6. kapitola Krvavý let 2.část

30. října 2007 v 20:53 | rikisa |  Harry Potter a Pravá rodina
Tak tady je slíbená kapitolka, doufám, že si ji užijete.......
Ráno u snídaně po něm pokukoval Severus. "Asi kontroluje, jestli tu ještě jsem" uchechtl se Harry na Rona.

"To je fajn, že tu není William, aspoň si to nestihnou říct včas, že navštívím oba dopoledne a pak ještě večer," dodal Harry. Když dosnídali, Harry se s Ronem rozloučil ve Vstupní síni a vykročil po schodech nahoru, dal si při tom záležet, aby ho Severus od učitelského stolu viděl. Když byl v prvním patře, hodil na sebe neviditelný plášť a zamířil zpět dolů. Dohnal Rona v půlce cesty a shodil ze sebe plášť. "Kruci, Harry!" "Ty jdeš jako duch." "Lekl jsem se," vynadal mu Ron. "A to jsem na tebe chtěl ještě bafnout, škoda že jsem to neudělal" zasmál se Harry. "Ještě to tak" odporoval Ron. Když došli do vesnice, byli přímo nadšení. Navštívili všechny obchody a zašli na máslový ležák. Nakonec se šli podívat na Chroptící chýši. "Fuj, je to tu strašidelný," říkal zrovna Ron Harrymu. V tom se od domu ozvalo: "A hele, kdo to tu není, to je snad Potter." "Sakra, tam fakt straší" sděloval Ron své obavy. Harrymu se však něco nezdálo. A taky právem. Zpoza stromu před domem vyšel Smrtijed. Co teď? Bleskově mu prolétlo hlavou. Chtěl Rona varovat, aby utekl, když v tom se Ron skácel k zemi, Smrtijed ho omráčil. "Teď jsme tu jen my dva," řekl. Harry na nic nečekal a vytáhl svou hůlku. "Crucio," namířil na něj hůlku Smrtijed. Harry už byl připravený na mučící kletbu, když v tom v sobě pocítil neuvěřitelnou sílu. Z hůlky mu vyšlehl stříbrný paprsek, obalil se okolo něj jako bublina a Crucio se od něj odrazilo. Byl to štít, pochopil Harry. Smrtijed vypadal opravdu ohromeně, ale zareagoval neuvěřitelně rychle. Vyslal po něm další kletbu, kterou Harry neznal a nestačil ji zlikvidovat. Když ho kletba zasáhla, vůbec nic necítil, čekal co se s ním stane. Když se nic nedělo, myslel si, že kouzlo nebylo dost silné a chystal se na protiútok. Smrtijed se však jen pobaveně ušklíbl a přemístil se pryč. Asi to vzdal, přemítal Harry. Obrátil se k Ronovi a kouzlem ho probral. "Co se stalo?" "Kde je ten Smrtijed?" "Stalo se ti něco?" Vyptával se Ron. "Ne, asi nic," řekl Harry a vypověděl mu vše, co se stalo. "To je zvláštní." "Proč to vzdal?" Pověděl mu na to Ron.
…….v Bradavicích po odchodu Harryho………………..
Co asi s Williamem Harry řeší? Přemýtal ve sklepení Snape. Chtěl by si s ním popovídat, ovšem slíbil, že večer přijde, tak se tím teď nebude zabývat. Navíc se nechtěl plést do rodinných záležitostí………….William měl však opačný názor, on rodinnou záležitost narušit nemohl, a tak se rozhodl, že se zajde podívat za svým bratrem a Severusem. Pomůže jim třeba s tím lektarem. Může to být celkem i zábava, pomyslel si……………………………………...
"Williame?" "Co ty tady děláš?" Zeptal se Severus, když Will zaklepal na dveře jeho kabinetu. "Myslel jsem, že si s Harrym." "To už jste skončili?" "Cože?" "Já zase myslel, že je u tebe, napsal mi to včera v dopise." "Máte dělat nějaký lektvar." "Lekvar, na to Harryho užije, už vidím, jak se mnou vaří nějaký lektvar." "On lektvary přece nesnáší, myslel jsem, že to víš." Řekl Severus a zeptal se: "Říkal si v dopise?" "Já dostal dopis taky." "Harry mi píše, že dnes budete probírat rodinné záležitosti, kdybych ho sháněl." Pak se oba na sebe podívali a v obličejích jim svitlo pochopení. "On nás podvedl." "Klidně si šel do Prasinek." Říkal naštvaně William. "To si s ním ještě vyřídíme," podpořil ho Severus.
……………………………………………………………………………………
"Bylo to super, co?" Povídal zrovna Harry Ronovi, když přišli do své ložnice. "To jsme rádi, že sis to užil stejně jako my," ozval se William. On a Severus seděli na Harryho posteli a čekali na něj. "Hm, já ještě musím zajít do knihovny," ozval se Ron a vyběhl ze dveří. "O čem to mluvíte?" Dělal "blbého" Harry. "O tvém výletu do Prasinek, samozřejmě," řekl Severus. "Vždyť si nám slíbil, že tam nepůjdeš, mohlo se ti něco stát!" Vyčetl mu. Harry chtěl přiznat barvu, že se mu opravdu něco stalo a stát mohlo, pak si to ovšem rozmyslel a řekl jen: "Jenže mě se nic nestalo." "Tak nevím, co tu řešíte." "Tak abys věděl, máš ode mě týdenní školní trest," nařídil mu William. "A ode mě také," přidal se Severus. "Cože?" "To nemyslíte, vážně?" "Celý týden a od obou - to není fér," stěžoval si Harry. "A to je fér, že si nás podvedl?" Opáčil jeho starší bratr. "Ach jo, dobře," rezignoval Harry. "Ale dnes večer to neplatí, že ne?" Vyzvídal. "Večer se totiž hraje famrfpál, já tam být musím." Harry jen doufal, že mu famfpál nezakážou. Severus s Williamem se po sobě podívali, o tomhle mluvili před tím, než Harry vkročil do ložnice. Shodli se na tom, že pro něj bude stačit týdenní trest od dvou profesorů, a shodli se, že famfrpál mu nezakážou, věděli, že by to byl výborný trest, protože Harry létání a famfrpál zbožňoval, Will ho ale chtěl vidět hrát, takže bylo rozhodnuto. "Na zápas jít můžeš," odpověděl mu Will. Harry na něj s radostí skočil, až ho svalil z postele na zem. "Ale víš, že je to pořádný zápřah, ochraňovat tě?" Zeptal se William s úsměvem. "To si ještě užiješ," zakřenil se Harry. "To se opravdu těším," odpověděl.
……………………………………………………………………………………………..
Chystal se první zápas famfrpálu v tomto školním roce. Hrál Nebelvír proti Zmijozelu. Harry s Ronem a ostatními spoluhráči už stáli před stadionem připravení na zápas. Harry už se nemohl dočkat, až nasedne na svůj Kulový blesk a pořádně si zalítá. Když byl zápas zahájen, tak se konečně dočkal, nasedl na koště a vyrazil hledat zlatonku. Byl to úžasně nádherný pocit, všechny starosti nechal na zemi a jen se řítil vzduchem. Nebelvír si počínal úžasně, vedl o několik bodů. William svého bratra pozoroval s velikým zaujetím. Ten tedy umí létat, pomyslel si hrdě. Po kom to asi má?......Zápas pokračoval a Nebelvír stále vedl. Harry zahlédl vysoko na opačném konci hřiště třepetající se zlatonku a bleskově pro ní vyrazil. Zlatonka se mu ovšem najednou začala rozplývat před očima, vůbec na ní nemohl zaostřit oči, pocítil strašnou bolest po celém těle. Kouknul na své ruce, na kterých se začaly objevovat krvavé, hluboké šrámy. Sáhl si na hruď, když jím projela opět ta hrozná bolest a z látky hábitu začala pomalu odkapávat krev. Nevěděl, co se děje, byl totálně zmatený a zaslepený bolestí. Bylo to, jako kdyby mu do těla vráželo několik nožů najednou. Teď si toho všimli i ostatní hráči a diváci. Harry už tu bolest nemohl vydržet. Z každé řezné rány se lila spousta krve. Křičel bolestí, vůbec nevnímal okolí a omdlel. Diváci křičeli, když Harry začal padat z koštěte. Padal několik metrů, když v tom William pozvedl hůlku a zastavil Harryho ve vzduchu. Potom doběhl do hřiště a nechal Harryho dopadnou do jeho náruče. Okamžitě s ním pospíšil do hradu se Severusem, který se k nim ihned přidal.
"Polož ho sem," nařidil Willovi Severus, když došli do jeho sklepení. William opatrně položil svého bratra na postel. "Co je to s ním? Bude v pořádku?" Strachoval se William. "Někdo na něj musel seslat nějakou kletbu, jinak si to nedokážu vysvětlit," odpověděl mu Severus. "Musím ho prohlédnout, až potom zjistím, co mu je," vysvětlil ještě Snape. Svlékl Harrymu famfrpálový hábit, Harry měl pod ním bílou košili, která teď byla plná velkých krvavých skvrn. "To vypadá ošklivě," díval se na svého bratra Will. Když však Severus svlékl Harrymu i košili, William jen vydechl hrůzou. Harryho tělo bylo celé pokryté několika hlubokými ranami, které se stále prohlubovaly a lila z nich krev. Kromě obličeje a nohou byly řezné rány všude. "Co mu to udělali?" Ptal se vystrašeně William. "Je to pokročilá formule černé magie," vysvětlil mu Snape, který při pohledu na Harryho neuvěřitelně zbledl. "Tak ho uzdrav, udělej něco," staral se Will. "Nemůžu, alespoň sám ne. Potřebuju tvého otce." "Tohle protikouzlo musí udělat dva kouzelníci, kteří vyjímečně ovládají černou magii." Odvětil Severus. "Ale já taky ovládám černou magii," obořil se William. "Ano, ale ne v takové míře." "Potřebuji tvého otce," opakoval znovu Snape. "Dobře, ale nemůžeme ho přenést spíše k nám domů? Otec nemůže jen tak napochodovat do Bradavic," oznámil Will. "Bude muset, jinak jeho syn zemře. Nemusel by tu cestu vydržet." "Bež už pro něj, času je málo," vybídl ho Severus. William nečekal a okamžitě se přemýstil do Raddleova sídla.
………………………………………………………………………………………………..
Voldemort právě skončil schůzi Smrtijedů a chystal se odejít do své pracovny, když v tom se v pokoji objevil jeho starší syn. Jeho otec na něj udiveně pohlédl a strašně se vyděsil. "Williame, co se ti stalo?" Začal se vyptávat. Will pochopil, proč se ho na to ptá, když pohlédl na sebe a své oblečení, byl celý od krve, jak nesl Harryho. Do pokoje vešla v tu chvíli i jeho matka a vypadala stejně vyděšeně jako jeho otec. Chtěla se ho už zeptat, co se mu stalo, když Will řekl: "To není moje krev. Je Nicolasova!" "Co se s ním stalo? Okamžitě mi to pověz," vyštěkl Voldemort. Stručně jim vylíčil, co se stalo, spolu s teorií, že ho někdo napadl, nejspíš v Prasinkách. Jeho matka nepřestávala plakat a jeho otec zuřil. Kdo si dovolil napadnout jeho syna? To bude mít ještě následky. Pak se ale okamžitě s Williamem přemístil do Bradavic na pomoc svému synovi.
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Inies Inies | E-mail | 31. října 2007 v 7:19 | Reagovat

Fíha to jsou věci. Doufám, že se dozvíme, kdo použil tu kletbu a co to byla ta kletba zač. Už se těším.. Mimochodem - přímá řeč už je mnohem lepší..

2 rikisa rikisa | 31. října 2007 v 10:33 | Reagovat

díkes, sem se snažila : ) Tu kletbu už někdo použil, četlas pozorně? Ale ještě se to tam objeví, 7. kapitolu napíšu snad dnes.

3 adellka.k adellka.k | 17. června 2008 v 11:22 | Reagovat

Žuváááá, no tak to sem fakt zvědavá, kdo tu kletbu na Harryho použil a jakto, že na něj začala fungovat až teď...=)

4 Moony Moony | Web | 8. března 2009 v 19:41 | Reagovat

tý jo... zajímámě jak to dopadne...

5 Tery Tery | Web | 10. srpna 2009 v 21:25 | Reagovat

To je super! Voldemort jako stracující se rodič! :D :D :))

6 Tery Tery | Web | 10. srpna 2009 v 21:27 | Reagovat

*strachující

7 Charis Charis | Web | 2. října 2009 v 14:43 | Reagovat

svět se zbláznil! Voldy jde zachránit Harryho :D super ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama