Objevte v sobě šestý smysl

2. listopadu 2007 v 20:29 | rikisa
Myslím si, že každý člověk má svou intuici nebo-li šestý smysl. Každý člověk se s tím narodil, je to vlastně nějaké podvědomí, které nám pomáhá v rozhodování nebo můžeme vědět, co nás může čekat v nejbližší budoucnosti. Já v to určitě věřím,

vícekrát jsem takový pocit měla a většinou to byl správný pocit, takže se má intuice ukázala jako správná. Také jsem se však ocitla v situaci, kdy jsem si myslela, že se "něco" stane a ono nic.
Co je to intuice?
Každý máme pět smyslů - čich, hmat, chuť, zrak a sluch. Podle všeho existuej ale i takzvaný "šestý smysl", o kterém jsem se tu výše zmiňovala. Není ničím změřitelný, ani není vidět, ale přeci jenom je. Jde o intuici, která nám může napovědět v situaci, kdy si nejsme jistí, anebo nás může varovat před nějakým nebezpečím. Obecně se tomu dá také říkat "umění naslouchat srdci."
Každý má intuici!
S intuicí se rodí úplně každý z nás, ale postupem času ji většina z nás ztrácí. Ještě malé děti dokáží vytušit spoustu věcí, až postupem času tuhle schopnost ztrácíme kvůli výchově a tomu, jak nás včichni učí, co je pro nás dobré a co ne. Ve škole, v práci, doma... jsme nuceni přemýšlet logicky a přestat tak poslouchat svoje podvědomí. Proto také platí, že čím víc je člověk civilizovaný, tím víc ztrácí schopnost zacházet s intuicí. Takže svou intuici nepotlačujte a dejte jí svoboduJ.
Fakta:
Když 25.12.2004 nastalo ničívé zemětřesení v Indickém oceánu, nikdo z lidí o tom nevěděl. Proto také došlo k tomu, že vlny tsunami, které zemětřesení vyvolalo, zničily pobřeží několika států a mnoho lidí přišlo o život. Ale přišlo překvapení, když nebyla nalezena téměř žádná zvířata. Proč? Zvířata mají dobře vyvinutou intuici a vytušila hrozící nebezpečí a stáhla se do vnitrozemí.
11. září 2001 došlo v New Yorku k teroristickému útoku na "dvojčata." Jeden muž, který v budově pracoval, se nechal slyšet, že najednou začal mít zvláštní tísnivý pocit a "něco" ho nutilo jít ven. Jeho intuice mu zachránila život...
Jak se může intuice projevit?
Symboly: Intuice se může projevovat prostřednictvím různých symbolů, třeba ve snech, anebo při výkladu tarotových karet. Je ovšem těžké některé symboly rozluštit.
Myšlenky: Hlavou ti prolétne myšlenka. "Teď se něco stane!" anebo "Na tohodle člověka si musím dát pozor." Pak ji ale vytěsníš z mysli, protože k ní není žádné opodstatnění - důvod zjistíš třeba až o moc později.
Pocity: Někteří lidé uvádějí, že dřív, než se něco stalo, měli stísněný pocit nebo zlé tušení. Je to pocit, který je trošku podobný třeba trémě, akorát že je bezdůvodný.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 zuzu zuzu | 17. března 2008 v 21:48 | Reagovat

podle mě máš pravdu já na to taky věřim mě se to taky několirát stalo že se mi zdálo že mě kámoška vytáhne z průšvihu,já sem druhej den byla nachytaná při podvádění při testu z fyziky a díky ní sem nedostala poznámku

2 AndyS. AndyS. | 13. května 2008 v 21:43 | Reagovat

Souhlasim s tim pocitem - něco jako tréma

3 rikisa rikisa | 24. května 2008 v 14:16 | Reagovat

perfektní, děkuju za vaše příspěvky. Jestli ještě někdo máte s tímto zkušenosti - napiště, budu moc ráda.

4 já smradlavý chlup já smradlavý chlup | 24. července 2008 v 14:41 | Reagovat

my sme jeli autem po dalnici, kolem 120km/h  a najednou zacal nas pes delat strasnej bordel, knucel a zacal se sapat po aute a asi minutu na to nam rupla guma. Takze tomu verim, je hodne pripadu, kdy zvirata vycejtila nebezpeci driv, nez se neco stalo

5 rikisa rikisa | 16. září 2008 v 20:59 | Reagovat

páni. Díky

6 Tamia de Moon Tamia de Moon | 4. ledna 2009 v 21:54 | Reagovat

Já mám podobný radar, jen mne upozorňuje pouze na nebezpečí vyvolání a následné špatné známky. :-D Asi pět minut před zvoněním dokážu s určitostí předpovědět, zda budu vyvolána.

7 Severuska Severuska | 22. ledna 2009 v 17:47 | Reagovat

věřim ti a mě se děje hrozně divná věc ve snu vídám různy situace vydim přesně co se tam stane ale lidi vydim nejasně to by bylo v klidu ale ono se to vždy stane uplně přesně a to sem na tom mistě nikdy předtim třeba ani nebyla a nebo je to hrozně trhly ale vždy se to pak stalo asi sem trhla

8 Kriki Kriki | Web | 16. listopadu 2009 v 17:25 | Reagovat

[7]:
ahoj, mě se stává naprosto to samé a nebo se mi také ve snu opakuje to, co se stalo, ale jsou tam jakoby "zvýrazněné" některé detaily

9 alis alis | 3. prosince 2009 v 20:06 | Reagovat

No, u mě je to takový pocit: bude to takhle a neexistuje jiná možnost, nedokážu si ji představit (např. dělala jsem zkoužky na řidičák a byla nervůzní, přesto jsem věděla, že to tak bude. Neučila jsem se na ohlášenou písemku, "věděla" jsem, že se nebude psát a je toho několik případů týdně.) Nebo se objeví náhodná myšlenka, třeba: jeli jsme k moři, kam jezdíme každým rokem. cestou jsem řekla "bude zasypaná pláž". všichni se smáli, ale ona čerstvě zasypaná byla.... Naučila jsem se své intuici věřit a využívám jí hlavně u písemek. (Takové to rozhodování, mám se učit nebo se nemám učit?)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama