Andělé a démoni - Dan Brown

30. října 2007 v 10:49 | rikisa
Tohle je fakt nádherná kniha. Je strašně napínavá a zajímavá. Musela jsem po ní sáhnout, vždy, když jsem měla volný čas. Určitě vás spoustu věcí překvapí a zaujme.
Kniha vyšla v roce 2000 a jedná se vlastně o první knihu příběhů profesora umění Roberta Langdona z Harvardu. Zatímco je Šifra mistra Leonarda faktografický thriller o tajemství řádu Templářů

a života Ježíše Krista a jeho učedníků, v Démonech nás autor provádí světem Vatikánu a Říma s jejich uměleckými skvosty a záhadami opředeným spolkem iluminátů.
Příběh začíná brutální vraždou geniálního vědce Leonarda Vetra v evropském výzkumném centru CERN, který je i přes svůj materialistický výzkum ve fyzice silně věřící katolík. A právě fyzikálně dokázal, že bůh existuje. Byl první, kdo vytvořil hmotu ze samotné energie, takže bůh mohl opravdu vytvořit svět z "ničeho". Ale jeho objev byl zneužit a výsledek - bájná antihmota - má být použita na zničení samotného srdce křesťanské církve - Vatikánu. A právě v té chvíli je do děje vhozen Robert Langdon coby odborník na symboliku, speciálně na symboliku iluminátů, tajného spolku geniálních vědců , který už od nepaměti touží zničit křesťanskou církev. Do konce Vatikánu zbývá 24 hodin. A každou hodinu bude ještě zabit jeden ze čtyř největších kandidátů na post papeže.
Langdon a jeho pomocnice, dcera zavražděného L. Vetra Vittoria, chtějí nejen zachránit samotný Vatikán, ale i životy čtyř unesených kardinálů. Řešení je ukryto v symbolice iluminátů. Přes umění, tak bohatě zastoupené ve věčném městě, se naši hrdinové krok za krokem přibližují k cíli. Ale nejde to idylicky, kardinálové začínají jeden po druhém umírat hrůznými způsoby smrti a bomba z antihmoty pomalu odpočítává čas na stále neznámém místě Vatikánu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama