12. kapitola Zjevení láskou

10. listopadu 2007 v 22:32 | Rikisa |  Harry Potter a Pravá rodina
Tak tu máte další kapitolku. Nezapomeňte komenty, těším se na ně. Ať se vám to líbí, brzy bude další....Mějte se.Nicolas se díval na své tělo, které začínalo pomalu mizet. Neviditelnost, tak to je bezva schopnost, bude se hodit, nepotřebuju ani neviditelný plášť pomyslel si. Když je to má nová schopnost, měl bych jí ovládnout, řekl si pro sebe a pokusil se zpět zviditelnit. Ale nešlo mu to. "Kruci," zaklel svému kmotrovi přímo za zády. Severus vyjekl překvapením a zeptal se: "Nicolasi?" "Jo, jsem to já, jsem neviditelný, ale nějak to nemůžu ovládat, chci být zase vidět. Co mám dělat?" ptal se Nicolas. "Zkusíme zajít za tvým otcem, mohl by vědět, jak tvou schopnost ovládat. On sám ani nikdo z rodiny zatím tuto schopnost neměl, až na Salazara Zmijozela," řekl Severus a naznačil Nicolasovi, aby ho následoval. "Já jsem tady," ozval se pobaveně Nicolas, když zpozoroval, že jeho kmotr na něj ukazuje úplně jiným směrem. "Hm, kdo to má poznat?" zadíval se již správným směrem Snape. "Tak jdeme." "Musím s tebou nesouhlasit, Severusi. Za svým otcem nepůjdu, teď ho nechci vidět. Pak se za tebou zastavím, jestli na něco přijdu," řekl Nicolas a vydal se do knihovny, kde se chtěl podívat, jestli někdo někdy nebyl v obdobné situaci. Severus cítil z Nicolasovi řeči velké zklamání a trochu i strach, když říkal, že za svým otcem nepůjde. "Nicolasi! Počkej," křikl Snape, když zaslechl vzdalující se kroky. Nicolas však už byl pryč. Tohle se jeho otci líbit nebude, pomyslel si Snape a vydal se do sídla Raddleů, spravit o nejnovějších událostech Voldemorta.

Nicolas mezitím dorazil do knihovny a začal hledat v jednotlivých knížkách, jak se naučit svou schopnost ovládat. Při tom se vždy bez úspěchu pokusil znovu zviditelnit. Listoval už pátou knihou, když v tom ho napadl skvělý nápad. "No jasně! vykřikl nahlas a praštil se rukou do čela. Zrovna tudy procházel malý prvňáček, který se velmi vyděsil hlasu, který neměl majitele a rychle pelášil z knihovny ven. Pomyslel na knihu Salazara Zmijozela, v ní to musí všechno být. Jen co si na ní vzpomněl, přistála mu v klíně. Otevřel ji a našel poznámky Salazara o rodinných schopnostech. U svého jména byl výčet jeho schopností:

nitrobrana, nitrozpyt, neviditelnost, používání mocných obranných kouzel pomocí štítu bez hůlky, neomezené přemisťování, procházení skrz pevné předměty a hadí jazyk. Poté tam byla ještě poznámka. Jelikož jsi nejmladší dědic, mohou se u tebe projevit další mocné schopnosti. Tyto výše poznamenané už máš vrozené. Tvé schopnosti jsou obdobné jako mé, předpokládám, že budeš mít problémy s jednou svojí schopností, právě tak jako já. Ujišťuji tě, že se ji naučíš bez problémů využívat, nepovím ti jak na to, musíš na to přijít sám, každý to ovládá jinak.

No bezva, každý ji ovládá jinak. A co jako mám dělat?

Byl to už celý týden, co byl Nicolas neviditelný. Ostatní z toho měli docela legraci, i když učitelé se cítili trochu nesví, když Nicolase museli vyvolat. Měli zrovna hodinu přeměňování. Profesorka McGonagallová procházela třídou a sledovala, jak se studentům daří přeměnit malou větev v oheň. Stála zrovna u Rona a Nicolase. Větev před Nicolasem vzplála a změnila se v oheň. "Výborně, pane Raddle, uděluji Nebelvíru 10 bodů," pochválila ho profesorka a zadívala se kamsi, kde měl sedět. Když s Ronem a Hermionou opouštěl třídu, zahlédl na chodbě Ginny, jak pospíchá do studovny. "Omluvte mě," řekl Nicolas a zamířil k Ginny. "Jo, jasně, počkáme ve společenské místnosti," odpověděl Ron. "To je hrůza, nikdy nevím, kde je," dodal k Hermioně Ron. "Třeba ti zrovna teď stojí za zády," zasmál se Nicolas, když takto vyděsil Rona. "To už mi nedělej," vynadal mu Ron. Nicolas se rozloučil a zamířil do studovny. "Ahoj Ginny," pozdravil dívenku, která zrovna psala esej pro profesorku Prýtovou. Ginny úlekem nadskočila. "Á, to jsi ty Nicolasi," poznala ho po hlase. "No kdo jiný by chodil po hradě bez těla, že?" zasmála se ještě. "Ginny, mohla bys se mnou jít projít ven k jezeru?" zeptal se jí Nicolas. "Jasně," odpověděla a trochu se začervenala. Šli spolu pomalým krokem na školní pozemky a zastavili se u jezera. Nicolas vzal Ginny za ruce a řekl jí: "Vím, že to teď bude znít trochu divně, když mě nevidíš, ale musím ti něco říct. Byla jsi moje opravdu dobrá kamarádka, strávili jsme spolu v Doupěti hodně prázdnin, ale už nejsi moje kamarádka, Ginny." Ginny se trochu zarazila: "Počkej, co to povídáš, Nicolasi?" "Víš, všiml jsem si, jaký máš krásný úsměv, tvoje oči, vlasy, všechno. Je mi s tebou hezky, Ginny. Nejsi už má kamarádka, protože.........protože tě miluju," dostal ze sebe Nicolas. Nevěděl co na to řekne, třeba ho ona ráda nemá. Sakra, zrovna jí to tu vykládám, když nejsem vidět. Bude to považovat za neupřímné, přemýšlel. "Já tě taky miluju, Nicolasi. No, nejspíš od té doby, co tě znám," řekla rozpačitě Ginny. Nicolas se rozzářil, i když to Ginny bohužel neviděla. "Takže je to vzájemné. Budeme teda spolu chodit?" ptal se Nicolas. Ginny přikývla a cítíla jak si Nicolas přitiskl její ruce blíže k tělu. Jejich těla se přibližovala... Ginny zavřela oči a nechala Nicolase, aby jí políbil. Nicolasovi se v těle rozlíval neuvěřitelně krásný pocit, cítil brnění po celém těle a když se odtáhl od Ginny, podívala se na něj a řekla: "Takže už mě nebudeš lekat?" "Ty mě vidíš?" udivil se Nicolas. Vzápětí se však rozzářil. Tak už mám svou schopnost pod kontrolou, pomyslel si. Přitáhl si Ginny opět k sobě a věnoval jí dlouhý polibek.

William vstoupil do otcovy racovny, potřeboval si s ním promluvit, hlavně o svém bratrovi. Voldemort seděl v křesle u krbu a pozoroval plameny, vzhlédl a spatřil svého staršího syna. "Williame, chtěl sis promluvit?" zeptal se. "Ano, otče. Chtěl jsem mluvit o Nicolasovi. Už u nás dlouho nebyl a nedal o sobě vůbec nic vědět. Stalo se mu něco?" ptal se William. Voldemort zakroutil hlavou: "Ne, fyzicky je doufám v pořádku. Před týdnem tu byl Severus, řekl mi, že Nicolas objevil dvě své nové schopnosti, které nějak nemohl dostat pod kontrolu. Severus mu navrhl, zajít za mnou a on odmítl. Ještě mi řekl, že byl velmi nešťastný, když si přečetl noviny, dozvěděl se tak o tom útoku na mudly," dokončil Voldemort. "Pomohlo by mu, kdyby sis s ním promluvil," řekl Will. "To ano, ovšem nemůžu se přece jen tak změnit. Jestli tohle očekává, tak to ho budu muset zklamat. Napíšu mu dopis, aby se doma stavil, když to neudělá, nařídím Severusovi, aby ho přivedl. Stejně bych ho musel dřív nebo později domů přivést, kvůli mému nadcházejícímu plánu, co se týče Brumbála," odpověděl Voldemort.

Ráno přišel Nicolasovi dopis. Severus ho zrovna sledoval z učitelského stolu. Už pár dní se s ním snažil promluvit, vždycky mu ale nějak proklouznul, také většinu času z toho byl neviditelný, takže ho bylo těžké udržet v jednom pokoji. Nicolas zrovna otevíral dopis, když se bavil s Ginny. Během čtení dopisu, Nicolasovi mizel úsměv z tváře. "Děje se něco?" zeptala se Hermiona, která zrovna přišla na snídani a sedla si k nim. Nicolas se na ní jen nešťastně podíval a podal jí dopis. Hermiona si ho vzala a začala číst, Ron a Ginny, každý z jiné strany se přidali a četli ho taky.Nicolasi Raddle,

Nezapomněl si, že máš rodinu? Už dlouho si nás nenavštívil, má to co dočinění s tím útokem na mudly? Musím si s tebou promluvit, očekávám tě zítra večer doma. Ujišťuji tě, že pokud nepřijdeš, mám jiný způsob, jak tě donutit navštívit svůj domov. Tvoje matka a bratr si tě také přejí vidět. Doufám, že se rozhodneš správně.


Otec


"Tak to je teda něco, to zní jako kdyby ti vyhrožoval," zhodnotil Ron a dopis mu vrátil. Hermiona ho nenápadně štouchla do žeber. "Co budeš dělat, Nicolasi?" zeptala se. "Já, nevím. Asi tam nepůjdu, protože...." zarazil se, protože naproti němu za Ronem stál Snape a pronikavě si ho prohlížel. "Pane Raddle, pojďte se mnou," nařídil mu, až Ron leknutím nadskočil. "Ano, pane profesore," zvedl se Nicolas a zamířil k Severusovi. "Co je?" zeptal se Nicolas, když došli do učebny lektvarů. "Co je?" opakoval po něm Severus. "Chodíš už týden jak tělo bez duše, vyhýbáš se mi. Chci si s tebou promluvit," řekl jeho kmotr. "A o čem konkrétně?" dělal jako by nic Nicolas. "Proč si nechtěl navštívit svého otce? Chce s tebou mluvit." "Já vím, poslal mi dopis," odpověděl Nicolas a podal dopis svému kmotrovi. Ten ho rychle přečetl a dal mu ho zpět. "Tvůj otec vždy drží slovo. Měl bys ho navštívit, raději sám a dobrovolně," řekl Snape. "Já nemůžu. Ty to nechápeš. Poznal jsem ho v jiném světle. Poznal jsem ho jako otce. Ale když jsem si přečetl ten článek, pochopil jsem, že to není jen můj otec, je to taky Voldemort, který vraždí spoustu nevinných lidí. Také jsem si vzpomněl na to, co všechno udělal. Stýská se mi po matce, Willovi i po něm, ale já se asi nedokážu vrátit. Ne hned, musím si to srovnat v hlavě," dokončil Nicolas a sklesle se svalil do křesla u katedry. "Chápu tě, ale je to tvůj otec. Má právo tě vidět a chce tě vidět. Nechce, aby se ti něco stalo. Nemáš moc času, musíš se rozhodnout do zítřka, jestli ho navštívíš nebo ne, jinak se obávám, že si pro tebe zajde sám," odvětil Severus. Ještě si dlouho povídali na toto téma, až byl čas oběda. "Měli bychom už jít do Velké síně," navrhl Severus. "Jo, mám hlad," souhlasil Nicolas. "Hm, a mimochodem, slečna Weasleyová je moc milá dáma. Všiml jsem si tvojí náklonosti k ní," řekl ještě ve dveřích Severus. Nicolas se jen uchichtl a pospíchal nahoru na oběd.

 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 werusenka werusenka | 10. listopadu 2007 v 23:06 | Reagovat

moc se ti povedla piš jen tak dál

2 Sirina Sirina | Web | 11. listopadu 2007 v 0:09 | Reagovat

krása, tahle povídka se mi moc líbí!

3 Sherina Sherina | 11. listopadu 2007 v 9:04 | Reagovat

moc pěkná kapitolka

4 Inies Inies | E-mail | 11. listopadu 2007 v 14:34 | Reagovat

Velice povedená kapitola, opravdu. Ale zase mám svých pár výtek :) Vztah Harryho/Nicolase s Ginny byl trošku uspěchaný. A ještě něco. Kluk by ta slova nikdy neřekl - ne takhle. Tohle by řekla holka. Kluci mají trochu pokřivený vědomí. Jen si vzpomeň na HP knihu 5, jak se choval k Cho neomaleně a Hermiona ho za to peckovala.

Jinak moc hezký.. a to jméno kapitoly, přímo užasný :)

5 rikisa rikisa | 11. listopadu 2007 v 19:30 | Reagovat

díky všem za komenty :)) Co se týče Nicolase a Ginny, už to mezi nima jiskřilo dlouho - Harry se konečně rozhoupal (v opravdovém HP by to vypadalo jinak, ale toto je má povídka, tak proto:) ). Ještě když jsme u těch kluků - v reálu by to tak neřekli ( i když někoho znám....), ale my v reálu nejsme, že? Jinak jsem moc ráda, že se vám povídka i kapitolka líbí. Mějte se krásně, za komenty vás odměním další kapitolkou:)) - i když by jich tu mohlo být více, ale což.....:))

6 Alisha Trianel Fare Alisha Trianel Fare | Web | 11. listopadu 2007 v 20:52 | Reagovat

moc pěkná povídka

7 Erian Erian | 11. listopadu 2007 v 21:36 | Reagovat

opravdu moc pěknéé

8 Mania Dardeville Mania Dardeville | Web | 12. listopadu 2007 v 16:21 | Reagovat

Slečna Weasleyová je moc milá dáma??? Cože?

Pěkná kapitola, jsem zvědavá na další pokračování... =) Jsem zvědavá, jestli tam Harry půjde a jestli ne, tak jak bude Mistr reagovat a tak... A co Mistr chystá? No to ještě určitě bude zajímavé, těším se... =)

9 baya.smile baya.smile | 16. listopadu 2007 v 22:38 | Reagovat

souhlasím s Inies

a jsem zvědavá co bude dál! :o)

10 zuzu zuzu | 17. března 2008 v 21:05 | Reagovat

já newim jag je to možný ale vod týhle kapitoly dál se mi tam objeví jenom ty komenty a místo povídky tam mam prázdnej prostor ale ty předchozí sou fagt supr

11 zuzu zuzu | Web | 29. března 2008 v 14:23 | Reagovat

fak nádhera

12 zuzu zuzu | Web | 10. června 2008 v 20:18 | Reagovat

pškný ave furt mi tho nefunkčí

13 lucka lucka | 21. července 2008 v 18:39 | Reagovat

mě se to neukázalo! prostě to nefakčí ale jinak opravdu skvělí

14 tereza tereza | 24. srpna 2008 v 23:18 | Reagovat

hele nevim jestli je to mym konplem a nebo tvejma strankama ale 12 a 13 a mozn adalsi se mi otevrou ale nic v nich neni!jakkto?

15 Moony Moony | Web | 9. března 2009 v 19:47 | Reagovat

to je to super povídka...

16 Charis Charis | Web | 2. října 2009 v 16:23 | Reagovat

jsem zvědavá, jak to bude pokračovat, takže jdu číst dál :)

17 Steevcaw Steevcaw | E-mail | Web | 5. června 2018 v 18:37 | Reagovat

amoxicillin 500 2 times a day workout
<a href="http://myamoxilok.com">amoxiline</a>
posologie amoxicilline acide clavulanique 500 mg
<a href=http://getamoxilok.com#amoxclav>amoxicillin/clavulanate 875/125</a>
ototoxic antibiotics amoxicillin for sale

18 Markcaw Markcaw | E-mail | Web | 6. července 2018 v 13:03 | Reagovat

cialis or viagra which works better oxycodone
<a href="http://cialis-gg.com">cialis cost</a>
cialis to treat pulmonary hypertension
<a href=http://cialis-gg.com#cialis+pills>generic cialis at walmart</a>

19 Markcaw Markcaw | E-mail | Web | 7. července 2018 v 3:53 | Reagovat

cialis over the counter thailand
<a href="http://cialis-tt.com">cialis 5mg</a>
jose aldo wife reaction to cialis
<a href=http://cialis-tt.com#cialis+on+line+no+pres>tadalafil tablets</a>

20 Markcaw Markcaw | E-mail | Web | 7. července 2018 v 10:16 | Reagovat

viagra ou cialis 2013 chevy
<a href="http://cialis-gg.com">cialis coupons</a>
karl cialis online
<a href=http://cialis-tt.com#interactions+for+cialis>cialis pills</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama