15. kapitola SCALEA

18. listopadu 2007 v 13:01 | rikisa |  Harry Potter a Pravá rodina
Tak jak jsem slíbila, nová kapitolka je tu. :))) Těším se na vaše reakce. Užijte si jí.

Pán zla se přemístil do svého sídla. Zranění Smrtijedi byli doma u svých rodin a zbytek čekal na svého Mistra v jeho pracovně. Jakmile se přemístil začal na všechny řvát a metal kolem stovky kleteb. "Zmizte ihned! Zavolám vás až něco vymyslím. Pomstíme se!" rozkázal Pán zla. "Severusi, ty na mě počkej v knihovně!" dodal ještě k Mistrovy lektvarů. "Jistě, můj pane," řekl Snape a odešel. Smrtijedi urychleně uposlechli a chvátali ven se přemístit, než schytají nějakou kletbu. Voldemort byl vzteky bez sebe, kdyby tu měl nějakého mudlu, s radostí by ho pomučil a zabil. Jak si vůbec mohly dovolit unést jeho syna! Co když se mu něco stane? Musím ho odsud dostat! Ale kde mají jeho únosci sídlo, to bohužel nevěděl. Ze zamyšlení ho vytrhla hlasitá rána, kterou způsobilo prásknutí dveřmi. To dovnitř vběhl William s Kirsten. "Kde je náš syn?" zeptala se ihned Voldemortova žena. "Unesli ho, nemohl jsem nic dělat," řekl sklesle Pán zla. "A kdo? Jak ho najdeme? Kde je?" začal na svého otce chrlit otázky William. "Já nevím Williame! Kdybych to věděl, tak tu jen tak nestojím," zastavil ho Voldemort. "Unesli ho Arevakové, musím se zeptat Severuse, co jsou zač, ten to bude vědět z toho blbýho řádu," řekl vztekle Pán zla a odešel s ostatními za Snapeem.

Snape přecházel nervózně po knihovně, nejspíš ho jeho pán zabije za to, že neodvedl Nicolase včas do bezpečí. Ale vždyť jsem nemohl nic dělat, překvapil mě. Ale to Pána zla určitě zajímat nebude, pomyslel si. Dveře knihovny se prudce otevřely a vstoupil Voldemort s Kirsten a Williamem. "Můj pane, omlouvám se, měl jsem ho lépe ohlídat," začal se omlouvat Snape. "To vyřešíme později," odsekl nevrle Pán zla. "Teď musím zachránit svého syna z rukou těch zrádců. Co všechno víš o těch Arevacích?" zeptal se Voldemort. "Dozvěděl jsem se o nich nedávno, když se nám o nich zmínil Brumbál. Arevakové se přidali k Řádu, jsou na straně dobra. Ale jednají sami za sebe, když se jim nelíbí chování Brumbála, jdou si za svým. Mají trochu odlišné metody..." odmlčel se Snape. "Pokračuj! Jaké metody? Co tím myslíš? Tak mluv!" rozkázal mu Mistr. "Brumbál by nikdy neublížil svému nepříteli bezdůvodně nebo třeba by nepoužil vašeho syna k vydírání. Arevakové mají na násilí jiný názor. Mají za to, že musí všechno zlo vymítit. A je jim jedno, kolik povraždí lidí, jenom když ze světa zmizí zlo. Nevím, zda si to uvědomují, ale oni páchají zlo také. Jenže pro to mají své odůvodnění, a to, že zbavují svět veškeré černé magie," vysvětlil Severus. Kirsten s Williamem se tvářili naprosto šokovaně. Voldemort byl vystrašený také, ale nedával to na sobě znát. "Takže co myslíš, že zamýšlejí dělat s mým synem?" ptal se dál Pán zla. "Myslím, že ho budou chtít nejdříve využít pro svůj prospěch a pak skončí jako většina jejich obětí," vyslovil své domněnky Severus. "Musíš ho odsud dostat," vzlykala Kirsten a vrhla se svému manželovi do náruče. "Neboj se, udělám co budu moci. Nenechám je zabít Nicolase," uklidňoval svou ženu Pán zla. Hned nato se obrátil znovu k Severusovi. "Víš, kde mají sídlo?" "To bohužel, nevím," sklopil hlavu Snape. "Ale můžeme to zjistit. Když se nám podaří chytit někoho z jejich spolku, může nás tam dovést," navrhl Severus. "Výborně Severusi, svolám Smtijedy, budou hledat všude po světě. Já, ty a William vyrazíme ihned po schůzi," rozhodl Pán zla.

"Sakra, kde to jsem?" zašeptal do ticha Nicolas. Zrovna se probudil, nejspíš ho někdo omráčil. Když se mu podařilo zaostřit zrak, začal se rozlížet po tmavé místnosti. Byla tu jedna postel, ke které byl na zemi přivázaný, velká skřín plná nejrůznějších lektvarů a jinak tu nebylo vůbec nic. Až na malé okno, kterým procházel úzký paprsek slunečního světla. Vzpomněl si na předchozí události v Bradavicích, usoudil, že je pořád vězněm těch podivných lidí v bílých pláštích. Myslí si snad, že mě zastaví, když mě přivážou pouty k posteli? Pomyslel Nicolas na svou moc Zmijozela a hned jí vyzkoušel. Jenže, ať dělal co dělal, vůbec nic se nestalo. Zkoušel se i zneviditelnit, spojit se s rodinou, rozvázat se, nic nešlo. Je to jako včera, museli mi nějak zablokovat mou moc. Házel sebou a snažil se neustále vymanit z pout, když se otevřely dveře pokoje, kde byl vězněn. "Ale, ale, kdopak zjistil, že nemá svou moc, co?" posměšně řekl muž, který vstoupil. Nicolas ho poznal, byl to ten muž, který vyhrožoval jeho otci. "Co jste se mnou udělali? Kdo jste?" ptal se Nicolas. "Jsem to ale nezdvořák, milý Nicolasi," řekl Clark a posadil se naproti němu do křesla, které si vyčaroval. "Jmenuji se Clark Boox, už jsme se viděli. Jsem vůdcem Arevaků, ale dost už o mě. Vítej v sídle mocných Arevaků, máš tu čest být v jejím hlavním centru, jmenuje se to tu pevnost Scalea. Jsem moc rád, že tě tu máme, Nicolasi," zašklebil se posměšně Clark. "Jak už sis všiml, tvá moc tady neplatí, což je pro nás velmi potěšující. Může za to ten zázračný malý předmět, co máš v ruce. Ta stříbrná spirála tvou sílu blokuje," vysvětlil mu. "Teď si odpočiň, za chvíli pro tebe přijdu a hezky si spolu popovídáme." "Už se těším," odpověděl mu ironicky Nicolas.

Když se Pán zla, Severus a William vydali pátrat po Arevacích, měli obrovské štěstí. Na jednoho Arevaka narazili asi po třech hodinách, kdy je on sám napadl. William pohotově vykryl útok a jeho otec Arevaka svázal. "Myslel sis snad, že proti nám máš nějakou šanci?" zasmál se Pán zla a přemístil se se všemi do svého sídla.

Nicolas to nechtěl vzdát, uvnitř mě má moc pořád je, musím ji nějak znovu probudit. Intenzivně myslel na to, aby prošel pouty, zavřel oči soustředěním. Najednou se ozvala hlasitá rána a celá tabulka skla v okně se rozsypala na zem. Nicolas otevřel oči. Hm, není to zrovna to co jsem chtěl, ale aspoň se mi něco povedlo. Ta rána ovšem přilákala pozornost jeho věznitelů. Dovnitř vtrhl Clark spolu s dvěma muži. Boox sjel pohledem celou místnost, zastavil se očima u rozbitého okna a pak spočinul jeho zrak na Nicolasovi. "Jak si to udělal?" zeptal se výhružně Arevak. "To já ne, najednou se to rozbilo samo," zalhal Nicolas. "Nelži!" zakřičel na něj Boox, odvázal ho a tvrdě ho postavil na zem. "Teď si promluvíme," rozkázal mu a odvedl ho do nějaké velké místnosti. Posadil ho na tvrdou židli a začal se ptát. "Myslíš, že si tě otec najde a pomstí tě, co?" Nicolas neodpovídal, věděl že ho otec najde, ale neměl v úmyslu jim na cokoliv odpovídat. "Tak něco jiného. Kde je vaše rodinné sídlo?" Nicolas stále nic neříkal. "Tak ty s námi nebudeš mluvit?!" zeptal se výhružně Clark. "Ne!" odsekl Nicolas. "Ty spratku!" zařval na něj vůdce a vlepil mu pořádnou facku. "Teď už nám něco řekneš?" vyjel na něj znovu Boox. "Nic se ode mě nedozvíte!" odporoval Nicolas a vyplivl na podlahu krev, z toho jak ho Clark zase praštil. "Tohle na tebe asi neplatí. Zkusíme něco jiného. Vstaň! Řekl jsem vstaň!" zařval na něj, když se Nicolas nezvedal. Nechal hůlkou zmizet židli pod ním a mladší syn Pána zla se ocitnul na kamenné podlaze. "Crucio!" namířil na něj hůlku Clark. Z Nicolase nevyšel ani hlásek bolesti, nechtěl jim udělat takovou radost, že by prosil o to, aby přestali. Clark se na něj trochu udiveně podíval, ve 13. letech nekřičí při této kletbě, kdy většina dospělých prosí o milost? Ptal se sám pro sebe. Ale nechal toho a použil na něj další a další kletby. Použil jednu obzlášť bolestivou kletbu z černé magie (to je teda paradox - když stojí v "hnutí" za její vyhubení) a Nicolas se rozkřičel bolestí, už to nemohl vydržet. Bolelo ho celé tělo, cítil, že každou chvíli omdlí, z úst a zad mu tekla spousta krve. "Teď už nemáš tolik kuráže, co?" posměšně ho oslovil Clark. "Odveďte ho!" nařídil dvěma Arevakům, kteří tam po celou dobu byli s nimi.

"Takže, co nám povíš?" vhodil Voldemort Arevaka do chladného sklepení sídla. "Co chcete? Já nic nevím!" bránil se muž. "Kde sídlí ta vaše krvelačná sekta?! Mluv!!" rozkázal mu Pán zla. "Nevím," řekl muž s úšklebkem. "Tak ty nevíš? Crucio!" namířil na něj hůlkou. Arevak se ihned rozeřval bolestí, tohle ještě nikdy nezažil, Voldemort opravdu umí mučit lidi. "Rozmyslel ses?" posměšně se na něj zadíval Pán zla. "Nevím co!" odmítl znovu Arevak a vzápětí zase křičel v křečích na podlaze. Společně s jeho křikem se ozval i druhý. "Pane!" zakřičel Severus na Voldemorta. "Co se děje?" ptal se Pán zla, protože druhý křik neslyšel a otočil se na Severuse. Ten jen ukázal na Williama, který klečel na zemi. To on před chvílí vykřikl bolestí. "Williame, co se stalo?" ptal se udiveně jeho otec. William vzhlédl ke svému otci se slzami v očích. "Nicolas," vydechl jen.
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Kdo je horší?

Lord Voldemort 8.2% (14)
Arevakové 91.8% (156)

Komentáře

1 baya.smile baya.smile | 18. listopadu 2007 v 13:13 | Reagovat

Ty jo tak to je napínák!!! Gratuluju, mistrině spisovatelko! :o) líbí se mi, že to krásně navazuje, máš to promyšlený!

To jsou teda sviňáci, ti Averaci. zaujalo mě, jak je William s Nicolasem propojený, fakt dobrý! :o)

Měla jsem to zhltlý hned, jedním dechem. :o) Jak se asi bude děj vyvíjet dál...? Povede se Nicolasovi uniknout nebo kdo ho zachrání...? Uvidíme. Zatím si budu muset počkat, doufám, že to bude rychle! :o)

2 baya.smile baya.smile | 18. listopadu 2007 v 13:13 | Reagovat

jé... totiž Arevaci :o) pardon :o)

3 Eržika Eržika | 18. listopadu 2007 v 13:40 | Reagovat

Pěkná kapitola! Doufám, že Nicolas bude v pořádku. Nesnáším Arevaky!!!

4 Erian Erian | 18. listopadu 2007 v 15:06 | Reagovat

jé, tak to bylo něco

5 Samariel a Cat Samariel a Cat | 18. listopadu 2007 v 17:18 | Reagovat

Suprová kapitolka.... Mám moc ráda tvou povídku, zatím je pěkná, ale přijde mi, jako by si částečně kopírovala povídku od Cissy. :-) Doufám, že další kapča tu bude brzy Ps: Tenhle komentář je za dva bo to píšeme dvě :-D

6 katy katy | 18. listopadu 2007 v 17:46 | Reagovat

Moc dobrá povídka a je fajn, že přidáváš kapitoly pravidelně.Sebehezčí povídka ztrácí na přitažlivosti když každá kapitola trvá 3 měsíce.Ikdyž věřím, že napsat něco hezkýho není vůbec jednoduché.

7 Sherina Sherina | 18. listopadu 2007 v 17:55 | Reagovat

téda..pěkná kapča :) sem moc zvědavá jak to bude dál...

8 katherin katherin | 18. listopadu 2007 v 18:04 | Reagovat

Vyděračko... :-) Ale dobře ti tak, teď si to po mně budeš muset přečíst. Na mě je to trošičku moc zamotaný - poněkud přespříliš nových vlastností, o kterých Harry nikdy nevěděl, a tak... Ale lepšíš se kapitolu od kapitoly. Voldemort se konečně vrací do své kůže, a začíná být nepříjemný. Doufám, že až Harryho od těch Averaků, nebo jak se to jmenujou, dostane, tak ho pořádně potrestá za tu jeho neposlušnost... Pak už to fakt bude Voldemort Voldemort.

9 Alex Alex | 18. listopadu 2007 v 18:14 | Reagovat

Moc pěkný jen takový trošičku zmatený . A taky bych uvítala odstavce , jinak opravdu moc hezký.

10 Cissy Cissy | 18. listopadu 2007 v 18:35 | Reagovat

Řekla bych, že to není zrovna moc dobrá otázka v anketě. Chybí mi odpověď... jsou na tom stejně, ne? :D :D

Jinak, kapča se mi líbila

11 Inies Inies | E-mail | 18. listopadu 2007 v 19:44 | Reagovat

Wow! Jsi fakt skvělá. Tahle kapitolka měla ale vážně šťávu! Rychlý spád, akční.. nemůžu jinak než chválit. Nemůžu jinak než vynachválit tvé pojmenování všeho. Arevaci,Scalea.. jsou dokonalé. Sama jsem mívala problémy vymýšlet do svých příběhů jména a názvy. Ale aby ti nestoupla chvála do hlavy tak bych doporučila troch uskřípnout Voldemortovi emoce. Nikdo by si neměl dovolit s ním mluvit jako se sobě rovným a to ani jeho děti.. Občas troch přiostřit jeho mluvu..

Ale jinak fakt krásná kapitolka :) a mooooc se těším na další

12 Pajuška Pajuška | 18. listopadu 2007 v 20:03 | Reagovat

Podle mě je horší Mistr na toho prostě nikod nemá. Ale já jsem chytrá blondýnka (To je nezvyk blond a chytrá?To vážně nejde dohromady!), ale hlasovala jsem pro Aravaky. ( Blond a chytrá? To prostě dohromady nejde. ) Ach to myšlení.

Jinak souhlas s baya.smile máš to dobře promyšleny a napsané. No těším se na další a doufám, že mě a ostaní nenecháš dlouho čekat.

13 katherin katherin | 18. listopadu 2007 v 21:15 | Reagovat

JE JICH DVANACT... JE JICH DVANACT...

14 rikisa rikisa | 18. listopadu 2007 v 21:24 | Reagovat

ty jo lidi, vy jste mě ale převezli :)))) Nečekala jsem ty komenty tak brzy, takže kapitolka bude zítra!! Slibuju:)) jinak díky za všechny komentáře

15 Pansy Pansy | Web | 18. listopadu 2007 v 21:40 | Reagovat

téda suprové kapitly ;) moc se ti povedly jen tak dál

16 Mania Dardeville Mania Dardeville | Web | 18. listopadu 2007 v 22:58 | Reagovat

Ještě se ptej... Samozřejmě, že Averakové... XD

Teda, moje morbidní já jásá... ;o) Moc se těším na další kapitolu, je to naprosto skvělé!!!

17 Verča Verča | E-mail | Web | 19. listopadu 2007 v 15:55 | Reagovat

Skvělé!! Úžasné!! Moc se těším na další kapitolku!! XD

18 Moony Moony | Web | 9. března 2009 v 20:00 | Reagovat

Ärevakové jsou MRCHY!!! podle nich je voldík svatý:-D

19 snapeova snapeova | Web | 11. července 2009 v 16:41 | Reagovat

to jsou , ale hajzlové.

20 Tery Tery | Web | 10. srpna 2009 v 22:04 | Reagovat

To je úplně super! Arevakové jsou pěkný šmejdi. Tolik mučeníčka v jedný kapitole. :D Super!

21 Charis Charis | Web | 2. října 2009 v 16:52 | Reagovat

Ach jo, Voldy je tak starostlivý otec... sviňáci Arevakové!

22 Veja Veja | Web | 4. ledna 2010 v 15:56 | Reagovat

Že Scalea....To je mesto v Taliansku...HH tam som bola na dovolenke aj v tom hrade som bola :D

23 Rikisa Rikisa | 4. ledna 2010 v 16:59 | Reagovat

[22]: Opravdu? Tak to je něco :))

24 Kiiracaw Kiiracaw | E-mail | Web | 6. června 2018 v 20:06 | Reagovat

pretuval dosage for amoxicillin
<a href="http://getamoxilok.com">amoxicilline 500 mg</a>
minolox dosage for amoxicillin
<a href=http://myamoxilok.com#amoxicillin+500>amoclav</a>
lutein side effects dosage of amoxicillin

25 Kiiracaw Kiiracaw | E-mail | Web | 7. června 2018 v 1:26 | Reagovat

menocal 7 dosage of amoxicillin
<a href="http://getamoxilok.com">amoxclav</a>
amoxicillin side effects in adults
<a href=http://getamoxilok.com#amox+clav+875+mg>augmentin 875-125</a>
arnica montana 30 ch granules posologie amoxicilline

26 Markcaw Markcaw | E-mail | Web | 11. června 2018 v 11:33 | Reagovat

simvador 20 mg cialis
<a href="http://cialis-gg.com">tadalafil coupon</a>
cialis 5 mg precious stones
<a href=http://cialis-gg.com#cialis+professional+online+mail-order+pharmacies>cialis coupon</a>

27 Markcaw Markcaw | E-mail | Web | 6. července 2018 v 9:33 | Reagovat

koren sladica gde kupiti cialis
<a href="http://cialis-tt.com">cialis prices</a>
cialis da 5 mg non funziona google
<a href=http://cialis-tt.com#tadalafil+online>cialis coupons 2018</a>

28 Markcaw Markcaw | E-mail | Web | 6. července 2018 v 23:05 | Reagovat

cialis 20 mg y el alcohol
<a href="http://cialis-tt.com">cialis 5 mg</a>
cialis e viagra online
<a href=http://cialis-gg.com#cialis+generic>cialis 20 mg</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama