povedla je to napínavé

5 Cissy Cissy | 28. prosince 2007 v 19:05 | Reagovat

Téda, moc se těším na další kapitolku.... opravdu moc :D

6 Nattalliaa Nattalliaa | E-mail | Web | 28. prosince 2007 v 19:28 | Reagovat

Zajímavý... rozhodně velmi zajímavý XD

7 Salisima Salisima | E-mail | Web | 29. prosince 2007 v 16:29 | Reagovat

Moooc nádherný!  Strašně miluju povídky, kde má Sevík syna a nejradši jsem když je ten syn Harry. I když on to nemusí být vždy že? Takže jsem strašně zvědavá, zda to bude nějaká nám už známá postava z knížek a nebo vymyšlená. A píšeš opravdu moc  nádherně! Jinak pro lidi, kteří čtou mou povídku: omlouvám se vám, ale jaksi mě blbne net a nejde mi přihlásit se na blog, takže tam novou kapču hodím až se mi tu povede ju? :) A riki- promiň že to tu tak obkecávám :))   Ještě jednou: mooooc nádherná kapča ! ! ! ! ! ! XD

8 rikisa rikisa | 29. prosince 2007 v 17:21 | Reagovat

jsem moc ráda, že se vám to líbí. A syn nebo dcera Severuse už se objeví v další kapitole, tak se těšte. A Salisimo: vůbec nevadí, dlouhé komentáře mám nejraději:))

9 Alex Alex | 29. prosince 2007 v 18:47 | Reagovat

Pěkný,ale musim si rejpnout,když spolu chodili do Bradavic,tak tam chodili i poberti ne?A ti Severusovi ubližovali,ale ty jsi psala,že by Tom nepřipustil,aby se Severusovi něco stalo.To si trochu odporuje.A nebo mám brát ten věkový rozdíl mezi nima tak,že s poberty do školy nechodili a Severus je starší?No já vim ,je to trochu zamotaný,ale nevim ,jak jinak to napsat...Jinak se moc těšim na děťátko

10 rikisa rikisa | 29. prosince 2007 v 20:13 | Reagovat

alex: ber to tak, že si toho prostě Tom nevšim, a v mé povídce Severusovi Poberti tolik neubližovali, prostě spolu vycházeli. :)) Jsem moc ráda, že se vám to líbí, co nejdřív proto napíšu pokračování.

11 baya.smile baya.smile | 1. ledna 2008 v 16:34 | Reagovat

Arania Lown: Nějak se začít musí. :o)

Líbí se mi to, ještě počkat, až se to rozjede a paráááda! ;-) Těším se na průběh porodu! :-D Hezký nápady! ;-)

12 AnGeLa AnGeLa | Web | 25. března 2008 v 13:10 | Reagovat

Super, docela by mě zajímalo jak vypadá Voldy, když se směje :-D

13 baya.smile baya.smile | 16. srpna 2008 v 22:49 | Reagovat

Ještě mě napadlo k nevěstě, bylo by stylový místo šatů bílej hábit xD ¨Ne, ale je to super, musela jsem si to přečíst znovu, jedu celou povídku, to si máknu, uff... :o)

14 Jirka Jirka | 30. srpna 2008 v 17:29 | Reagovat

Ahoj. Hele, to o píšeš je dost hezký. Ale bylo by prima, nenačínat 5x znova podobný téma a zkusit místo toho některou povídku dopsat. Je to docela otrava, zjistit, že nemám šanci dočíst něco do konce prostě proto, že konec není a nikdo netuší, jestli bude :-(.

15 Vrabčák Vrabčák | 8. listopadu 2008 v 14:41 | Reagovat

Tak tohle je fakt paráda, moc chválím originální téma, že by Snape mohl být Voldemortův bratr, to mě vážně ještě nenapadlo:o)

16 Vinci Vinci | Web | 15. června 2009 v 6:13 | Reagovat

Pěkný...hned letím na další

17 Aisha Stará Aisha Stará | Web | 7. srpna 2009 v 18:41 | Reagovat

Bezvadný

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama