6. kapitola Krvavý let 1.část

29. října 2007 v 21:36 | rikisa |  Harry Potter a Pravá rodina
Tak tady je další kapitolka, zatím jen první část, aby to nebylo tak dlouhý. Doufám, že se bude líbit:)

Když se Harry ráno probudil, cítil se skvěle odpočatý a vůbec nevěděl kde je. Nasadil si brýle a rozhlédl se, okamžitě si vzpomněl, že je stále ve sklepení u Severuse a znovu na něj dolehla tvrdá pravda. Vstal a oblékl se do hábitu, který ležel hned vedle postele. Vyšel z ložnice a spatřil Severuse, který seděl za stolem a něco psal. "Dobré ráno" pozdravil ho. Snape odtrhl oči od své práce a starostlivě se na Harryho podíval. "Dobré ráno, Harry." "Jak jsi se vyspal?" "Už je ti lépe?" Zeptal se. "Hm, docela fajn" odpověděl jen Harry. "Co to děláš?" "Opravuju domácí úkoly, abych pravdu řekl, je to hrůza." "Když ty vždycky dáváš tak otřesný úkoly" vyčítal mu Harry a zazubil se. "Abych ti nedal školní trest" opáčil s úšklebkem Severus. "Ale teď už jdi, za hodinu začíná vyučování, tak ať nepřijdeš pozdě." "A kdykoliv za mnou přijď, když budeš potřebovat, třeba si popovídat." Řekl Severus. "A můžeš hned dnes večer", dodal ještě. "Fajn, tak zatím, ahoj," rozloučil se Harry.
Zamířil přímo do nebelvírské věže, aby si vzal věci a šel na hodinu. Neustále přemýšlel nad včerejším rozhovorem se Siriusem a Severusem. Třeba se nakonec ukáže, že to byl jen příšerný sen. Voldemort přece nemůže být můj otec, prostě nemůže. Najednou se mu na tváři zaleskly slzy, cítil se totálně psychicky vyčerpaný, neustále mu to vrtalo hlavou. V tuto chvíli nevnímal okolní svět, hleděl do země, takže se ani nemohl divit, že se najednou s někým srazil. "Kruci, nemůžete dávat pozor?" Vyštěkl profesor Raddle. Když však viděl, s kým se to srazil, jeho hlas se zmírnil. Chtěl se s ním radostně přivítat, když v tom si všiml bratrova nešťastného obličeje, zalitého slzami. "Nicolasi", "Co se ti stalo?" Zeptal se William. "Jak jste mi to řekl?" Zeptal se s údivem Harry. On o mě ví! Napadlo Harryho. Jestlipak to už ví i Voldemort? Pomyslel si s obavami. "Nicolasi - to je totiž tvé pravé jméno." "Jmenuješ se Nicolas Thomas Raddle." "A já jsem tvůj bratr, William." Odpověděl mu Raddle. "Vy jste se všichni dočista zbláznili!" Zařval Harry a rozeběhl se do nebelvírské společenské místnosti.
Takže mu to Severus už jistě řekl, pomyslel si William. Nečekal jsem takovou reakci. Musím si s ním promluvit. Musí to pochopit, my jsme jeho pravá rodina…….
Když Harry doběhl do společenské místnosti, hned spatřil Rona a Hermionu, kteří k němu ihned zamířili. "Harry, jsi v pořádku?" Ptala se Hermiona. "Vypadáš fakt strašně." Přidal se Ron. "Musím vám něco důležitého říct", začal Harry. "Máme ještě chvíli čas, než nám začne hodina, co kdybychom šli ven k jezeru?" Navrhla Hermiona. "Fajn, jdeme" souhlasil Harry. "Tak co se děje?" Zeptali se jedním hlasem jeho přátelé. "Radši se na to posadíme," řekl na to Harry. Usadili se u svého oblíbeného stromu u jezera a Harry jim sdělil všechno, co se včera večer dozvěděl. Byl velmi zvědavý na jejich reakci, třeba už s ním nebudou mít chtít něco společného. Třeba ho zavrhnou, když je teď z Voldemortovi rodiny. ……….Myšlenky mu v hlavě vířily neuvěřitelnou rychlostí. "No, ty vole…." ozval se nečekaně Ron. "Tak tomu říkám, fakt pech." "Voldemort se tě chystá zabít, a teď se ukáže, že je to tvůj táta." "No nazdar", skončil Ron. "Hm, díky Rone, to mi fakt pomohlo" řekl na to Harry s trochou ironie. Hermiona Rona sjela vyčítavým pohledem a pak se obrátila na Harryho. "Harry, že tvůj otec je největší černokněžník všech dob, to nemění nic na tom, že si pořád náš kamarád." "Nikdo nemůže za své rodiče." Ron jen souhlasně přikyvoval. Harry takovou reakci nečekal, byl opravdu rád, že to takhle vzali. "Díky" řekl šťastně. "Jsem rád, že mě neženete holí do Zmijozelu" dodal ještě s úsměvem. "To si ještě rozmyslíme" zasmál se Ron. "No, fajn" oplatil mu úsměv Harry. "A budeš ho chtít vidět, Harry?" Zeptala se ještě Hermiona. "Ne, nikdy, nestojím o něj, on o mě taky nestál." Skončil Harry tohle téma a vydali se zpět k hradu na další hodinu.
…………………………………………………………………………………………………
Když měli další hodinu Obrany proti černé magii, Harry se snažil vůbec nepohlédnout na profesora/svého bratra - jak si tak proti své vůli připouštěl. Právě stáli ve dvojicích proti sobě a zkoušeli obranná kouzla. Profesor chodil kolem nich a pozoroval je, kde dělají chyby. Nakonec se zastavil u Harryho a Rona. Ron právě odzbrojoval Harryho, ten však kouzlo hravě odrazil. William se šťastně usmál a vykročil k Harrymu. "Pottere, zůstaňte tu prosím po hodině." Poručil mu. William si pomyslel, že když to na něj zkusí jako profesor, tak ho Harry poslechne a promluví si s ním. Harry se na něj podíval a řekl jen: "Dobře, profesore." Když hodina skončila, snažil se Harry nenápadně zmizet v davu. Ovšem William s tím tak nějak počítal a proto stál na konci hodiny u dveří. Sakra, pomyslel si Harry. Třeba si mě nevšimne…"Pottere, někam jdete?" Zeptal se ho William. Tak si mě všiml….."Ne," odpověděl mu Harry. Když ostatní studenti odešli, zavedl ho profesor do svého kabinetu. "Musíme si promluvit, Harry." Oslovil ho schválně jeho původním jménem, aby na něj zase nevyjel jako včera. "A jako o čem?" Na to Harry. "O čem myslíš?" "Přece o tvém původu, Harry." "To snad ne, už je to tu zas." "Já s vámi o tom mluvit nechci." "Je mi to jedno, já jsem pořád Harry Potter." Osopil se hned Harry. "To je mi líto, ale nejsi." "Byl bych rád, kdybys mě přijal jako bratra." "Vždycky jsem chtěl mladšího bratra, kterého bych mohl ochraňovat." "Jsem rád, že jsme tě objevili." Harry chvíli přemýšlel, sice byl nerad, že Voldemort je jeho otec. Jeho bratr by ale nemusel být hned po něm. "Omlouvám se, jak jsem se včera choval." "Dost mě to překvapilo." "Nedivím se ti, musela to být pořádná rána do života."………….Dost se zapovídali. A jak Harry, tak William zjistili, že si toho mají hodně co říct. Ihned se spřátelili a Harry nakonec byl moc rád, že má bratra. Byl u něj až do večera, že úplně zapomněl, že už se blíží hodina, kdy mají studenti zakázáno pobývat na chodbách, rozloučil se a slíbil, že za ním zase příjde. Je moc fajn, pomyslel si William. Jen nevím, jak ho přesvědčím, aby navštívil otce.
……………………………………………………………………………………………….
Když Harry ráno vstal, vydali se s Ronem na snídani, když si všimli, že je nějaké nové oznámení na nebelvírské nástěnce. "Super! Výlet do Prasinek!" Zajásal Ron a Harry se k němu přidal. Téma Prasinek jim vydrželo i u snídaně, plánovali, co všechno navštíví. Kolem jejich stolu prošli zrovna Snape a Raddle, kteří mířili také na snídani k učitelskému stolu a náhodou vyslechli jejich rozhovor o Prasinkách. "Neměli bychom ho tam pouštět," přemýtal Severus. "Někdo by už mohl vědět, že je to syn Voldemorta." "A nebo taky si můžou myslet, že je to pořád Harry Potter," doplnil ho William. Nakonec se dohodli, že si s ním promluví a do Prasinek ho nepustí, prozatím.
Harrymu přišel ještě toho dopoledne vzkaz od Severuse, že s ním potřebuje okamžitě mluvit. Měl ještě hodinu před obědem volno, tak za ním zašel. Byl překvapený, když vešel do kmotrova kabinetu a uviděl tam i svého bratra. "Wille, co ty tady děláš?" Zeptal se. "Ten je pořád nějaký zvědavý," řekl Severusovi William a ušklíbl se na Harryho. "Musíme ti se Severusem něco říct." "Jde o to, vím, že bys tam měl jít poprvé a tak, je mi to líto…" omlouval to Will. Snape mu však do toho skočil: "No prostě, do Prasinek o víkendu nepůjdeš." "Cože?" "A jako proč?" Chtěl vědět Harry. "Hrozí ti tam větší nebezpečí, než tady v Bradavicích." "Nechceme tě nijak ohrozit." Vysvětlovali mu to oba dva. "To teda, ne!" "Já tam půjdu." "Těším se tam už od prvního ročníku." "Je mi jedno, že by na mě mohl někdo za rohem bafnout nějakou kletbu." Odporoval jim Harry. "To není legrace, Nicolasi," pokáral ho jeho bratr. "Prosím, slib nám, že tam nepůjdeš." V Harrym se to všechno jenom vařilo vzteky, to už je fakt moc. To mám za tu krutou pravdu. No, co teď jim teda řeknu, co chtějí slyšet a pak je nějak přechytračím. Když si Harry v duchu promyslel svůj plán, uzavřel svou mysl pomocí nitrobrany a řekl naoko naštvaně: "Tak jo, já tam teda nepůjdu." "Spokojení?" "Jsem rád, že jsi to pochopil," odpověděl Severus. "Tak se tu mějte, já jdu na oběd." U oběda se však s Ronem dohodl, že do Prasinek zítra i přes zákaz půjde. Večer u krbu ve společenské místnosti vymýšlel, jak to udělat, aby William ani Severus po něm v hradě nepídili, až bude ve vesnici. Nakonec mu přišel na mysl výborný nápad, popadl pergamen a začal psát:
Milý Wille,
kdyby si mě zítra dopoledne hledal, budu u Severuse, potřebuji pomoct s jedním lektvarem. Všichni ostatní budou v Prasinkách, tak bych se tu nudil. Večer se u tebe stavím, až skončím u Severuse ty lektary.
Nicolas(to se Harry dlouho přemáhal, jestli se má takhle podepsat, pořád si nemůže zvyknout)
Dal dopis přečíst Ronovi a ten to souhlasně podpořil. Vzal si tedy další kus pergamenu a napsal i Severusovi.
Milý Severusi,
kdyby si mě zítra dopoledne hledal, budu u Williama, potřebuji se ho zeptat na nějaké rodinné věci. Všichni ostatní půjdou do Prasinek, tak co bych tu sám dělal. Večer se u tebe zastavím.
Nicolas - Harry
Tak, a je to. Když jsem jim slíbil, že je večer navštívím, tak mě snad nebudou hledat. Poslal dopisy letaxem profesorům do kabinetu. Zítra konečně navštívím Prasinky. Jupí. A s tímto radostným pocitem šel spát.
……………………………………………………………………………………………
 

12 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Sophy Sophy | 29. října 2007 v 22:39 | Reagovat

Tohle pozadí a písmo už je lepší. Jsem zvědavá jak to dopadne, že by v Prasinkách konečně potkal papínka?

2 rikisa rikisa | 29. října 2007 v 22:43 | Reagovat

to jsem ráda, se mi konečně podařilo opravit:) A k tvému dotazu: kdo si počká....víš jak je to dál.:)) Druhá část bude zítra.

3 Inies Inies | E-mail | 30. října 2007 v 7:31 | Reagovat

Můj ty smutku! Jsi fakt dobrá a já místo abych psala Dú do mikroekonomie tak si čtu Harryho :) jej a už musím běžet nebo do školy přijdu pozdě..

4 rikisa rikisa | 30. října 2007 v 7:39 | Reagovat

Jejda, to mě pěkně potěšilo. Veru, díkys. Se tady úplně červenám. Uvidíme se za chvíli na mikru:)).

5 Moony Moony | Web | 8. března 2009 v 19:38 | Reagovat

tý jo... harry je blázen:-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama